
Vela maloobchodníkov tak si myslí na snímače čiarových kódov, ako na prístroje spolahlivej administrácie. Používajú ich výlučne iba na uspokojenie potrebného minima a neinvestujú dostatok energie do toho, aby naučili ich vhodné fungovanie.
Ale ak jeden skener používame vhodne, tak to výrazne môže zvýšiť výkonnosť našej spoločnosti a produktivitu našich zamestnancov.
V nasledovnom článku Vám ukážeme niektoré praktiky, pomocou ktorých vieme zvýšiť efektivitu skenerov, vďaka čomu vieme maximalizovať produktivitu a zisk našho podnikania!
Používajte vhodné etikety
Ak chceme vykonať presnú a spolahlivú prácu, tak je dôležité, aby sme venovali pozornosť aj na najmenšie podrobnosti. Nekvalitné a poškodené etikety môžu výsledňovať nepríjemnosti, veď tie nedokáže zvládnuť ani najlepšie snímače.
Takže ak chceme dosiahnuť, aby práca bola plynulá, tak v každom prípade používajme kvalitné spotrebné materiály. Vyberme si ptrvácne etikety a čiarové kódy potlačme so spolahlivou tlačiarňou etikiet. V záujme dokonalého snímanie je dôležité, aby naše etikety dlhodobo boli trvácne a čitatelné, veď takto vieme vyhnúť pred väčšinou administratívnych chýb.
Dávajte pozor na vzdialenosť
Väčšina snímačov čiarových kódov má k dispozícií určitú ohniskovú vzdialenosť, čo musíme dodržať v záujme toho, aby prístroj fungoval tak, ako má. Dajme pozor aj na to, aby skener nedržme ani príliš blízko, ani príliš ďaleko od čiarových kódov, nakolko v tom prípade môže sa stať, že nebude fungovať s potrebnou efektivitou.
Samozrejme v jednom sklade sa môže stať, že si musíme dekódovať také čiarové kódy, ktoré sú velmi ďaleko, avšak na túto úlohu znamenajú výborné riešenie špeciákne priemyselné skenery. Väčšina tých skenerov tak bol vytvorení, aby vedeli načítať údaje z vysokých regálov bez stratu údajov, vrátane aj tých informácií ktoré sa nachádzajú od nás viac metrov.
Môže byť dôležité aj to, aby skener držme v správnom uhle, ale modernejšie, novšie prístroje už sú menej citlivé a ich jedna velká prednosť aj to, že pri dekódovaní si nemusíme dávať pozor na každú drobnosť.
Sila nastavení
Mnohí si tak myslia na snímačov čiarových kódov, ako na jednoduché prístroje, ktoré sa dá ovládať s jedním tlačidlom. Napriek tomu väčšina moderných prístrjov vie vykonať veľa nastavení a tak môžeme zriadiť ich fungovanie, ako to vyžadujú naše pracovné procesy. Hlavne vtedy, ak prístroje používame s príslušným programov pre riadenie skladových zásob.
Ak trávime dostatok času na presnú konfiguráciu nášho snímača, tak môžeme dosiahnuť obroský krok ohladom efektívnosti aplikácie a môžeme usporiť vela vzácneho pracovného času, čo predtým sme stratili.
Používajte jednoduché etikety
Hoci čiarové kódy sa dá prispôsobiť v určitých rámcoch a počas návrhu môžeme dať priestor fantázii, ale sa odporúča dávať pozor na určité základné pravidlá.
Napríklad je dôležité, aby čiarové kódy boli dostatočne kontrastné, veď skener ich vie dekódovať iba v tom prípade. Neorporúča tlačiť kódy na tmavý povrch so svetlými písmenami, veď snímače čiarových kódov boli vytvorené na to, aby vedeli načítať kódované informácie s čiarnou farbou zo svetlého povrchu.
Ale okrem grafickej časti nesmieme zabúdať ani o číselný popis kódu, veď ak náš skener z ručitého dôvodu by nevedel dekódovať ukladané informácie, tak pomocou čísel lahko môžeme vyhladať na daný produkt v našej evidenii.