Nikdy nemajte prekvapenie počas práce! Vždy majte jeden "plán B" ak sa vybije akumulátor

Nikdy nemajte prekvapenie počas práce! Vždy majte jeden

Jedna velká nevýhoda inteligentných prenosných prístrojov je, že v mnohých prípadoch ovela rýchlejšie sa vybijú, ako bežné mobilné telefóny, alebo zdroje enegrie ostatných analógových pracovných prístrojov. Počas práce na mieste to môže výsledňovať nepríjemné situácie.

Vela ludí by si ani nemyslel, že ak akumulátor má nízke nabitie, alebo je poškodený, tak môže spôsobiť aké velké výpadky v oblasti produktivity, avšak preukázalo niekoľko výskumu, že nečakaný výpadok v prípade jednej spoločnosti, ktorá sa zaoberá s prácami na mieste dlhodobo môže spôsobiť aj vážne finančné škody.

Práve preto je dôležité, aby vždy sme mali jeden plán B na tie prípady, ak akumulátor Vašich prístrojov by sa načakane vybil počas práce, alebo v horšom prípade ak by pokazil.

Dávajme si pozor na spôsob nabíjania

Môže to mať veľa dôvodov, že jeden dobre fungujúci akumulátor po krátkom čase začne produkovať stále menší výkon a pri intenzívnom použíti sa môže vybiť aj za pár hodín. Najhlavnejšia príčina problému avšak môže byť práve časté, alebo neprimerane dlhé nabíjanie, čo veľmi skoro môže zničiť aj jeden prefektne fungujúcí akumulátor.

Vo väčšine prípadov zdroje energie našich inteligentných prístrojov sú lithium-ion batérie, ktoré neznášajte nadmerne veľkoryso ani prebíjanie ani vybíjanie pod minimálnu úroveň. Akumulátori lithiom-ion nie je odporúčané nabíjať na 100%, ale to by tiež nemali nechať, aby batéria sa vybila na 0%.

Ideálne nabitie sa pochybuje medzi 40 a 80% a ako to dodržíme, tak sa môžeme počítať s ovela dlhšou životnosťou, ako keby moc často sme nabíjali naše zariadenia, alebo čo je najhoršie: keby sme nechali na nabíjačke celú noc.

Majte pri sebe záchranný pás

S rozšírením inteligentných prístrojov v poslednom desaťorčí sa objavil záujem na to, aby naše tablety, telefóny, alebo práve prenosné pracovné prístroje sme vedeli nabíjať aj počas pohybu. Aj v takých miestach, kde nemáme možnosť na to, aby sme vedeli pripojiť na hlavný zdroj elektrickej energie.

Powerbank je taký prenosný zásobník energie, čo vyvíjali práce s cielom, aby sme mohli vyhnúť pred takým nepríjemným situáciam. Pomcou jedného powerbanku naše prístroje môžeme nabiť kedykolvek a kdekolvek a môžeme im dávať takú energiu, pomocou ktorej úspešne sa dá predchádzať, aby vykonaná práca bola prerušená.

Používanie powerbanky je efektívne a jednoduché, avšak aj pri tom musíme byť pripravené: ak chceme ísť na 100 percent, tak pri používaní powerbanky vždy majme pri sebe aj jeden náhradný akumulátor.

To aj preto je dôležité, nakolko aj najkvalitnejší akumulátor sa počíta ako spotrebný materiál, čo znamená to, že jeho výkon sa môže znížiť aj pri maximálnej starostlivosti. Po nejakom čase nie je možné vyhnúť, aby sme nabíjali menej často, ako to vyžaduje nepretržité prevádzkovanie našich prístrojov.

Dôverujme iba kvalitným produktom

Za zmienku tiež stojí, že lacné, neoriginálne prístroje alebo batérie neznamenajú vhodné riešenie na naše problémy. Produkty výrobené prostredníctvom spolahlivých výrobcov sú ovela spolahlivejšie a majú väčšiu životnosť, či už ide o jeden akumulátor, alebo prístroj. Dokonca v deväťdesiatich percentách prípadov na originálne produkty predajca dáva aj záruku.

V prípade takých prenosných prístrojov, ako mobilné počítače používané počas skladovej práce alebo práce na mieste je velmi dôležité, aby pochádzali od uznávaných výrobcov priemyslu. Mobilné prístroje od Datalogic, Honeywell alebo Zebra sú vytovrené presne na velké namáhanie a sú prispôsobené na požiadavky zamestnancov a pracovníkov, práve preto aj akumulátory tých prístrojov sú vytvorené pre vysokú úroveň denného používania.

V našom webshope nájdete nie iba tie špičkové zariadenia, ale aj kopec príslušlných doplnkov, takže si môžete zvoliť podľa svojich predstáv!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt