Výrobcovia Tlačiareň plastových kariet


Súvisiace články a blogové príspevky


Často kladené otázky


Pri zakúpení novej tlačiarne kariet je potrebné vziať do úvahy nasledujúce veci:

Kolko kariet plánujete potlačiť? - V tom prípade správny výber tlačového výkonu je stanovený na pravidelnom množstve. Čím menej karty tlačíte cez jeden deň, tým menší výkon budete potrebovařt. Ak tlačíte väčšie množstvo len raz ročne, aj tak sa oplatí si vybrať menší typ tlačiarne, nakolko celoročné využívanie je aj tak nízke.

Chcete potlačiť na obidve strany karty, alebo stačí len jedna strana? - Viaceré tlačiarne PVC kariet ponúkajú možnosť na jednostrannú alebo dvojstrannú potlač. Jednostranné tlačiarne sú trošku lacnejšie, ale v závislosti od vytvorenia karty (text, fotky, čiarové kódy, atď.) môžu byť porebné obidve strany.

Môže byť na okraji karty cca. 1 milimetrová hrana alebo bude potrebná tlač bez okrajov?

Je potrebná bezpečnostná vrstva na potlačenú kartu? Je potrebná laminácia? - V tom prípade sa musíme vybrať taký prístroj, čo má k dispozícii vstavanú laminovaciu jednotku, alebo sa dá rozšíriť s takou funkciou.

Plánujete potlač a písanie kariet s magnetickým prúžkom, SmartCard, alebo UHF RFID? - Vzhľadom na účel a životnosť plastových kariet môžeme potrebovať aj viaceré riešenia. O tých riešení môžete čítať pár otázok nižšie.

Ak si uvedomujeme naše požiadavky, potom už lahko môžeme nájsť tú dokonalú tlačiareň pre nás!

Ak chcete kúpiť tlačiareň PVC kariet, tak v súlade s Vašimi cieľmi si môžete vybrať z viacerých kategórií:

Vstupná úroveň - kvôli obmedzenými možnosťami je ideálna na vykonanie menších tlačových úloh. Prístroje patriace de tejto kategórie sú úplne vhodné na potlačenie pár sto kusov kariet. Z hladiska výroby jednoduchej identifikovačnej karty toto riešenie je najpraktickejšie.

Všeobecná úroveň - s rastom tlačových a dizajnových schopností táto kategória tlačiarní ponúka spolahlivejší výkon tlače pri mierných nákladov na údržbu. Tlačiarne patriace do tejto kategórie sú schopné na dennú tlač cca. 100-500 kusov kariet, ale znamenajú dokonalé riešenie aj pre stredných podnikov, skôl a iných inštitúcií.

Prémiová úroveň - Do tejto kategórie patria tlačiarne s najväčším výkonom. Prémiové tlačiarne všeobecne ponúkajú viac možností, anpríklad aj na kódovanie a lamináciu kariet. S vyššou kapacitou dodávky tieto tlačirne sú vhodné aj na celodennú prácu. Môžeme s nimi potlačiť denne viac ako 500 kariet a sú vytvorené na také aplikácie, ktoré garantujú velkú bezpečnosť a dlhodobú, náročnú tlačovú kvalitu. Sú významne ideálne pre výrobu mimovládne plastové karty, alebo na uspokojenie vysokoškolských alebo velkoobchodných požiadaviek.

Jednostranné tlačiarne sú ideálne napríklad na také preukazy, ktoré obsahujú obmedzené množstvo informácii o držiteľovi karty. Pre také jednoduché identifikačné preukazy s fotografiou pri ktorých používame vopred potlačené karty a napríklad potrebujeme násladne potlačiť iba jedno meno, čiarový kód alebo numerické identifikačné číslo, tak nejideálnejší výbor bude jednostranná tlačiareň PVC kariet.

Dvojstranné tlačiarne kariet umožňujú potlač kariet na oboch stranách súčasne a všeobence ich používajú vtedy, ak je potrebné zaznamenať vela informácii na danej karte. Ak jednu časť informácii umiestníme na zadnú stranu karty, tak prvá strana môže byť jednoduchšia a názornejšia, veď rušivé prvky budú na zadnej strane.

Laminácia je taký postup počas čoho je umiestnená ochranná polyesterová fólia na povrch kariet s cieľom ochrany proti treniu, trhnutiu, UV žiareniu a iných faktorov, ktoré môžu poškodiť kartu. Jednitlivé väčšie tlačiarne majú k dispozícii vstavenú laminovaciu jednotku, alebo sa ich dá rozšíriť. Karta bez laminácie pri každodenného použitia vydrží cca. 1-2 rokov. Laminácia ale zabezpečuje extra bezpečnú vrstvu preukazov, znižuje možnosť falšovania kariet a znižuje poškodenie uvedených informácii. Okrem toho poskytuje extra trvácnosť oproti bežných kariet. Nákup tlačiarne PVC kariet s laminovocou funkciou je ideálný aj pre tvorbu takých kariet, ktoré pri každodennom používaní, používame aj pri extrémnych okolností.

Kódovanie informácií pomôže zvýšiť bezpečnosť PVC kariet, nakolko takto sa dá ťažšie falšovať, ďalej sa dá urýchliť, ulahčiť aj čítanie. Väčšina ID kariet dnes už vie identifikovať používatela s viacerým spôsobom, nie len s fotkou a čiarovým kódom. Tlačiarne kariet ponúkajú mnoho riešení na to, aby bezpečne sme vedeli kódovať informácie na kartách.

Čiarový kód: čiarový kód je najjednoduchšia forma kódovania. Možnosť zadania čiarového kódu na kartu je možná pomocou jednoduchého softvéru pre návrh kariet. Pomocou 1D alebo 2D čiarového kódu môžeme kódovať mnoho informácii v univerzálnom, lahko čitatelnom formáte.

Magnetický prúžok: magnetický prúžok je čierno-biela čiara na zadnej strane karty. V tomto prípade prázdne karty sú vybavené s magnetickým prúžkom, ktoré ukladajú kódovanú informáciu. Magnetický prúžok (pod iným enom swipe karta alebo magstripe) môžeme načítať s fyzickým kontaktom, ak používame magnetickú snímaciu hlavu.

Contact Smart Card: inteligentná karta (smart card) poskytne viacúrovňovú kontrolu v záujme toho, aby ukladané údaje boli v čo najväčšom bezpečí. Jej velká prednosť je, že je schopná ukladať viac informácii, ako riešenia s čiarovými kódmi alebo magnetickými prúžkami, ďalej pomocou môžeme bezpečne kódovať aj šifrované certifikáty.

UHF/RFID: RFID je veľmi populárna technológia v rôzných priemyselných odvetví. Je výnimočne trvácne a bezpečné a zabezpečuje čítanie, spracovanie súčasne viacerých kariet. RFID je najnákladnejšie riešenie plastových kariet, avšak jeho používanie sa dôrazne odporúča pre takých spoločností, ktorí pri efektívnosti vyžadujú aj náročnú bezpečnosť.

Zakúpenie tlačiarne kariet je ešte len čiastkové riešenie. Ak chcete vytvoriť svoje PVC karty s výbornou kvalitou, tak pri zaobstaraní prístroja musíte získať aj potrebné spotrebné materiály, softvéry pre tvorbu grafiky a iné doplnky. Vôbec sa ale nemusíte obávať, veď náš webshop ponúka všetko, čo len môžete potrebovať a výlučne len od najlepších výrobcov.

Pozrite si našu širokú ponuku, kde nájdete kopec farbiacich pások, identifikačných kariet, softvérov a iných doplnkov pre tlač PVC kariet. Dokonca ponúkame aj také kompletné systémy, ktoré obsahujú aj tlačiareň, softvér a všetky príslušenstvá pre tlač plastových kariet. Ak by ste mali akékolvek otázky, tak kludne nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme!

Záujem a dopyt