USB ale bezdrótové pripojenie? Aký typ snímača čiarových kódov si mám zvoliť pre každodennú prácu?

USB ale bezdrótové pripojenie? Aký typ snímača čiarových kódov si mám zvoliť pre každodennú prácu?

Keď v sedemdesiatych rokoch prvý skener čiarových kódov sa dostal na police obchodov, tak ešte nikto by si nemyslel, že do akej miery sa bude vyvíjať táto technológia v nasledujúcich 40 rokoch. Avšak tomuto mimoriadne jednoduchého a praktického riešeniu ukladania informácií sa podarilo spôsobiť revolúciu v obchode, vďaka čomu si dnes už môžeme vybrať medzi mnohých, moderných snímačov čiarových kódov.

Avšak vela ludí je úplne nerozhodný, ak je potrebné sa rozhodnúť: mám si vybrať drótový, USB skener, alebo lepšie bude bezdrótový snímač čiarových kódov?

V tomto článku Vám predstavíme hlavné rozdiely medzi dvoma technológiami, na základe čoho výber môže byť ľahší aj pre vás!

USB skener

Prvých niekoľko generácií snímačov mala k dispozícií viaceré možnosti pripojenia. Avšak väčšina tých na štastie zmizol z povedomia verejnosti a ich miesto nahradil pripojenie USB, čo ukončil problémy s kompatibilitou. Dnes už nepotrebujeme to, aby pred kúpou jedného snímača čiarových kódov by sme museli nahradiť náš celý administratívny systém, veď prístroje s pripojením USB sa dajú pripojiť na každý počítač. A ak máme k dispozícií aj vhodný softvér, tak náš skener plnohodnotne bude fungovať!

Najlepšia vlastnosť USB snímača je, že efektívne sa dá provádzkovať z jedného notebooku, pokladne alebo aj zo smartfónu. Dokonca, pre väčšinu nepotrebujeme ani samostatnú batériu alebo akumulátor, veď energiu potrebnú na ich fungovanie získajú cez USB port.

Práve preto táto pohodlná, rýchla a aj lacná USB technológia robí ju príťažlivou pre podnikatelov a milióny sa používajú celosvetovo jej prednosti počas každodennej práce.

Bezdrótový skener

Vela moderných skenerov používa pre komunikáciu so serverom pri USB pripojení aj bezdrótové pripojenie. Najväčšia výhoda tomu je mobilita, veď s bezdrótovými skenermi nebudeme viazaní k miestu a dovtedy ich môžeme používať, pokiaľ to dosiahne pripojenie Wi-Fi, alebo miestna sieť.

Avšak táto výhody niekedy môže sa stať aj nevýhodou, veď v tom prípade, ak signál siete je slabý, tak prístroj vieme používať iba v obmedzenom rozsahu.

Avšak existujú aj iné typy skanerov, ako len založené na Wi-Fi. Spoločností, ktorým mobilita je dôležitá (napr. kuriéri) sa môžu vybrať aj medzi takých prístrojov, ktorí majú k dispozícií mobilný prenos dát, takže pripojenie LTE.

Bezdrótové snímače čiarových kódov štandarde majú trvácny akumulátor, ktoré sú schopný vydržať aj jednu celú preacovnú zmenu bez nabíjania, ale v prípadchých núdzových situácií ich môžeme nabiť aj s powerbankou.

Okrem toho väčšina bezdrótových skenerov vie doskódovať pre klasických čiarových kódov aj 2-dimenzionálne QR kódy, takto efektívne ich vieme používať aj na vykananie komplexnejších úloh.

Ktorý si mám zvoliť?

To, že ktorú technológiu si vyberiete, vlastne závisí od toho, že na akú prácu chcete používať vybraný snímač. Pre jednoduché úlohy, anpríklad v pokladni, menšom sklade, kde nemusíme pohybovať počas vykonanej práce, tam absolútne budú dokonalé USB skenery.

Avšak v tom prípade, ak pre administráciu čiarových kódov musíme poňať väčšiu oblasť, alebo potrebujeme väčší výkon, respektíve modernejšie riešenia, tak už je jednoznačné, že ideálne riešenie bude bezdrótový snímač čiarových kódov alebo jeden mobilný terminál.

V našom internetovom obchode si môžete vyberať prémiové prístroje z oboch kategórií od najspolahlivejších výrobcov!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt