Tak si vyberte dokonalú tlačiareň etikiet na externé použite

Ak chceme označiť s etiketami naše produkty, spotrebné materiály, alebo čokolvek iný pracovný prístroj, tak najprv je potrebné sa rozhodnúť, že daný nástroj budeme používať alebo skladovať v interiéri alebo exteriéri. Externé etiketovanie vyžaduje inú technológiu a tlačiarne etikiet vytvorené na externé používanie pracujú s inými spotrebnými materiálmi a účinnosťou, ako interné verzie.

V nasledujúcom texte ukážeme, čím sa líšia etikety používané v exteriéri od interiérnych a akú tlačiareň sa odporúča si vybrať ak chceme vyrobiť trvácne etikety s dokonalou kvalitou.

Iné environmentálne aspekty, iné požiadavky

Rozdiel medzi používania vonkajších i vnútorných etikiet pravdepodobne nemusíme príliš vysvetľovať. Nakolko vnútorné etikety obvykle používajú v obchode, sklade, alebo v kancelárií, tak tie nie sú vystavené voči vplyvmi počasia a extrémnym podmienkami ako ich vonkajšie spoločníci.

Na vyhotovenie etikiet používané v interiéri si môžeme vybrať aj menej odolný materiál a tlačiareň s menším výkonom, nemusíme investovať hneď do najdrahšej, najšpičkovejšej technológie. Na ich výrobu v závislosti od použitia môže znamenať dobré riešenie aj jedna atramentová tlačiareň, avšak v prípade náročnejšieho používania je odporúčené zaobstarať termotlačiareň, alebo kotúčovú stolnú tlačiareň etikiet.

Avšak situácia v exteriéri už je úplne iná. Ak naše etikiet sú vystavené voči vplyvmi prostredia, alebo ak v dôsledku práce sa rýchlo môžu poškodiť, znečistiť, tak sa už oplatí si vybrať taký prístroj, čo pracuje s trvácnými spotrebnými materiálmi s bezchybnou kvalitou a garantuje nadčasový výsledok.

Najlepšia alternatíva je priemyselné riešenie

To, že pri čom sa rozhodneme v prípade etikiet pre exteriéry hlavne závisí od našich požiadaviek. Riešenie môže byť rôzné, na vykonávanie úlohy môžu byť velmi ideálne aj jednotlivé typy tlačiarne etikiet.

Pomocou týchto zariadení môžeme vyhotoviť trvácne etikety, ktoré budú odolné voči vplymi prostredia a počasia, ale ak počas práve pracujeme aj s chemikáliami, tak tam je aj špeciálna priemyselná kategória.

Na účel tlače v exteriéri najviac vyhovojú také prístroje, ako napríklad Zebra ZQ510, čo výrobca vytvoril výslovne pre externé používanie, naďalej pre chemické a farmaceutické aplikácie. Najväčšia výhoda takých tlačiarní je, že pri štandardných materiáloch, ako napríklad klasický papier alebo termopáska vedia potlačiť rôzne materiály, ktoré pomocou príslušných termotransférových pások budú trácne, dokonca nadčasové.

A ak naša práca vyžduje, aby naše etikiety pri poveternostných podmienkach odolali aj voči takých extrémnych podmienkach, ako napríklad olej alebo účinkom kyselín, tak v každom prípade sa oplatí sa rozhodnúť pri výbere špeciálnej, priemyselnej tlačiarne a odolných plastových etikiet a nie len preto, nakolko tie sú praktickejšie, ale hlavne kvôli tomu, lebo sú nevyhnutné z hladiska bezpečnosti a ochrany pri práci.

Nenechajte sa ovplyvniť cenou

Hoci cena tlačiarní používaných v exteriéri môže byť ovela vyššia, ako bežných stolných tlačiarní v interiéri, nenechajme, aby pri výbere sa nás ovplyvnila výlučne iba cena.

Priemyselné práce obvykle vyžadujú bezpečnosť pracovníkov a jedna vyblednutá, nekvalitná alebo nečitatelná etiketa môže viesť k mnohým pokutám. O tom ani nehovoriac, že v horšom prípade môže spôsobiť vážnu nehodu a môže ohroziť aj náš vlastný život alebo život našich zamestnancov!Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt