Na nasledovnom povrchu naša spoločnosť realizovala pre zákazníkov možnosť načítania čiarových kódov Online, s čím uľahčí každodennú prácu. Ak potrebujete skenovať pár čiarových kódov rýchlo a jednoducho, tak stačí len nahrávať dokumenty na nasledovný formulár v formáte JPG, JPEG, PNP alebo GIF a softvér dekóduje čirové kódy.

Počas skenovania Online podporujeme najznámejšie čiarové kódy, ako napríklad EAN-8, EAN-13, Code 39, Code 128, ITF, RSS-13, QR Code, Data Matrix. Je dôležité poznamenať, že ak každý deň chcete hromaždne čítať čiarové kódy, tak odporúčame používať jeden prístroj snímač čiarových kódov nakolko Online verzia to nenahrádza.

Nahrávanie prebieha…
Dokument bol úspešne nahraný!
Nahrávanie dokumentu sa zlyhalo!.

Prečo sa oplatí používať prístroj na čítanie čiarových kódov namiesto Online snímača?

Často premýšľate o tom, že v záujme fungovania Vášho podniku by bolo dobré zaobstarať vlastný skener čiarového kódu, avšak neviete, či naozaj by sa oplatila investícia? Nerozmýšlajte viac! Používanie čiarových kódov ulahčí nielen Váš život, ale aj život zamestnancov a môžete pomôcť s mnohým spôsobom v rastu produktivity. Ako? Teraz Vám ukážeme prostredníctvom niekolkých príkladov!

S akým prístrojom treba načítať 1 dimenzionálne kódy? Čo je to QR kód?

Jednoduchší typ čiarových kódov znamenajú 1D kódy, ktorých viac typov používajú v oblasti obchodu a skladovania. Majú spoločné, že všetky kódujú uložené informécie pomocou tmavých čiar a svetlých medzier. 1D čiarová kódy majú štyri základné, bežné typy. (EAN-13, EAN-8, CODE128, ISBN)
Tieto kódy vie dekódovať, načítať každý bežný skener čiarových kódov.

Použitie 2D čiarových kódov môže byť ovela mnohostrannejšie, veď kódy z rôzných geometrických tvarov vedia uchovávať ovela viac údajov, ako jednoduchšie 1D kódy. Také sú napríklad QR kódy, s čími často sa môžeme stretnúť v tlačených médiách a na bilboardoch, veď pomocou nich okamžite môžeme dekódovať napríklad aj odkazy na internetové obsahy. 2D kódy vyžadujú, aby snímač čiarových kódov vhodne načítal ich obsah. K dekódovaniu je potrebné používať skener s 2D snímacou hlavou.

Kolko znakov sa zmestí do jedného čiarového kódu?

V závislosti od daného čiarového kódu 1D čiarové kódy môžu sa skladať z 20-25 znakov, kým 2D kódy viac ako 2000 znakov. Najdôležitejší praktický problém je to, že čím viac sú zvýšené informácie v čiarovom kóde, tým bude väčší a širší. To platí najmä na 1D čiarové kódy, väčšina ludí kóduje 8-15 znakov.

Súvisiace články a blogové príspevky


Záujem a dopyt