Skener čiarového kódu
-
Všeobecný snímač čiarových kódov
Nakupujte snímač čiarových kódov na všeobecné používanie, v drótovom a bezdrótovom prevedení, s opciou čítania 2 dimenzionálnych QR kódov, aj zo stojanom. -
Priemyselný skener čiarových kódov
Priemyselné skenery čiarových kódov odolajú voči fyzickými vplyvmi, prachu a kondenzácie vody, ich vytvorenie je posilnené, aby zvládli aj priemyselné prostredie. -
POS Skener čiarových kódov
Snímače čiarových kódov na mieste predaja a systémy POS, zabudovatelné do pultu alebo môže byť pripojený aj k pokladnici, pre pohodlnú prácu. -
Upevniteľný skener čiarových kódov
Pevne pripevnený snímače čiarových kódov a inštalovateľné na výrobnú linku, jednoduché integrovanie a namontovatelné KOISK snímače pre komplexné a PCL aplikácie
Výrobcovia Snímač čiarového kódu
Súvisiace články a blogové príspevky
Ako generovať vlastný čiarový kód?
V posledných desaťročí čiarový kód sa stal súčasťou každodenného života. Neexistuje taký deň, aby sme sa nestretli s čiarovými kódmi, či počas nákupu, alebo počas práce. Napriek tomu málo ludí vie, že ako fungujú tie čierne čiary, ktoré ukladajú informácie.
Maloobchod vs. velkoobchod - pre ktorú úlohu akú čítačku čiarových kódov máme zvoliť?
Ak potrebujeme čítačku čiarových kódov, tak máme na výber mnohé možnosti. Od jednoduchších ručných prístrojov až do robustných priemiselných verzií, ponuka je takmer nevyčerpateľná. Avšak to, že aké ziaradenie si vyberieme hlavne závisí od toho, že v akej pracovnej oblasti ho chceme používať.
Takto sa dá efektívne vyhnúť nedostatku skladových zásob
Na začiatku roka niektoré maloobchodníci museli čeliť s tým, že zvýšený dopyt po určitých výrobkoch spôsobil dočasný nedostatok zásob. Avšak, ak používame správne prístroje a metódy, tak lahko môžeme vyhnúť takýmto situáciám.
Ešte nikdy nebolo také dôležité, aby rady sa pohybovali rýchlejšie
Opatrenia vytvorené kvôli vírusovej situácii mnohým obchodom výsledňujú nepríjemnosti. Hoci otváracie hodiny obchodov, ktoré predávajú základné potreby nie sú obmedzané, napriek tomu je dôležité, aby rady aj v týchto obchodoch sa pohybovali rýchlejšie.
Ste si istí, že vaši zamestnanci robia svoju prácu so správnými prístrojmi?
Jedna spoločnosť vie urobiť veľa vecí v záujme toho, aby zvýšil produktivitu zamestnancov, prostredníctvom čoho môže maximalizovať zisk. Zamestnanci môžeme motivovať s vyššou výplatou, ale sa môžeme usilovať aj o neustále zlepšovanie pracovných podmienok.
Na čo používa energetický priemysel čiarové kódy a inteligentné prístroje?
Už sme si mohli zvyknúť, že s čiarovými kódmi sa môžeme stretnúť nie iba na regáloch v obchodoch, ale v každej oblasti života. Evidenciu čiarových kódov používa potravinársky priemysel chemický priemysel, naďalej aj zdravitníctvo, aj keď na rôzne účely. A nie je výnimka ani energetický priemysel.
Miesto, kde je teraz velká potreba na spolahlivé snímače čiarových kódov: je zdravotníctvo
Čiarové kódy používajú v každej oblasti zdravotníctva. Od tej chvíle, ked jeden pacient vstúpi vstúpi do dverí čakárne, až do odberu vzoriek alebo do lekárne, všade sa môžeme stretnúť s kódmi a skenermi.
Ťažké časy si vyžadujú odolné prístroje
Epidemická situácia, čo sa vyskytla v posledných týždňoch od najviac obchodov si vyžaduje vážnu prispôsobivosť. Ak obchody chcú prežiť túto situáciu, tak musia urobiť veľké zmeny nie iba v oblasti mentality a pracovného procesu, ale sa týka aj pracovné prístroje.
USB ale bezdrótové pripojenie? Aký typ snímača čiarových kódov si mám zvoliť pre každodennú prácu?
Keď v sedemdesiatych rokoch prvý skener čiarových kódov sa dostal na police obchodov, tak ešte nikto by si nemyslel, že do akej miery sa bude vyvíjať táto technológia v nasledujúcich 40 rokoch. Avšak tomuto mimoriadne jednoduchého a praktického riešeniu ukladania informácií sa podarilo spôsobiť revolúciu v obchode, vďaka čomu si dnes už môžeme vybrať medzi mnohých, moderných snímačov čiarových kódov.
Čo je potrebné na to, aby administrácia s čiarovými kódmi bola funkčná?
Vela podnikatelov a majitelov skladu by chcel začať prevádzkovať jeden dobre fungujúci administratívny systém. Avšak vela ludí nevie, ako začať s vybavením, čo môže byť problematickejší. Nakolko na trhu je vela, rôzných skenerov a skákať do neznáma je nezodpovedná vec. Veď, ak nie sme správe informovaní, tak vybavenie procesu sa môže skončiť aj s vážnym finančným zlyhaním.
Často kladené otázky
Ako funguje snímač čiarových kódov?
Snímač čiarových kódov je taký prístroj, ktorého úlaha je spracovanie čiarových kódov. Podstata jeho fungovania je, aby pomocou svetlených lúčov a elektronických znakov identifikoval definované striedanie tmavých vertikálných čiar s rôznými hrúbkami a svetlých medzier. Následne prepošle dekódovanú informáciu počítačovi alebo klientského počítačovi. Teda skener funguje ako vstupný prístroj, z tohto hladiska sa neodlíši od klasickej klávesnice. Načítaný a dekódovaný znakový reťaz sa zobrazí aktuálnej pozície kurzoru. Ak by ste chceli vedieť viac o technike čiarových kódov, tak si môžete prečítať viac v tomto zázname.
Potrebujem špeciálny softvér pre používanie?
Skenyery čiarových kódov k fungovaniu nevyžadujú žiadny špeciálny softvér alebo ovládací program. Emulujú klávesnicu, preto počítač ich rozpozná ako vstupné zariadenie plug-and-play. Avšak v tom prípade, ak sa usilujeme na perfektnú a presnú prácu, tak sa oplatí používať jeden špeciálný softvér vytvorený výslovne pre ovládanie čiarových kódov.
O týchto riešení si môžete prečítať viac v tomto zázname.
Aký je rozsah bezdrótových čiarových kódov?
Rozsah bezdrótových čiarových kódov sa pri jednotlivých modeloch líši, ale väčšina prístrojov používa technológiu Bluetooth (Class 2) a rozsah vzdialenosti je 33 metrov. Priemyselné snímače čiarových kódov štandardne používajú technológiu Bluetooth (Class 1), čomu rozsah presahuje aj 100 metrov. Táto vlastnosť je veľmi užitočné pre takých veľkých obchodoch a skladoch, kde kvôli veľkej vzdialenosti drótový skener by nebol vhodný.
Dá sa načítať čiarový kód z displeja počítača alebo smartfónu?
Je dôležité poznamenať, že technológia spracovania obrazu jednotlivých skenerov môže odlíšiť. Bežný laserový snímač čiarových kódov nie je schopný načítať údaje z obrazovky. Pre to, aby sme vedeli načítať jeden kód z displeja potrebujeme 2D imager, takže dvojdimenzionálny skener čiarových kódov. Nakolko táto technológia inak spracováva načítané kódy (ako fotografiu). Najväčšia výhoda prístrojov 2D imager je, že okrem 1-dimenzionálnych čiarových kódov rozpozná aj všetky typy 2-diemnzionálnych kódov (napr. Qr kód, DataMatrix, atď.) a výborne dekódujú aj poškodené a zlé vytlačené čiarové kódy.
Laserový skener čiarových kódov je nebezpečný?
Moderné skenery používajú taký laser druhej triedy, čo nie je škodliví pre telo alebo oči.
Aký dlhý kábel dostanem pri zakúpení prístroja?
Väčšina káblových prístrojov - továrensky - má k dispozícii 2 metrový kábel. K viacerým modelom sa dá vybrať dlhší kábel, poprípadne 5 alebo aj 10 metrový. Ak by ste potrebovali kábel na dlhší dosah, tak je rozumné si vybrať prístroj z bezdrótovej kategórie, ktorých rozsah v závislosti od modelu môže byť až 33-100 metrov.
Ktorý snímač vie načítať 2D (2-dimenzionálný) alebo QR kód?
Dekódovanie 2D čiarových kódov nevyžaduje špeciálny prístroj je potrebné len vybrať taký prístroj, čo má technológiu 2D Imager. Klasický, laserový snímač dekóduje odraz čierno-bielych čiarových kódov. Táto technológia nie je vhodná na snímanie 2-dimenzionálnych čiarových kódov. S väčšinou čítačiek area imager môžeme vyhotoviť aj fotografie, ako napríklad o dôležitých dokumentoch, prepravných listov, atď. Napokon oproti štandardných laserových skenerov efektívne dekódujú aj poškodené kódy, alebo kódy so zlou kvalitou.
Ako si vybrať ten pravý snímač čiarových kódov pre mňa?
To, že aký skener si vyberieme môže závisieť od viacerých hladísk. Najprv sa musíme rozhodnúť, že medzi akými podmienkami chceme používať prístroj. Napríklad v menšom obchode alebo sklade budeme potrebovať skener s iným rozsahom snímania a výkonom a zase iný medzi priemyselnými podmienkami. Je to prava aj z hladika výkonu aj z rozsahu. Ďalšie dôležité hladisko je mobilita. Kým so stolnými snímačmi sme viazaní na mieste, tak s bezdrótovými snímačmi máme priestor na pohyb. Ak počas práce sa potrebujeme vela pohybovať, tak v tom prípade sa oplatí si vybrať bezdrótový skener, čo funguje s technológoiu Bluetooth alebo Wi-Fi. Okrem toho tiež sa musíme rozhodnúť, či s vybraným prístrojom potrebujeme dekódovať len klasické jednodimenzionálne, alebo aj 2D čiarové kódy (napr. QR kód).
Záujem a dopyt