Ako funguje NFC? Na aké oblasti sa dá použiť?

NFC technológia funguje klamne jednoducho, umožňuje rýchlý a bez bezpečný prenos údajov v rámci 40-60 mm. V technológií čiarových kódov ho podporuje vela smartfónov, terminálov, dátových terminálov a tlačiarní etikiet, nakolko kvôli malého rozsahu je bezpečný a nevyžiada identifikáciu, ako Bluetooth a Wi-Fi. Ak sa aktivuje aj jeden druhý čip, tak medzi dvoma prístrojmi sa dá preniesť malé množstvo údajov.

NFC - rýchla a jednoduchá komunikácia

Nie je potrebný párovací kód na to, aby dva prístroje alebo tagy by vedeli pripojiť, preto komunikácia v určitej vzdialenost je automatická. Nakolko používa čipy s veľmi nízkou spotrebou energie (alebo úplne pasívne), je energeticky ovela úspornejšie, ako ostatné typy bezdrótovej komunikácie. NFC v základe snaží zabezpečiť to, aby vedel identifikovať naše schválené karty, prístroje a aby v širokom rozsahu vedel identifikovať osobné, skladové alebo inventarizačné údaje.

Ako viem používať NFC?

NFC čipy okrem platobných kariet môžu byť známe aj pri priamych bezkontaktných platbách (PayPass). Ale trošku novšie - a samozrejme zaujímavejšie - používanie NFC je digitalizácia celých pracovných procesov takých prístrojov, ako smartfóny, dátové terminály a tlačiarne etikiet.

Prakticky každý operačný systém má vlastné aplikácie, ktoré ponúkajú jedinečné NFC funkcie. Najznámejšia možnosť je Andriod Pay, čo funguje na rôzných dátových termináloch, takto zabezpečí prístup k finančným prostriedkom pri bezkontaktnej platby.

Ale na dátových termináloch a platobných termináloch funkcia NFC sa neobmedzuje iba na pltaby. Andriod Beam, čo zavádzali v roku 2011 pri verzie Android Ice Cream Sandwich 4.0 umožnil prenos fotiek, kontaktov a iných údajov, ak dva prístroje drží blízko pri sebe.

Obsluha strojov, výroba a pracovné procesy

Pri mnohých podnikov sa uchovávajú presné a včasné záznamy o efektívnosti pracovných strojov, čo výsledňuje presnejšie sledovanie nákladov a marže. Tieto informácie sú potrebné k tomu, aby zákazníci súhlasili s cenou a obstarávacími nákladmi jednej danej služby. Na strojoch umiestnené NFC TAG-y a používané prostredníctvom zamastnancov sú schopné identifikovať výrobné časy a fázy práce s tým, že prepošlú informácie cez smartfónov podporujúcich NFC pomocou softvérov do podnikového systému cez Wi-Fi alebo internet. Softvéry zhromažďujú a sprístupňujú zaznamenané údaje pre potrebnú štatistiku.

Monitorovacie zariadenia

Kontrola celistvosti jednotlivých prístrojov v podniku zahŕňa prácu, čo vo väčšine spravíte iba na papieri. Prevádzkovatelia musia využívať údaje, poslať do informačného systému a musia ich sprístupniť pre kolegov pracujúcich v kanceláriach. Digitalizácia údajov výsledňuje optimalizáciu a organizáciu v zadávaní údajov, ale zabezpečí možnosť, aby ste pripravili poznámky, môžete opísať anomálie a môžete naznačovať prípadné chyby. Zdielajte údaje v reálnom čase s administratívnym oddelením, čo ovláda tieto prípadné situácie.

Bezpečnosť a ochrana majetku

Aplikácia technológie NFC na kontrolu súkromných alebo externých úloh bezpečnostných služieb. Môžete dostať potvrdenie v reálnom časeo o toho, že zmluvné služby ste vykonali a prejavili bezpečnostné kontroly. Pomocou NFC môžete dostať ďalšie údaje o pozícií strážcov cez smartfónov. V riadiacom stredisku nie je potrebná prebytok práce na zaznamenávanie informácií, nakolko systém vie fungovať aj úplne automaticky.

Regulácia prístupu

V podnikoch technológia NFC je široko aplikovatelná na reguláciu prístupu, môže viesť k ovela lepším výsledkom už s menšou investíciou. Pri karte (Smart NFC) systém používa aj takú čítačku (smartfón, dátový terminál alebo platobný terminál), čo nevyžiada inštaláciu alebo kabeláže. Vďaka konzola pre správu personálny manažér môže profilovať používateľov a môže stanovať rôzne prístupové oprávnenia zvlášť pre každého zamestnanca.

Správa skladov

Sklad spoločnosti vyrábajúce rôzny tovar vyžaduje starostlivé zaobchádzanie a presné záznamy. Plná kontrola, evidencia a pohyby skladových zásob velakrát sú rozhodujúce v tom, že jedna spoločnosť funguje úspešne alebo stratovo. Sledovatelnosť produktov sa dá realizovať s viacerým spôsobom, ale druhy produktov a dané prostredie velakrát nezabezpečí uspokojivé výsledky. NFC môže byť dorbá alternatíva a na regáloch umiestnené TAG-y umožňujú pre kancelársku administratívu, aby overili reálne skladové zásoby a operácie skladových zamestnancov v reálnom čase. Personál v sklade, ktorí má k dispozícií dátové terminály a aplikácie je schopný získať informáciu o typu produktu, objednávkach na spracovanie a efektívne môže skontrolovať zásoby, čo ukáže systém, napokon môže vyšetriť akékoľvek abnormality. Systém TAG je integrovatelný s akýmkolvek súčasným systémov správy.

Vlastnosti systému NFC TAG:

  1. Je sieť takých inteligentných prístrojov, ktoré integrujú snímanie čiarových kódov, zdielanie údajov, GPS a obrázky.
  2. Integrujte používanie čiarových kódov a budete schopný na to, aby ste sprístupnili alebo obmedzili prístup k údajom pre všetky zamestnancov.

  3. Nízka investícia do harvéru: jeden jednoduchý TAG sa dá naprogramovať a znovu používať. Sú vhodné do materiálov akéhokolvek firemného prostredia, sú efektívne aj medzi extrémnými podmienkami.

  Stiahnúť článok vo formáte PDF

  Bakos Bence
  Bakos Bence

  Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

  Dôležité, používatelné typy, triky,
  informácie a štúdie.

  Zaregistrujte a buďte informovaní!

  Odoberať novinky

  Záujem a dopyt