Ako si vybrať tlačiareň etikiet pre naše účely?

Výber najvhodnejšej tlačiarne pre našu spoločnosť môže znamenať zložitú úlohu. Početnosť tlače, kvalitné a obsahové normy v súvislosti s etiketami, naďalej oblasť používania - tie sú všetky také otázky, ktoré musíme uvažovať pred tým, ako by sme si vybrali našu budúcnu tlačiareň etikiet.

Medzi akými možnosťami si môžem vybrať?

Na tlač samolepiacich etikiet vo všeobecnosti môžu byť ideálne aj atmamentové, laserové, termotlačiarne a termotransférové tlačiarne. Avšak v závislosti od toho, že na aký účel ich cheme používať, každý má dvoje výhody a nevýhody.

Laserové tlačiarne

Laserové tlačiarne ponúkajú výborné možnosti na tlač rôzných dokumentov, sú ideálne na uspokojenie kancelárských úloh. Sú dostupné v širokej škále, pracujú rýchlo a kvalitne. Avšak na vysokoobjemové tlač etikiet nie sú velmi vhodné, konkrétne z dvoch dôvodov. Jeden je, že pomerne znamenajú drahé riešenie a druhý, že lepidlo z etikiet za nejaký čas ich môže poškodiť a to môže spôsobiť predčasné zlyhanie.

Atramentové tlačiarne

Výhody a nevýhody atramentových tlačiarní sú podobné ako pri laserových tlačiarní, len s tým rozdielom, že atramentové tlačiarne znamenajú ovela lacnejšiu alternatívu, ako ich laserové partnery. To ale môže byť zavádzajúce, veď lacnejšia cena velakrát môže spôsobiť slabšiu kvalitu a vyššie náklady na údržbu.

Patróny atramentových tlačiarní je potrebné vymeniť dosť častejšie, ako tonerové kazety laserových tlačiarní. Okrem toho väčšina atramentových tlačiarní poskytuje mierne silnú tlačovú kvalitu, čo hlavne v prípade čiarov9ych kódov môže priniesť vela nepríjemností, nepretržitú dotlač a výmenu etikiet.

Termotlačiarne

V prípade tlače samolepiacich etikiet najlepšie riešenie znamenajú takzvané termotlačirne (teplocitlivé tlačirne). Pri tlače prenosom tepla medzi tlačovou hlavou a potlačitelným povrchom sa nachádza špeciálna farbiaca páska, čo prenesie farbu na povrch prostredníctvom tepla. Tento spôsob je ideálny na potlač označovacích etikiet, alebo na efektívne vyhotovenie čiarových kódov.

Okrem toho ďalšia velká výhoda termotlačirní je, že okrem bežného kancelárskeho papiera efektívne vedia potlačiť aj rôzne iné materiály. Môžeme ich používať na potvrdenky, nálepky, alebo na potlač a označenie rôzných plastových povrchov. Jediná nevýhoda oproti hore uvedených tlačiarní je, že na uspokojenie bežných, každodenných kancelárských úloh žial nie sú používatelné, nakolko väčšina typov bol vytvorení na tlač bločkov alebo etikiet.

Každá jedna tlačiareň etikiet v našom webshope predstavuje vysokú kvalitu a boli vytvorené výslovne na vysoké namáhanie a efektívne uspokojenie špeciálnych požiadaviek.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt