Nákup tlačiarne plastových kariet

Identifikačné karty dnes už sú ovela mnohostrannejšie, ako identifikačný preukaz s fotografiou. V súčasnosti sú používatelné na identifikáciu používatelov čiarové kódy, magnetické prúžky, RFID a inteligentné technológie kariet, takto poskytnú väčšiu bazpečnosť a sledovatelnosť v mnohých aplikácií. Či máte obchodné požiadavky, menšiu kancelársku tlač alebo plnohodnotné firemné alebo skolské aplikácie, určite existuje jedna tlačireň PVC kariet, čo vyhovuje Vašim požiadavkám. Existuje vela identifikačných kariet a opcie pre jednotlivé aplikácie.
Pričom ich fungovanie sa stalo lahším, výber môže znamenať velkú úlohu bez poznania rozdielov a možností.

Prvý krok v nájdení vhodnej tlačiarne definuje Vaše osobné požiadavky.
- Čo chcete tlačiť?
- Kolko kariet plánujete potláčať denne?
- Budete tlačiť na obidve strany karty?
- Potrebujete tlačiť bez okrajov?
- Aké možnosti kódovania potrebujete?
- Sú potrebné trvécne alebo bezpečnostné karty?

Ak viete stanoviť, ako budete používať tlačiareň plastových kariet, tak sa môžete rozhodnúť, že aký typ, spôsob tlače a iné funkcie potrebujete.
Preštudujme si pár dôležité otázky a funkcie.

Výkon tlače

Prvá a najdôležitejšia otázka je, čo je potebná stanoviť pri výbere tlačirne PVC kariet, že kolko kariet budete denne vyrobiť? Nezabudnite, že výber výkonu tlače závisí od pravidelného tlačového množstva.
Ak ročne tlačíte jedno väčšie množstvo, tak stačí Vám menšia tlačiareň, nakolko stále používanie počas celého roka je nízke.

Ekonomické tlačiarne plastových kariet

Sú vytvorené pre tlačové požiadavky malého množstva. V tejto kategórií vela tlačiarní má obmedzené možnosti kódovania a pomalší výkon, ako väčšina tlačiarní PVC kariet. Tlačiarne v tejto kategórií majú k dispozícií monochrómovú potlač a karity sa dá vložiť ručne. Tieto tlačiarne sú vytvorené pre dennú tlač 1-100 kusov kariet.

Kvôli obmedzených a znížených schopností táto kategória tlačiarní plastových kariet bol vytvorená pre aplikácie s pravidelnou tlačou a malým množstvom. Sú ideálne pre malé a velké spoločnosti, ktoré tlačia sezonálne alebo v obmedzenom množstve.

Štandardné tlačiarne plastových kariet

V oblasti dizajnu a tlačových možností táto kategória tlačiarne PVC kariet ponúka spolahlivú tlačovú kvalitu. Poskytujú široké možnosti kódovania pre akékolvek typy kariet.
Tlačiarne v tejto kategórií sú určené pre dennú tlač 100-500 kusov kariet a sú dokonalé pre stredné spoločnosti a školy.

Prémiové tlačiarne plastových kariet

Tie sú najsilnejšie tlačiarne v priemyselnom odvetí. Prémiové tlačiarne obvykle majú viac pristoru a ponúkajú viac možností pre lamináciu a technológie kódovania. Tieto tlačiarne vďaka väčšej kapacity sú vhodné na celodenné používanie. Všeobecne vedia ovládať denne viac ako 500 kusov kariet a sú vytvorené pre také aplikácie, ktoré požadujú velkú bezpečnosť a náročnú tlačovú kvalitu.
Sú zvlášť vhodné pre prísne normy takých pracovných podmienok, ako vládne plastové karty, pohodlné podmienky servisných služieb a prostredie velkoobchodov.

Jednostranná alebo dvojstranná tlač

Mnoho tlačiarní PVC kariet ponúkajú možnosť na jednostrannú a dvojstrannú potlač. Jednostranné tlačiarne sú trošku lacnejšie, ale v závislosti od vytvorenie karty (text, fotky, čiarové kódy, atď.) môžeme potrebovať obidve strany karty.

Jednostranné tlačiarne kariet

Tieto tlačiarne sú ideálne pre také jednoduchšie aplikácie kariet, ktoré obsahujú obmedzené množstvo informácií. Pre jednoduché identifikačné preukazy s fotografiou alebo aplikácie, ktoré napríklad sú vopred potlačené a potrebujete dotlačiť len jedno meno alebo čiarový kód, tak pret ie bude najideálnejšie jednostranná tlačiareň plastových kariet.

Dvojstranné tlačiarne plastových kariet

Dvojstranné tlačiarne umožňia potlač obidve strany plastovej karty súčasne a všeobecne ich používajú vtedy, ak na prednú stranu je potrebné tlačiť plnofarebne a na zadnú len s čiernou farbou. Dvojstranné tlačiarne sú ideálna aj pre také úlohy, ak je potrebné uviesť na karte značné množstvo údajov, hlavne v prípade použitia čiarových kódov.
Ak časť informácií umiestníte na zadnú stranu karty, tak prvá strana zostane názornejšou, elegantnejšou a zmätočné údaje budú na zadnej strane.

Spôsob tlače

Tlačiarne plastových kariet používajú taký proces prenosu tepla, čoho fixná tlačivá hlava zahrieva farbiacu pásku a na čistej PVC karty vytvorí obraz. Páska má dva rôzne spôsoby tlače, ktoré produkujú odlišné konečné výsledky, aby boli v súlade s rozpočtom aplikácie.

Direct-to-Card (DTC) tlačiarne

Direct-to-Card je najpopulárnejšia technológia tlačie PVC kariet, nakolko umožňuje potlač kvalitou fotografia. Kartu pod tlačovou hlavou doplňujú až 4-krát, aby výsledňovala dokonalé farby s používaním CMYK farbiacou páskou. S tlačou DTC obzazy budú mať ostré farby a okraje a majú k dispozícií plnú škálu farieb.
Tento spôsob tlače avšak nezabezpečí tlač bez okrajov, nakolko zostane 1-2 milimetrový okraj, ale tento spôsob je nákladovo najvýhodnejšia možnosť.

Retransférové (Reverse Transfer) tlačiarne

Spôsob tlače výsledňuje podobnú tlačovú kvalitu, ako dvojstupňový postup, čo prenáša farbu na prenosový film, skôr mež to aplikoval na kartu. V prvom rade obrázok potlačia priamo na čistú filmovú vrstvu (napr. priamo na kartu), výnimka je, ak v tomto kroku film nahrádza kartu. Potom tlačová hlava zahrieva a spája zobrazovací film s povrchom karty s aplikáciou telpa a tlače. Dvojstupňový tlačový postup výsledňuje na plastových kartách ozajstvú potlač bez okarjov (100%-né pokrytie) a aj na iných kartách.
Tento spôsob je drahší, ale výsledňuje svetlejšiu grafiku, dlhšiu životnosť a odolnosť voči vlhkosti oproti technológie DTC.

Kódovacie opcie

Väčšina ID kariet dnes už identifikuje používatelov okrem fotografie a čiarových kódov aj s viacerým spôsobom. Tlačiarne kariet ponúkajú rôzne možnosti na to, aby bezpečne sa dalo kódovať informácie na kartách. V závislosti od toho, že akú aplikáciu používa karta, niektoré kódovacie možnosti vyhovujú lepšie, ako ostatné.
Kódovanie informácií kariet umožňuje navýšiť bezpečnosť karty, nakolko takto ťažšie je falšovanie a poskytuje rýchlejšie, lahšie a bezchybné čítanie kariet.

Čiarové kódy

Čiarové kódy sú najjednoduchšie opcie kódovania, nakolko možnosť pridania sa nachádza v jednom softvéru pre návrh grafiky, vďaka čomu iné vlastnosti už nepotrebujeme. S 1D alebo 2D čiarovým kódov môžete kódovať mnohé informácie so spoločným, lahko čitatelným formátom.

Tlačiarne PVC kariet s magnetickým prúžkom

Magnetický prúžok je čierna čiarna na zadnej strane platobnej alebo vstupnej karty. Čisté karty sú vybavené s magnetickým prúžkom, čo je potrebné kódovať. Tento typ karty je schopný na to, aby ukladal údaje na pásme magnetického materiálu.
Magnetický prúžok (pod iným menom swipe alebo magstripe) viete načítať s fyzickým dotíkom, keď ho dekódujeme jednou magnetickou čítacou hlavou.

Smart Card tlačiarne PVC kariet

nteligentné karty sú na vrchole, čo sa týka bezpečnos2t kariet. Podobne k čiarovým kódom a magnetickým prúžkam zabezpečujú iný nástroj na uloženie údajov na karte. Velká prednosť inteligentnej karty je, že môžete ukladať viac informácií, vrátane aj šifrované certifikáty. Inteligentná karta poskytne viacúrovňovú kontrolu na karte v záujme najväčšej bezpečnosti. Na inteligentných kartách sú podzlatené kontaktné podložky, ktoré čítačka dotkne, alebo sú aj bezkontaktné, ktoré komunikujú prostredníctvom rádio frekvencií v cca. 5 centimetrovom snímacom rozsahu.

UHF/RFID tlačiarne PVC kariet

RFID sa stal velmi populárnou technológiou vo viacerých aplikácií, nakolko zabezpečí dlhodobé ukladanie údajov na kariet. Karty RFID ukladajú také údaje, ktré sú zakrývateľné až do 10 metrovej vzdialenosti. Okrem toho umožňujú, aby súčasne bola čitalenlá viac kariet a boli dosť bezpečné. RFID je najdrahšie riešenie, ale môže byť velmi ideálny pre aplikácií s vysokou bezpečnosťou a kontrolu prístupu, vďaka predĺženého snímacieho rozsahu a možnosti automatického načítania.

Laminácia

Jednotlivé tlačiarne s väčším výkonom ponúkajú vstavanú alebo zabudovatelnú laminovaciu jednotku pre potlačenie kariet v záujme odolnosť voči opotrebovaniu. Laminácia je taký postup, kde kartu potiahnú s ochrannou polyestrovou vrstvou v záujme odolnosti proti opotrebeniu, treniu a UV žiareniu. Karty bez laminácie počas každodenného použitia vydržia cca. 1-2 roky, takže v záujme dlhej životnosti je odporúčaná laminácia kariet.
V ešte väčšej bezpečnosti sú aplikovatelné aj rôzne hologramy na karty, čo je potrebné pridať ešte pred lamináciou.

Nájdenie vhodnej tlačiarne plastových kariet

Medzi tlačiarňami ID kariet dnes už je k dispozícií velký výber, preto je čoraz ťažšie si nájsť ten najideálnejší prístroj. Stanovenie používania tlačiarne a potrebných funkcií ulahčia proces výberu.
Ak aj naďalej máte ťažkosti pri výbere tlačiarne plastových kariet, tak nás neváhajte kontaktovať, radi Vám pomôžeme!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt