Preto sa oplatí investovať do skenera s velkým dosahom

Vela podnikatelov is myslí, že počas skladových operácií je zbytočné sa spoliehať na priemyselné riešenia v tom prípade, ak prácu vedia vykonať aj lacnejšie, ručné prístroje. Práve preto málo ludí si vyberie snímače čiarových kódov s velkým dosahom.

Ale keby vedeli, že ich používanie ako velmi vie ulahčiť každodenné pracovné procesy, tak určite by neoľutovali túto investíciu.

Nakolko čoraz rastúce požiadavky zákazníkov vyžadujú konkurencieschopné riešenia a priemyselné skenery sú nie len rýchle, ale pracujú spolahlivo a presne.

V nasledujúcom článku Vám vysvetlíme, že prečo môžu byť užitočné skenery s velkým dosahom a prečo sa oplatí do nich investovať aj v prípade jedného menšieho, alebo napokon váčšieho skladu.

Zvýšenie rýchlosti

V živote jedného dobre fungujúceho skladu je velmi dôležité, že prácu čo vieme vykonať ešte dnes nikdy nenechávajme na zajtra. To v mnohých prípadoch znamená načítanie vela čiarových kódov, na čo potrebujeme taký prístroj, čo je schopný držať krok s namáhavým pracovným tempom.

Skenyery čiarových kódov s velkým dosahom vedia dekódovať kódy nie len z väčšieho dosahu, ale sú schopné identifikovať viac kódov naraz. To umožňuje, že sú nie iba efektívnejšie, ale vedia urýchliť pracovné tempo viac ako kedykoľvek predtým.

Napokon možnosť rýchlejšieho skenovania vie zvýšiť produktivitu a aj všeobecnú efektívitu a spokojnosť zamestnancov.

Intuitívne fungovanie

Skenery s velkým dosahom všeobecne aplikujú viacsmerovú snímaciu technológiu. To znamená, že čiarový kód, čo chceme dekódovať nemusíme nevyhnutne umiestniť k snímačom.

Táto schopnosť kombinovaná s funkciou velkého dosahu v prípade jedného väčšieho skladu významne vie znížiť potrebný čas pre zaznamenávanie informácií a urýchly každodenné pracovné tempo.

Vynikajúci výkon

Môže sa stať to, že musíme pracovať v takom prostredí, kde upratovanie nie je každodenné, ale iné faktory prostredia sťažujú snímanie čiarových kódov.

Avšak priemyselné skenery s velkým dosahom výborne vedia dekódovať čiarové kódy aj v slabo osvetlenom, prachovom a špinavom prostredí a zabezpečiť ten výkon, čo so štandardnými snímačmi by sme vedeli produktovať len v dobre osvetlenom prostredí.

Naďalej priemyselné skenery nerozruší ani viacvrstvová fólia, čo sa nachádza na balíkoch a s ich používaním rýchlo a bezproblémovo vieme dekódovať aj čiarové kódy, ktoré sú umiestnené pod nimi.

Masívne vytvorenie

Skenery vytovrené pre používanie v priemyselnom prostredí sú schopný obstáť aj medzi najextrémnejších podmienkach a tak efektívne vykonať úlohy, ktoré im boli pridelené. Nemajú problémy ani za extrémnych poveternostných podmienok, naďalej sú vhodné aj na prácu, čo sa prebieha medzi chemikáliami alebo tekutinami.

Dokonca, vytovrenie priemyselných snímačov chráni prístroj aj pred vážnými pádmi, takto sa nemusíme báť ani z toho, keď prístroj náhodov dostane jeden väčší pád, či spadne na betón alebo na akýkolvek iný povrch.

Sú ideálne aj na menší dosah

Je to bežná mylná predstava, že skenovacia technológia na velký dosah je aplikovatelná iba na nedosiahnuteľné čiarové kódy. Avšak pravda dokazuje presný opak.

Skenery čiarových kódov na velký dosah poskytujú také isté výborné výsledky aj na malý dosah. Čiarový kód, čo je na pár centimetre je takisto lahko čitatelný, ako jeden, čo je na 21 metrov, či sa nachádza rovno, priečne alebo diagonálne.

Takým spôsobom môžeme aj usporiť, veď nepotrebujeme, aby sme zakúpili viac prístrojov. Pomocou jedného snímača s velkým dosahom lahko môžeme vykonať aj jednoduchšie skladové operácie, alebo ťažšie práce, ktoré si vyžadujú väčšie úsilie.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt