Venujte tomu pozornosť pred zakúpením priemyselnej tlačiarne etikiet

Výber najvhodnejšej tlačiarne etikiet hlavne záleží na tom, že v akom pracovnom prostredí chceme používať náš budúci prístroj. Napríklad potrebujeme úplne inú technológiu v menšom sklade, kde pracujú s chemikáliami, ako v jednom väčšom sklade, kde balia potravinárske výrobky. Požiadavky sú iné aj z kvalitatívneho aj kvantitatívneho hladiska a dosť veľká ponuka na trhu robí ťažším a ťažším výber toho najdokonalejšieho prístroja.

V nasledovnom článku chceme poskytnúť pomoc v súvislosti toho, že na čo sa odporúča si dávať pozor pred tým, ako by sme vybrali tú najvhodnejšiu tlačiareň etikiet na naše účely a ukážeme Vám aj to, že ktoré sú tie vlastnosti, ktoré v prípade najlepších priemyselných riešení sú nevyhnutné.

Ak ciel je etiketa s dokonalou kvalitou

Predtým ako by sme kúpili tlačiareň etikiet je dôležité vidieť, že naše budúce etikety v akom prostredí, respektíve pri akých podmienok budeme používať.

V prípade bežného obchodného alebo kancelárskeho použitia môže stačiť aj jedna klasická atramentová tlačiareň, avšak v prípade náročnejšieho skladového použitia, napokon v priemyselného medzi extrémnych podmienkach, respektívneho zdravotníckeho už budeme potrebovať ovela trvácnejšie, špeciálne zariadenie.

Čím extrémnejších prostrediach pracujeme, musíme venovať tým väčšiu pozornosť na to, aby naše nálepky boli vyrobené z trvácneho, odolného materiálu a aby sme zakúpili takú tlačiareň, s čím lahko vieme potlačiť aj špeciálne etikety.
Jedna najlepšia vlastnosť priemyselných tlačiarní je, že vedia procovať s rôznými materiálmi, ďalej jednotlivé modely podporujú tlač vo viacerých rozmeroch od šírky 12 mm až do 200 mm.

Najdôležitejšia vlastnosť priemyselnej tlačiarne: zaťaženie

Pri tom, že na aký materiál budeme tlačiť je velmi dôležité aj to, že aké množstvo plánujeme denne vyhotoviť, naďalej s akou rýchlosťou chceme vyrobiť naše etikety.

Existujú také obchody a sklady, kde denne potrebujú potlačiť iba cca. 10-20 cenoviek alebo čiarových kódov, avšak u logistických spoločností alebo v závodoch toto číslo lahko môže navýšiť aj o stokrát alebo tisíckrát viac. V takých prípadoch pri kvalite znamená mnoho aj rýchlosť, naďalej je veľmi dôležité aj zaťaženie vybraného zariadenia.

Pre menšie požiadavky sú výborne ideálne aj základné stolové tlačiarne etikiet, dokonca aj mobilné prenosné printery, kým na priemyselné používanie je odporúčaný špeciálny prístroj s vysokým namáhaním, čo je bezchybne aplikovatelný aj na výrobu niekolko tisíc, napokon až stotisíc kusov etikiet denne.

Softvérová a hardvérová kompatibilita tlačiarne etikiet

Ak chceme rozšíriť súbor nástrojov nášho podnikania s tlačiarňou etikiet, tak sa odporúča poinformovať, či daný prístroj je kompatibilný s momentálne používanými hardvérmi a softvérmi. Nakolko môže sa stať, že nové technológie už nepodproujú staršie riešeina, ktoré boli nové pred desiatimi alebo dvaciatimi rokmi.

Pri kompatibility používaných počítačov a iných prístrojov sa odporúča si dávať pozor aj to, aby k tlačiarni sme používali vždy príslušné etikety a termotransférové pásky, ktoré sú v súlade aj s našimi požiadavkami, ale ako sme aj vyššie spomínali, priemyselné riešenia majú tú velkú výhodu, že vedia ovládať viaceré typy a rozmery materiálov, vďaka čomu výsledňujú kvalitné a trvácne etikety pre naše podnikanie.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt