Skener čiarového kódu
-
Všeobecný snímač čiarových kódov
Nakupujte snímač čiarových kódov na všeobecné používanie, v drótovom a bezdrótovom prevedení, s opciou čítania 2 dimenzionálnych QR kódov, aj zo stojanom. -
Priemyselný skener čiarových kódov
Priemyselné skenery čiarových kódov odolajú voči fyzickými vplyvmi, prachu a kondenzácie vody, ich vytvorenie je posilnené, aby zvládli aj priemyselné prostredie. -
POS Skener čiarových kódov
Snímače čiarových kódov na mieste predaja a systémy POS, zabudovatelné do pultu alebo môže byť pripojený aj k pokladnici, pre pohodlnú prácu. -
Upevniteľný skener čiarových kódov
Pevne pripevnený snímače čiarových kódov a inštalovateľné na výrobnú linku, jednoduché integrovanie a namontovatelné KOISK snímače pre komplexné a PCL aplikácie
Výrobcovia Snímač čiarového kódu
Súvisiace články a blogové príspevky
3 prístroje, ktoré preukázateľne zlepšujú produktivitu Vášho podnikania
Úspešnosť jedného podnikania sa skrýva v dobrej práce a kvalita dobrej práce sa skrýva v spolahlivosti používaných pracovných nástrojoch. Nakolko to, že aké prístroje, náradie a iné dolpnky používame na vykonanie každodennej práce, tiež definujú náš postoj k práci. S kvalitnými pracovnými prístrojmi práca bude nie iba lahšia, ale aj bezpečnejšia a dokonca aj radostnejšia. Práve preto nie velkosť podnikania je dôležitá, ak sa bavíme o modernizácií parku prístrojov, nástrojov.
Mobilné prístroje v logistike, alebo všetko, čo je potrebné k tomu, aby Váš balík dorazil do cieľa
Jedna online objednávka môže mať dobrodružnú cestu kým zo skladu dorazí k objednávetelovi. Tento proces začína s vytvorením objednávky, jej registráciou a vtedy končí, ak kuriér klope na dvere. Ale možno, že by sme si ani nemysleli, že očakávaný balík cez akých procesoch a koľko rúk prejde, kým ho dostaneme.
Ako pomáhajú chrániť životné prostredie mobilné prístroje?
Technológia čoraz viac sa nám zmocňuje v našich životoch. Digitálna administratíva sa stal súčasťou každodenného života a dnes už takmer všetko sa dá vybaviť online, bez toho, aby sme museli odísť z domu. Dokonca, s rôznými mobilnými prístrojmi a snímačmi čiarových kódov už sa môžeme stratnúť takmer všade, v obchode, napokon aj u lekára.
Za rohom máme sviatky, je čas pripraviť sa aj v skladoch!
Čoskoro je čas na velké Vianočné nákupy, čo je dôležitá udalosť v roku nie iba pre zákazníkov, ale aj pre podnikatelov a majitelov obchodov. Vtedy je velký zhon, zásoby tovarov sa minia vo chvíľach. Preto sa odporúča v čase stanoviť nedostatky tovarov, aby sme boli pripravení od novembra na kopu zákazníkov.
Takto môžeme budovať od základov evidenciu na základe čiarových kódov
Precízna administrácia pre väčšine spoločností znamená základnú potrebu. Sledovanie aktuálneho stavu skladových zásob je možné aj manuálnym, aj digitálnym spôsobom, avšak dobrá prácu vyžaduje dokonalú presnosť. Práve preto najefektívnejšie riešenie je vybudovanie evidenčného systému na základe čiarových kódov. To prispieva na zvýšenie účinnosti s minimalizáciou chýb a urýchlením pracovných procesov.
Kedy sa oplatí investovať do technológie čiarových kódov?
Majitelia obchodov môžu vedieť, že z hladiska stabilného fungovania obchodu jedna z najdôležitejších úloh je prené riadenie inventáru. V záujme toho, aby naše zákazníci boli spokojní, musíme dávať pozor na vhodné skladové hospodárstvo. Nakolko špeciálne riadené skladové zásoby sú úzko previazané so spokojnosťou zákazníkov.
Na tie 5 vecí si dávajte pozor pred kúpou snímača čiarových kódov
Snímač čiarových kódov je taký prístroj, čo môže potrebovať každá maloobchodná jednotka v záujme efektívneho fungovania. Jeden naozaj dobrý skener môže byť užitočný nie iba na správu obchodných transakcií, naďalej na evidenciu skladových zásob, ale aj na zaznamenávanie informácií o zákazníkov alebo zamestnancov.
Výhody bezdrótových a USB snímačov čiarových kódov
Od uvedenia orvého produktu, ktorý bol vybavený s čiarovým kódom svet sa veľmi zmenil. Od vtedy táto technika, čo najprv začali používať na označenie nákladných vozňov na dnes už sa vela rozvíjala a tovrí časť každodenného života, bez čoho by sme ani nevedeli predstaviť náš život. V poslednom desaťročí pri klasických drótových skenerov jeden za druhým sa objavovali stále modernejšie a praktickejšie prístroje.
Preto sa oplatí vybrať si laserový skener čiarových kódov
Ak plánujeme kópiť skener čiarových kódov, tak velakrát ani nevieme, že ktorú technológiu sa oplatí si vybrať najviac. To naozaj nie je jednoduché rozhodnutie, veď výber najvhodnejšieho snímača závisí aj od viacerých faktorov. Predovšetkým od našich cielov, intenzitu používania, naďalej od velkosti nášho obchodu, podnikania.
Čo je internet vecí a ako ovplyvňuje budúcnosť obchodných reťazcov?
V posledných rokoch dosť často sme sa mohli stretnúť s pojmom Internet of Things (IoT), takznaným internet vecí. Ale vlastne čo znamená tento pojem a aký má vplyv na budúcnosť spoločností zaoberajúce sa s obchodom a logistikou? V tomto článku stručne vyjasníme tento pojem a ukážeme aj to, prečo sa oplatí sa zapojiť do online sveta aj domácim spoločnostiam.
Často kladené otázky
Snímač čiarových kódov je taký prístroj, ktorého úlaha je spracovanie čiarových kódov. Podstata jeho fungovania je, aby pomocou svetlených lúčov a elektronických znakov identifikoval definované striedanie tmavých vertikálných čiar s rôznými hrúbkami a svetlých medzier. Následne prepošle dekódovanú informáciu počítačovi alebo klientského počítačovi. Teda skener funguje ako vstupný prístroj, z tohto hladiska sa neodlíši od klasickej klávesnice. Načítaný a dekódovaný znakový reťaz sa zobrazí aktuálnej pozície kurzoru. Ak by ste chceli vedieť viac o technike čiarových kódov, tak si môžete prečítať viac v tomto zázname.
Skenyery čiarových kódov k fungovaniu nevyžadujú žiadny špeciálny softvér alebo ovládací program. Emulujú klávesnicu, preto počítač ich rozpozná ako vstupné zariadenie plug-and-play. Avšak v tom prípade, ak sa usilujeme na perfektnú a presnú prácu, tak sa oplatí používať jeden špeciálný softvér vytvorený výslovne pre ovládanie čiarových kódov.
O týchto riešení si môžete prečítať viac v tomto zázname.
Rozsah bezdrótových čiarových kódov sa pri jednotlivých modeloch líši, ale väčšina prístrojov používa technológiu Bluetooth (Class 2) a rozsah vzdialenosti je 33 metrov. Priemyselné snímače čiarových kódov štandardne používajú technológiu Bluetooth (Class 1), čomu rozsah presahuje aj 100 metrov. Táto vlastnosť je veľmi užitočné pre takých veľkých obchodoch a skladoch, kde kvôli veľkej vzdialenosti drótový skener by nebol vhodný.
Je dôležité poznamenať, že technológia spracovania obrazu jednotlivých skenerov môže odlíšiť. Bežný laserový snímač čiarových kódov nie je schopný načítať údaje z obrazovky. Pre to, aby sme vedeli načítať jeden kód z displeja potrebujeme 2D imager, takže dvojdimenzionálny skener čiarových kódov. Nakolko táto technológia inak spracováva načítané kódy (ako fotografiu). Najväčšia výhoda prístrojov 2D imager je, že okrem 1-dimenzionálnych čiarových kódov rozpozná aj všetky typy 2-diemnzionálnych kódov (napr. Qr kód, DataMatrix, atď.) a výborne dekódujú aj poškodené a zlé vytlačené čiarové kódy.
Moderné skenery používajú taký laser druhej triedy, čo nie je škodliví pre telo alebo oči.
Väčšina káblových prístrojov - továrensky - má k dispozícii 2 metrový kábel. K viacerým modelom sa dá vybrať dlhší kábel, poprípadne 5 alebo aj 10 metrový. Ak by ste potrebovali kábel na dlhší dosah, tak je rozumné si vybrať prístroj z bezdrótovej kategórie, ktorých rozsah v závislosti od modelu môže byť až 33-100 metrov.
Dekódovanie 2D čiarových kódov nevyžaduje špeciálny prístroj je potrebné len vybrať taký prístroj, čo má technológiu 2D Imager. Klasický, laserový snímač dekóduje odraz čierno-bielych čiarových kódov. Táto technológia nie je vhodná na snímanie 2-dimenzionálnych čiarových kódov. S väčšinou čítačiek area imager môžeme vyhotoviť aj fotografie, ako napríklad o dôležitých dokumentoch, prepravných listov, atď. Napokon oproti štandardných laserových skenerov efektívne dekódujú aj poškodené kódy, alebo kódy so zlou kvalitou.
To, že aký skener si vyberieme môže závisieť od viacerých hladísk. Najprv sa musíme rozhodnúť, že medzi akými podmienkami chceme používať prístroj. Napríklad v menšom obchode alebo sklade budeme potrebovať skener s iným rozsahom snímania a výkonom a zase iný medzi priemyselnými podmienkami. Je to prava aj z hladika výkonu aj z rozsahu. Ďalšie dôležité hladisko je mobilita. Kým so stolnými snímačmi sme viazaní na mieste, tak s bezdrótovými snímačmi máme priestor na pohyb. Ak počas práce sa potrebujeme vela pohybovať, tak v tom prípade sa oplatí si vybrať bezdrótový skener, čo funguje s technológoiu Bluetooth alebo Wi-Fi. Okrem toho tiež sa musíme rozhodnúť, či s vybraným prístrojom potrebujeme dekódovať len klasické jednodimenzionálne, alebo aj 2D čiarové kódy (napr. QR kód).