Režim tlače

Priemer kotúča

Interface

Kompatibilita

Extra opcia

Výrobca

Dostupnosť

1. Technológie tlače etikiet
Tlač prostredníctvom tepla (Thermal transfer)

Pre tlač s prenosom tepla je potrebné používať termotransférovú pásku, nakolko tlačová hlava zahrieva zlúčeniny farbiva a prostredníctvom toho sa vyskytne potlač na povrchu etikety. Tento proces sa nazývame ako tepelný prenos alebo sublimácia. Termotransférové tlačiarne produkujú najtrvácnejšiu potlač na papierových, plastových, kovových alebo iných špeciálnych povrchoch.

Termotlač (Direct thermal)

Termo etikety v spotrebnom materiály obsahujú farbivo, preto nie je potrebné používať termotransférovú pásku pre tlač. Pri direct thermal tlači teplocitlivé (direct thermal) etikety sú v priamom kontakte s tlačovou hlavou. Uvedený termo papier je citlivý na teplo a na slnečné žiarenie, preto také etikety odporúčame skladovať v interiéri, ich trvanlivosť je cca. jeden maxinálne rok a pol.

2. Rozlíšenie tlače (DPI)
DPI

DPI je skratka z anglického pomenovania Dot Per Inch, čo označuje počet tlačových bodov umiestnené v jednotkovej oblasti (1 inch, 2,5 cm). Čím je hustejší počet tlačových bodov v jednotkovej oblasti, tým podrobnejšiu potlač vie spôsobiť tlačiareň etikiet. Pre väčšinu aplikácií stačí aj rozlíšenie 200 dpi, ale v prípade ak potrebujete vyhotoviť logo, drobné etikety alebo 2 dimenzionálne čiarové kódy, tak podla potreby si môžete vybrať medzi 300 dpi, 400 dpi a 600 dpi.

3. Extra možnosti
Odlepovač etikiet

Odlepovací modul etikiet sa nachádza po tlačovej hlave, kde etiketa opúšta prístroj. Tu jednotlivo sa odďeluje povrch s lepidlom od nosiča. Jednotlivé tlačiarne vedia navinúť naspäť zbytočný nosič.

Rezací modul

Rezacia jednotka narezáva etikety spolu s odlepovačom a nosičom - v závislosti od vybudovania tlačiarne - čo presmeruje na jeden extra podnos. Odporúčame pre také aplikácie, kde je dôležité, aby etikety boli narezané na časti z kontinuálného kotúča.

Navíjač médie

Je schopný navíjať potlačené etikety na novú dutinku, prostredníctvom čoho etikety sú ľahšie skladovateľné, prepravovateľné a potlačitelné. Existuje aj externý navíjač, čo je umiestnený mimo prístroja a je užitočný aj dodatočne oproti interného navíjača čo je potrebné vybrať pri kúpe tlačiarne etikiet.

Externý dávkovač etikiet

Je používatelný pri navíjaní väčších kotúčov, kedy interný držiak kotúčov už nevie prijať kotúč kvôli velkosti tlačiarne. Modul obvykle je namontovaný na externý časť tlačiarne a presunie pásku vzadu na vstupnej časti tlačiarne.

Výrobcovia Tlačiareň etikiet


Súvisiace články a blogové príspevky


Často kladené otázky


Prístroje vytvorené na tlač samolepiacich etikiet štandardne pracujú s inou technológiou, ako klasické tlačiarne, určené na každodenné používanie. To môže byť významne dôležité hlavne pri tlače čiarových kódov, keď potrebujeme perfektné a bezchybné výsledky v záujme toho, aby kódovaná správa bola dokonale čitalelná. Práve preto pri prevádzkovaní jedného obchodu alebo skladu sa nevyplatí experimentovať s klasickými stolnými tlačiarňami, určené na každodenné používanie. V záujme bezchybného riešenia si vyberte tú správnu tlačiareň etikiet pre naše účely!

V závislosti od toho, že medzi akých podmienkach chceme používať prístroj, si môžeme vybrať aj z viacerých možností. Môžeme praocvať aj s atramentovou, laserovou alebo thermotlačiarňou. V závislosti od toho, že za akým účelom ich chceme používať, každý typ má svoje výhody a nevýhody. V prípade tlače etikiet jedno najlepšie riešenie sú thermotlačiarne, ktoré majú k dispozícii jednu špeciálnu pásku medzi tlačovou hlavou a tlačovým povrchom, čo prostredníctvom teploty tlačovej hlavy nanáša farbu na pocrch etikiet. Tento spôsob je výborne používatelný na efektívnu tlač trvácneho označenia produktov, alebo na prípravu čiarových kódov.

Na bežné, každodenné používanie (napr. menšie obchody alebo sklady) je ideálna jedna jednoduchšia, stolná tlačiareň etikiet, čo je schopná potlačiť denne pár sto kusov etikiet. Ale v takých prípadoch, ak denne potrebujeme potlačiť už viac tisíc, prípade desaťtisíc etikiet, tak každopádne si máme vybrať medzi vysokovýkonných priemyselných tlačiarní. Vďaka tomu môžeme s nimi pracovať nie len ekonomickejšie, ale môžeme vyhotoviť trvácnejšie etikety so spolahlivejšou kvalitou. Napríklad pri tlače čiarových kódov kvalita je velmi dôležitá, veď má veľký vplyv v spracovaní kódovaných informácii. 

Potrebné spotrebné materiály pre tlač si musíme vybrať v závislosti toho, že naša tlačiareň etikiet s akou technológiou funguje. Pre tlač samolepiacich etikiet vp všeobecnosti môžu byť vhodné atramentové, termotransférové, ďalej aj laserové tlačiarne, z ktorých všetky fungujú s inou technológiou. Dôležité je, aby pre výbere materiálov sme venovali pozornosť tomu, aby vždy sme vybrali ten najkvalitnejší výrobok pre náš prístroj. Nakolko slabá kvalita materiálov môže výsledňovať nie len zlú kvalitu tlače, ale z dlhodobého hľadiska môže poškodiť aj prístroj.

Nakolko väčšina tlačiarní etikiet funguje s technológiou thermaltransfer, tak je schopná tlačiť iba s jednou farbou, štandardne čiernou. To je ale dostatočné pre vyhotovenie čiarových kódov a etikiet na produkty. Avšak ak by sme potrebovali tlačiť viac farieb, tak ideálne riešenie môžeme nájsť medzi atramentovými alebo laserovými zariadeniami.

Záujem a dopyt