Preto sa oplatí vybrať si laserový skener čiarových kódov

Ak plánujeme kópiť skener čiarových kódov, tak velakrát ani nevieme, že ktorú technológiu sa oplatí si vybrať najviac. To naozaj nie je jednoduché rozhodnutie, veď výber najvhodnejšieho snímača závisí aj od viacerých faktorov. Predovšetkým od našich cielov, intenzitu používania, naďalej od velkosti nášho obchodu, podnikania.

Pre jedno klasické malé podnikanie ideálny výber môžu byť dobre osvedčené laserové snímače.

Ale ako vlastne fungujú oresne tie prístroje a prečo sa oplatí si ich vybrať, ak hladáme spolahlivé, rýchle, ale hlavne cenovo výhodné riešenie na využívanie potenciálu nášho obchodu?

Ako funguje jeden laserový skener?

Laserový skener čiarových kódov je jeden najpopulárnejší typ, čo používajú najdlhší čas. Nie je to náhode, veď jeho používanie je jednoduché, napokon je jedno najspolahlivejšie riešenie, ak hovoríme o čítaní jednodimenzionálnych čiarových kódov.

Tieto typy ako zdroj svetla používajú laserové lúče, čo odráža na čiarovom kóde a takto umožňuje zabudovanému senzoru, aby vedel spracovať ukladané informácie, ktoré sú kódované v čierno-bielych čiar.

Prečo sa oplatí vybrať si laserový snímač čiarových kódov?

  • Je spolahlivý

Laserové snímače vekovo sú približne rovnaké s technológiou čiarových kódov. Používame ich už desaťročia a momentálne znamenajú jednu najistejšie formu toho, aby sme vedeli spracovať informácie, ktoré sú ukladané v čiarových kódoch.

Vďaka masívneho vytvoreniu obvykle sú používatelné mnoho rokov, ďalej na dnes už sú dostupné v drótovej a bezdrótovej forme.

Jediná nevýhoda laserových skenerov je, že sú vhodné výlučne iba pre dekódovanie jednodimenzionálnych kódov. Ak chceme pracovať aj s QR kódmi alebo inými typmi dvojdimenziolálnych kódov, tak musíme zaobstarať jeden taký kamerový skener, čo je schpný spracovať kódované infromácie nie iba vertikálne, ale aj horizontálne.

  • Jeho používanie je mimoriadne jednoduché

Väčšina laserových snímačov má velmi jednoduché ovládanie. Techniku sa dá zvládnuť za pár sekúnd, preto nepotrebujeme to, aby sme museli zaškoliť našich zamestnancov v pokladni alebo v sklade, používanie prístroja lahko sa naučí každý.

Neostáva nám nič iné robiť, len smerovať laserový lúč na čiarový kód daného produktu, stlačiť tlačidlo a prístroj už aj rozpozná a dekóduje ukladané informácie vo vertikálných čierno-bielych čiar.

Drahšie skenery vedia načítať informácie aj z špeciálnych povrchov, môžeme s nimi pracovať z väčšej vzdialenosti, dokonca sú schopné dekódovať aj poškodené kódy alebo etikety so zlou kvalitou.

  • Je lacný

Pochopiteľne vela podnikatelov kladie cenu na prvé miesto, ak ide o kúpu nového snímača čiarových kódov. Väčšina chce kúpiť čo najlacnejší prístroj, ktorý podla možnosti je aj najrýchlejší a najspolahlivejší.

Dobrá správa je to, že to nie je nemožné! Už velmi lacno si môžeme nájsť taký laserový skener čiarových kódov, čo vyhovuje našim požiadavkám a funguje naozaj spolahlivo. Podstata je, aby sme si vybrali model takej značky o ktorej vieme, že je spolahlivá v kvalite.

Napríklad skener Datalogic Touch je jeden najlacnejší prístroj na trhu, avšak v jednom menšom obchode alebo sklade je takisto dobrý a spolahalivý, ako jeden drahší, multifunkčný snímač.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt