Preto je dôležitý rozsah snímača čiarových kódov

Kým väčšom sklade, kým rozsiahlejšími zásobami pracujeme, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa vyskytnú administratívne chyby a pracovné úrazy. Skenery na velký rozsah sú praktickejší nie iba z hladiska zvýšenia produktivity, ale aj z hladiska zvýšenia bezpečnosti pri práci počas práce v sklade.

Z nasledujúceho článku sa môžete dozviet, prečo je dobrá investícia jeden prémivoý skener na velký rozsah a ako prispieva vďaka svojim vlastnostiam pre každodennú plynutú prácu.

Čo znamená velký rozsah?

Ako to môžeme chápať aj z názvu, odpoveď je jednoduchá: čím je väčší dosah jedného snímača čiarových kódov, tým väčšej vzdialenosti vie dekódovať jeden čiarový kód z daného produktu. To je už iná otázka, že prečo je to taká dôležitávlastnosť z hladiska práce.

V prípade jedného bežného snímača sa odporúča čo najbližšie ho držať k zdrojom informácií, ktoré chceme dekódovať. Existujú ale situácie, keď je to neuskutočniteľné, alebo sa to dá realizovať len s nebezpečnými manévermi.

Úloha jedného skenera na velký rozsah je, aby nás odbremenil od ťažkostí a aby sme vedeli načítať čiarové kódy aj z velkej vzdialenosti, vrátane aj kódy na nebezpečne vysokých odkladacích regáloch. Nakolko v prípade takého prístroja rozsah môže byť až 6-10 metrov, ale pri extrémnejších prípadoch môže byť aj ovela viac.

Táto vlastnosť môže byť mimoriadne užitočná hlavne v takých skladoch, kde pracovníci musia načítať čiarové kódy z krabíc, ktorý sú na vrchu viac metrových regáloch. Používanie skenerov na velký rozsah v takých prípadoch velmi ulahčí prácu a vykonanie úlohy bude nie len rýchlejšie, ale aj bezpečnejšie.

Samozrejme jeden taký snímač čiarových kódov môže byť velmi užitočný nie iba v skladoch, ale aj v obchodoch. Nakolko jeho používanie umožňuje to, aby pracovníci by nemuseli odísť z pokladne a aby efektívne vedeli dekódovať potrebné čiarové kódy produktov aj z viac metrovej vzdialenosti.

Aké čiarové kódy môžeme načítať pomocou snímača čiarových kódov na velký rozsah?

Dekódovanie bežných čiarových kódov etikiet mimo určitého rozsahu môže byť problematickejšie. To môže závisieť od viacerých vecí, ale hlvane to ovplyvňuje materiál a kvalite potlače etikiet, že laserové lúče skenera čo a z akého rozsahu sú schopné dekódovať. Avšak nie je nevyhnutné používať etikety so špeciálným materiálom pre to, aby sme vedeli odstrániť tento problém.

Zväčšenie veľkosti našich etikiet pomôže v tom, aby sme vedeli snímať aj zo vzdialenosti 4-10 metrov a náš skener rozpoznal povrch, ktorý sa má dekódovať, ďalej aj zníženie hustoty čiarových kódov je jeden dobrý spôsob pre zvýšenie účinnosti (takže zvýšenie medzier, ktoré sa nachádzajú medzi čiernými čiarmi).

Tlačiareň etikiet a etikety s dobrou kvalitou nám pomôžu v tom, aby čiarové kódy boli dekódovaťelné z čo najväčšej vzdialenosti a ak počas skladovej práce naše požiadavky sú väčšie, ako ich vieme uskutočnovať pomocou jednoduchej etikety, tak aj na to si môžeme nájsť vhodné riešenie.

Existujú totiž takzvané reflektujúce etikety, ktoré odrážajú svetlo, ktoré sú dekódovatelné až zo vzdialenosti 45 metrov. Tieto štítky sú ošetrené takými vylúhovanými časticami, ktoré odrážajú svetlo prostredníctvom čoho umožňujú efektívnejšiu prácu pre laserových skenerov.

To, že aký rozsah má skener, čo sme vybrali, hlavne závisí od charakteru vykonanej práce. Také známe a spolahlivé výrobcovia ako Zebra alebo Honeywell majú k dispozícií aj viaceré možnosti. Napríklad model MC9200 od Zebry nie je iba jeden skener na velký dosah, ale ale je dokonale používatelný aj na komunikáciu a na vykonanie iných úloh v sklade, nakolko je multifunkčný mobilný terminál.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt