Všetko o tlačiarní etikiet

Tlačiarne etikiet pre akúkolvek aplikáciu

Mnohé podniky zakúpia termotlačiareň etikiet pre jednu danú úlohu, ako napríklad preprava alebo etiketovanie výrobkov/produktov. Avšak termotlačirne vieme používať na omnoho viac! Tlačiareň etikiet vlastne vie fungovať s rôzným spôsobom, ktoré pomáhajú znížiť výdavky a zlepšujú obchodné procesy.

Etikety a meniaca sa média

Etiketa je jedna nákladovo efektívny a sledovatelný nástroj, čo pomôže identifikovať niečo. S etiketami môžete čokolvek identifikovať z produktov alebo prístrojov, napríklad pre zákazníkov, zamestnancov alebo pacientov. Ale s jednoduchou zmenou médie a s určitými úpravmi tlačiareň etikiet môžete používať aj na iné tlačové aplikácie. Poďme sa pozrieť aspoň na niektoré z nich. Ale najprv jedna dôležitá poznámka, čo je užitočné mať na pamäti: keď vymeníte médiu, tak nezabúdajte používať návrhový softvér pre vytvorenie takej šablóny, čo sa zhoduje s rozmerom a štýlom novej médie (napr. Umiestnenie obrázkov, čiarových kódov, textových objektov, aby boli v súlade s osobnými požiadavkami.).

Etiketovanie produktov

Označenie produktov je z ďaleka najčastejšia oblasť používania. Označenie produktov môže byť všeličo od označenia s čiarovými kódmi EAN12 až do identifikácií produktov, ďalej etikety o zložení výrobku. Hoci čiarové kódy používajú na etiketovanie produktov, vela iných etikiet viete vyrobiť s termotlačiarňami. Napríklad zoznam zložiek, dátum spotreby, naďalej špeciálne upozornenia a pokyny, ktoré môžu byť v súlade s takými produktmi, ktoré používajú tú istú tlačiareň etikiet, s ktorou potlačíte aj čiarové kódy EAN13. Nezávisle od toho, že aký má typ termotlačiareň, jednoducho viete vytvoriť grafiky etikiet pre jednotlivé produkty, respektívne krabice. Produktové etikety musia vydržať do predajného miesta produktu alebo do celej životnosti produktu. Nakolko väčšina produktov nebude vystavený voči drsnými podmienkami, tak najbežnejší a najekonomickejší výber môže byť štandardná papierová etiketa. Kvôli dobrej trvácnosti etikety najlepší výber môže byť používanie papiera s pranosom tepla (s TTR páskou), nakolko to zabezpečuje takú trvácnu potlač z ktorého ani s časom nebude vyblednúť potlač.

Vyberte si vhodný spotrebný materiál etikiet spolu s príslušnou termotransférovou páskou a môžete vyhotovať kvalité produktové etikety s dlhou životnosťou.

Etiketovanie produktov > Papierové etikety s prenosom tepla > WAX termotransférová páska

Etiketovanie prístrojov

Sledovanie prístrojov je taký proces, čo môže potrebovať každé podnikanie, ale velakrát sa stretne s ťažkosťami. Prístroje sú nevyhnutnou súčasťou každého obchodu, či sú to počítače a tlačiarne v kancelárií, alebo stroje a zariadenie v závode, továrni. Sledovanie prístrojov umožňuje, aby efektíve ste vedeli využívať, prevádzkovať a nahradiť potrebné prístroje kedykolvek len chcete. Prvý krok sledovanie prístrojov je zabezpečenie toho, aby každá položka bola zvlášť označená. Ak každý prístroj má jedinečnú identifikáciu, tak ich jednoducho môžete sledovať. Môžete identifikovať aj miesta (napr. izby, regále, stojany, atď.), kde sa nachádzajú prístroje. Termotlačiarne etikiet znamenajú výrobné riešenie pre označenie prístroj, nakolko okrem klasických papierov vedia potlačiť aj iné materiály. Nakolko prístroje sú také predmety, ktoré pravidelne používajú a častokrát ich čistia, naďalej môžu byť umiestnené aj v externom alebo náročnom prostredí, tak v takých prípadoch plastové etikety môžu byť najideálnejšie.

Etiketovanie prístrojov (interné) >  Polypropylénové etikety >  WAX/RESIN termotransférová páska
Etiketovanie prístrojov (externé/masívne) >  Polyesterové etikety >  RESIN termotransférová páska

Prepravné etikety

Najbežnejšie prepravné etikety sú vytvorené s termotransférovými tlačiarňami, ktoré je schopná potlačiť ktorákolvek kotvúčová tlačiareň etikiet. Tlačiarne etikiet sú velmi populárne z viacerého hladiska, nakolko sú lahko ovládatelné a nákladovo efektívne pre výrobu prepravných etikiet. Vela firiem avšak nevie, že tlačiareň etikiet je vhodná aj pre tlač rôzných iných etikiet, čo je takťiež súčasťou prepraveného procesu. Balíkové etikety, skladové etikety a zásielkové etikety sú vytvoretilné s jednou tlačiarňou etikiet. Jednoducho len vymienajte etikety s rôzným rozmerom alebo materiálom pre rôzne prepravnú alebo skaldovú úlohu s príslušnou TTR pások a ihneď ich môžete vyrábať. Prepravné etikety obvykla musia vydržať pár týždňov, pokial preprava je na ceste. Vzhladom na tú obmedzenú životnosť termo etikety môžu byť ideálnym výberom pre túto úlohu. Môžete vyrobiť stále kvalité, dobre zaznamenatelné etikety s minimálnými výdavkami, nakolko nie je potrebné TTR páska.

Prepravné etiketovanie > Termo etiketa > Bez termotransférovej pásky

Tlač bločkov

 Pokial tlačiareň môžete používať na etiketovanie, tak tlačiareň technicky vie tlačiť na akýkolvek papier. V maloobchode vlastne sú skoro také isté náklady na používanie priameho termopapiera, ako prepravných etikiet. Len rýchla výmena médie z kotúča samolepiacej etikety na kontinuálnu termopásku a ihneď môžete potlačiť kvalité bločky. S jednou tlačiarňou môžete ovládať všetky etiketovacie úlohy a tlač bločkov. Používanie tlačiarne etikiet pre príjem a výdaj tovaru je takťiež môže byť ideálna opcia. Špecializované účtenkové tlačiarne sú obmedzené na 3 tlačové šírky, kým štandard tlačirní etikiet je obmedzený na štyri. Ten plus jeden palec umožňuje širšie pridávanie, čo výsledňuje viac informácií a menej použitie papiera. Nakolko kontinuálne termopáska má priamu tepelú odolnosť (nepotrebuje farbiacu pásku), treba len vložiť kotúč, nastaviť tlačireň do príslušného režimu v softvéri a môžete začať vytlačiť bločky, účtenky.

Tlač bločkov >  Priama termotlač > Bez termotransférovej pásky

Identifikačné etiketovanie návštevníkov

Bezpečnosť v dnešných dňoch vie veľmi znepokojovať vela firiem. Ak denne Vás navštevuje na prevádzke viac zákazníkov, tak ich musíte identifikovať a sledovať. Možnosť bezpečného identifikovania musíte zabezpečiť pre všetky návštevníkov. Na dočasné účely, ako používanie nástrojov pre návštevníkov alebo podobne, najefektívnejší spôsob je etiketa. Vzhladom na nízke náklady, ktoré vyplývajú z etikiet, jedna termotlačiareň je rýchle a jednoduché riešenie pre vyhotovenie jednorázovych identifikačných štítkov. S porovnaním s ručne písaným etikiet, potlačenú etiketu je ovela ťažší vytvoriť, respektíve falšovať, ďalej výsledňuje kratší čas na vyhotovenie, takto aj bezpečnosť je väčšia a strávime s tým menej času. Plastové identifikačné karty poskytujú podobnú bezpečnosť, ale sú ovela nákladnejšie a ak znovu ich používajú, tak už spracúvajú ďalšiu úlohu. Termotlačirne Vám ponúkajú nákladovo efektívny a kvalitý spôsob o všetky návštevníkov prostredníctvom etikiet. Vďaka rýchlosti tlačiarne aj evidivanie návštevníkov sa prebieha rýchlejšie.

Identifikovanie návštevníkov > Priame teplocitlivé etikety > Bez termotransférovej pásky

Tlač identifikačných náramkov

Už každý z nás mohol stretnúť s ID páskami na koncertoch, v aquaparkoch, alebo v nemocniciach. Je trvácny a jednorazový nástroj, čo lahko identifikuje osoby. Hoci častokrát sú len farebne odlíšené, používanie čiarových kódov alebo jedinečný identifikačný text môže poskytnúť ďalšie spôsoby sledovania. Namiesto toho, aby ste zakúpili vopred potlačené pásky/náramky (ktoré neposkytujú jedinečnú personalizáciu), alebo tlačiareň ID páskov, môžete používať aj termotlačiareň etikiet. Vytvorte jedinečné, personalizované identifikačné náramky, tak jednoducho, ako aj všeobecne známe etikety. Môžeme ulahčiť používanie ID náramkov na jednom firemnom podujatí alebo registráciu pacientov. Aj keď ich používame krátkodobo, ID pásky musia byť na tolko silné, aby vedel odolať voči noseniu, opotrebeniu. Je k dispozícií aj priamy tepelný polypropylén (na interné používanie), aj termotransférový polyéster (externé používanie). Jednoducho len vymente médiu, nastavne tlačové spôsoby/nastavenia a ihneď môžete vyrobiť personalizovatelné identifikačné náramky.

Identifikačné pásky (do interiéru) > Polypropylénové náramky > ID náramky bez TTR pásky (masívne / do exteriéru) > Polyesterové ID náramky >  Resin TTR páska

Získajte maximum z Vašej tlačiarne

Podnikania nepretržite vyvíjajú tlak na udržanie produktivity, pokial držajú náklady na minimálnej úrovni. Môžete urobiť menej so sloganom dňa. Používanie takých technológií, ktoré už musíme používať na viac účelov je jednoduché, ale častokrát si nebereme na vedomie, že náš prístroj na čo všetko môžete využívať v záujme produktivity. Termotlačirne sú dokonalým príkladom tej technológie, čo vieme využívať naozaj na mnohé aplikácie.
Všetko čo musíme spraviť v zéujme toho je iba tolko, že vymeníme médiu, nastavíme príslušné nastavenia a sme pripravení, aby investícia bola zosúladená k rôznými tlačovými požiadavkami.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt