Nie každá etiketa je rovnaká - alebo ako máme vybrať podľa našich účelov?

Ak potebujeme trvácnu etiketu, tak dnes už so môžeme vybrať z mnohých možností. Rozhodnutiezávisí hlavne od našich cielov, naďalej od pístrojov, čo máme k dispozícii.

V tom článku ukážeme to, čo je rozdiel medzi etiketou a etiketou, ďalej to, že v akej situácie, akú etiketu máme používať v záujme dosiahnutia dlhodobého výsledku.

Na čo používame priemyselné etikety?

Trvácne etikety obvykle používame na označenie rôzných výrobkov, alebo dielov, ako druh dátového nosiča. Môžeme ich potlačiť čiarové kódy, alebo informácie, ktoré pomôžu idnetifikáciu v skladovaní a logistike.

Priemyselné etikety môžeme používať s viacerým spôsobom. Môžu poskytnúť informácie o danom výrobku, výrobcu, výkone, pôvode, alebo môžu obsahovať aj čiarový kód pre evidenciu, atď.

Trvácne priemyselné etikety štandardne vyrobia pre odolnosť proti takými prvkami, ako napríklad riedidlá, vlhkosť, trenie, trhnutie, alebo extrémne podmienky počasia. V zásislosti od materiálu môžu byť trvácne alebo odstránitelné.

3 kľúčové prvky, ktoré stanovujú životnosť etikiet

  • Kvalita lepidla: je dôležité, aby na daný povrch sme vybrali etikety s vhodným lepidlom. Na drsné, nerovné povrchy a pre chemické použitie napríklad sú vhodné špeciálne etikety s lajšilnejším lepidlom.
  • Kvalita materiálu: materiál etikiet musí držať podľa pracovných podmienok. Kým pre skladové aplikácie môžeme byť postačujúca aj papierová etiketa, tak etiketovanie v exteréri alebo hore uvedené chemické používanie už vyžaduje silnejšie, odolnejšie riešenie.
  • Kvalita potlače: je dôležité, aby kvalita tlače bola v súlade s prostredím pre konečné použitie. V jednom obchode môžeme používať aj klasickú atramentovú tlačiareň, avšak pre externé používanie toto riešenie už nebude postačujúce.

Prečo na tom záleží, aby etiketa bola trvácna?

Počas skladovej alebo továreňskej práce každý výrobok, alebo diel musí obsahovať taký charakteristický znak, polda čoho bude identifikovatelný po2cas administrácie. Najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie na túto úlohu je používanie a tlač trvácnych etikiet.

Dobre vybraná etiketa, čo je v súlade s prostredím koncového používania, znamená ideálne riešenie toho, aby naša produkty boli v súlade s predpismi vzťahujúce sa na identifikovanie. Napokon kvalité etikety zabraňujú aj voči takými chybami, ktoré sa vyskytujú kvôli chybnej administratívy alebo zaznamenaniu.

Preto si dajme pozor na kvalitu!

Štandardné papierové etikety nevytvorili na to, aby odolali voči podmienkam v exteréri alebo v priemysle. Riešenia so slabšou kvalitou nie sú vhodné na také používanie kde etikety sú vystavené pravidelnému znečisteniu a extrémnymi podmienkami.

Ak nebudeme používať vhodné priemyselné riešenie, tak prach, olej, chemikálie a telpotné výkyvy môžu poškodiť etikety. V dôsledku toho informécie môžu byť nečitatelné a poškodená priemyselná etiketa môže spôsobiť strašne vela nepríjemností.

Pri znížení produktivity môže spôsbiť aj nehody, alebo aj pokuty počas kontroly. Preto sa oplatí dávať si pozor na to, že v priemyselnom prostredí vždy sme používali tie najvhodnejšie, prémiové etikety a tlačiarne, ktoré sú v súlade s pracovnými podmienkami.

V internetovom obchode DigiCode pri priemyselných tlačiarní nájdete aj etikety, ktoré sú používatelné pri špeciálnych podmienkach! Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt