Tak si vyberte dokonalý mobilný terminál

Výber dokonalého mobilného terminálu zásiví hlavne od charakteru nášho podnikania a našich cielov. Avšak existujú také vlastnosti, ktoré v prípade jedného profesionálneho prístroja nemôžu chýbať z repertoáru.

V nasledovnom článku ukážeme štyri také hladiská, ktoré pomôžu vybrať ten najvhodnejší mobilný terminál pre Vaše požiadavky.

Vytvorenie

V prípade jedného prenosného počítača je velmi dôležitý, aby prístroj v každej situácií odolal voči nárazom a prežil prípadné pády bez akýchkolvek poškodení.

Nakolko počas skladového použitia alebo terénnej práca sa môže stať, že mobilný prístroj spadne alebo dostane náraz a nekvalitný plastový kryt alebo netvrdené sklo lahko sa môže rozbyť alebo prasknúť. Výmena tých dielov vôbec nie je lacný, ak vôbec je na to možnosť, aby sme mohli vymeniť poškodené časti.

Vôbec nie je to jedno, že náš budúci dátový terminál v kaom prostredí a medzi akými podmienkami budeme používať. Nakolko práca na mieste, v teréne alebo extrémne poveternostné vplyvy vyžadujú ovela masívnejšie vytvorenie, ako bežné používanie v obchode alebo v kancelárií.

Vtedy sa oplatí si dávať väčšiu pozornosť aj na kryt, aj na vytovrenie displeja a máme si vybrať taký prístroj, čo z každého hladiska sa zdá vhodným na to, aby dlhodobo znášal extrémne náročné pracovné podniemky.

Bezpečnosť

V súčasnosti jednou z najdôležitejších otázok je bezpečnosť údajov. Nakolko môžeme počuť o čoraz viac prípadov, kde nebojácny hackery a kiber podvodníci zneužívajú dôverné informácie a osobné údaje.

V prípade nášho nového mobilného terminálu je dôležité, aby mal k dispozícií taký operačný systém a softvér, ktorý sa na ňom dá spustiť, čo v každonm prípade je spolahlivý a na 100% bezpezpečujú ochranu našich údajov.

Plná bezpečnosť je velmi dôležitá v živote jedného podnikania, veď ak sme vedúci spoločnosti musíme garantovať zvýšenú bezpečnosť nie iba našich údajov, ale celej spoločnosti aj zamestnancov.

Životnosť

Jedno najdôležitjšie hladisko v prípade jedného mobilného terminálu je, že ako dlho je schopný aktívne fungovať bez nabíjania. Počas terénnej alebo skladovej práca často sa môže stať, že v blízkosti sa nenachádza vhodný zdroj napájania, takto náš dátový terminál nevieme nabiť v tom prípade, ak batéria vybije počas vykonania dôležitej práce.

Preto sa opatí si vybrať taký prístroj, čo má akumulátor, ktorý vydrží viac ako 12 hodinovú aktívnu prácu a vždy sa oplatí začať prácu tk, že máme pri sebe jednu náhradnú batériu alebo powerbank.

Kompatibilita

V prípade zakúpenia nového mobilného terminálu je dôležité hladisko aj to, či prístoj sa dá plne používať už s existujúcimi pracovnými prístrojmi, aby bol efektívne spojitelný so softvérovým systémom našej spoločnosti.

Väčšina firemných dátových terminálov má k dispozícií operačný systém Android a môžu byť kompatibilné s väčšiou softvérov na riadenie skladových zásob. Okrem toho vďaka možnostiam pripojenia Wi-Fi a Bluetooth sú lahko pripojitelné s akýmkolvek prístrojom, čo má podobné vlastnosti.

Napokon operačný systém Android rýchlo a jednoducho sa dá aktualizovať, vďaka čomu nákup jedného prámiového dátového terminálu môžu byť dobrá investícia na dlhé roky. V takých prípadoch výrobca napretržite zebezpečuje potrebné aktualizácie a nám neostáva teda nič iné, iba si dávať pozor na to, aby naše prístroje boli hotové vždy na používanie.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt