Preto je dôležité používať termo etikety s vhodnou kvalitou

Tak sa zdá, že v našom stále rýchlejšom digitálnom svete, čoskoro bude dôležitejšia rýchlosť a lacná udržateľnosť, ako kvalita. Samozrejme, sú dôležité aj uvedené hladiská, avšak musíme vedieť, že ako sa s nimi zaobchádzať.

Nie je to inak ani v prípade tlačiarní, hlvane vtedy, ak sa bavíme o priemyselných prístrojoch. Rýchlosť a množstvo môže byť rozhodujúci faktor pri kúpe jednej tlačiarne, veď jedna pomalá tlačiareň môže mať negatívny vplyv na produktivitu našej spoločnosti.

Avšak okrem rýchlosti tlače existuje ešte pár vecí, na čo sa odporúča dávať pozor, hlavne v tom prípade, ak chceme dosiahnuť maximálny výkon a možnosti z direct thermo tlačiarne.

Vlastnosti prístroja sú významné

V záujme efektívného prevádzkovania našej tlačiarne sa odporúča dávať pozor na to, aby z každého hladiska sme si vybrali rýchle zariadenie. Čo to presne znamená?

  • Pri rýchlosti tlače musíme dávať pozor aj na rýchlosť konfigurácie nášho prístroja
  • Je dôležité, že problémy ktoré sa môžu vyskytnúť v prístroji, ako rýchlo sa dajú odstrániť
  • Kolko času trvá výmena termopásky alebo kotúča
  • Akú kvalitu potlače je schopná produktovať daná tlačiareň

Tieto faktory rovnako ovplyvňujú to, že vybraný prístroj ako účinne, rýchle vie fungovať a produktovať výsledok, čo je v súlade s našimi požiadavkami. Avšak konečný výsledok nezáleží len od schopností prístroja, ale aj od vhodných spotrebných materiáloch.

Termotransférová páska pre tlačiareň je taká, ako benzín do auta

Ak človek má k dispozícií vlastné vozidlo, tak vie, že pre bezproblémové fungovanie potrebuje najkvaltinejší benzín. Vlastné auto nikto by netankoval s najhorším benzínom. Nie je to inak ani v prípade tlačiarne, kde za palivo prakticky môžeme uvažovať spotrebné materiály, ktoré používame.

V prípade termotransférových tlačiarní najdôležitejšia ja termotransférová páska, ktorej kvaltia velmi ovplyvňuje kvalitu potlače, naďalej má velký vplyv aj na životnosť tlačiarne.

Len sa zamyslite nad nasledujúcim: ak do nášho auta tankujeme nevhodné palivo, tak vozidlo nejaký čas ešte funguje, avšak nevieme dosiahnuť maximálny výkon a pravdepodobne skôr a častejšie sa pokaží, ako s vhodným palivom. V prípade termotransférovej pásky situácia je rovnaká.

Takže v tlačiarni použyívaná TTR páska významne ovplyvňuje kvalitu hotového výrobku a každý z nás vie, že z hladiska produktivity a efektívnosti aké je dôležitá čitatelnosť etikiet, kariet alebo pások.

Ako si vybrať vhodný spotrebný materiál?

Pri výbere spotrebných materiálov najdôležitejšia vec je to, aby sme si uvedomovali, že aký má typ naša tlačiareň, aký typ etikiet alebo termotransférovej pásky môžeme vložiť do nej. Nakolko v tom prípade, ak budeme používať navhodný spotrebný materiál, tak kvalita tlače drasticky môže klesať, 2dalej aj životnosť nášho prístroja.

Dokonca existujú aj také pásky, ktoré vôbec nie sú vhodné na vyhotovanie jednotlivých potlačov. Ak tlačíme velmi dorbné písmená, alebo nad 600 dpi, tak sa odporúča vybrať si overený produkt, čo pochádza od uznávaného výrobcu v odbore.

Ďalej tiež je dôležité, aby nikdy sme nevybrali najlacnejšiu variantu. Spotrebné materiály za podozrivo nízku cenu vo väčšine prípadov garantujú slabú kvalitu tlače a ich použitie dlhodobo môže byť nákladnejšie, ako keby sme mali nakupovať od spolahlivého výrobcu kvalitný materiál k práci, ale menej často.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt