Na tie 5 vecí si dávajte pozor pred kúpou snímača čiarových kódov

Snímač čiarových kódov je taký prístroj, čo môže potrebovať každá maloobchodná jednotka v záujme efektívneho fungovania. Jeden naozaj dobrý skener môže byť užitočný nie iba na správu obchodných transakcií, naďalej na evidenciu skladových zásob, ale aj na zaznamenávanie informácií o zákazníkov alebo zamestnancov.

Teraz Vám ukážeme 5 takých vlastností, ktoré pomôžu v tom, aby aj Vy (vaše podnikanie) ste mohli nájsť ten najvhodnejší skener pre Vaše požiadavky!

Má byť kompatibilný s čiarovými kódmi

V závislosti od toho, že aké čiarové kódy používame, môžeme si vybrať medzi rôzných skenerov. Najhlavnejší rozdiel znamená to, či prístroj chceme používať na dekódovanie len jednodimenzionálnych alebo aj dvojdiemnzionálnych kódov.

Predtým už sme sa zaoberali s rozdielmi 1D a 2D kódov, takže teraz už pravdepodobne stačí informácia, že 2D kódy vieme načítať s imager skenermi, takisto aj jednoduchšie 1D kódy a bežné čítačky čiarových kódov sú schopné dekódovať len jednodimenzionálne čiarové kódy.

Má byť praktický a lahko používatelný

Počas práce v sklade a v obchode je takisto dôležité, aby naše pracovníci lahko a pohodlne vedeli používať ich pracovné prístroje. Práve preto sa odporúča vybrať si také zariadenie, ktorého používanie nevyžaduje špeciálne vzdelanie alebo školenie.

Velká výhoda moderných snímačov čiarových kódov je, že ich používanie je jednoduché, ako facka. Stačí, ak infračervený svetelný lúč presmerujeme na čiarový kód, stlačíme spúšť a a "kúzlo" je hotové!

Má byť kompatibilný so systémom POS

Pred kúpou v každom prípade skontrolujme, či vybraný skener čiarového kódu sa dá bezproblémov pripojiť k systému POS, čo používa naše podnikanie.

Samozrejme to väčšine ludí sa môže javiť ako evidentné, avšak sa môže stať, kvôli nepozornosti kúpime prístroj s pripojením USB namiesto štandardnej koncovky a problém je hotový!

Dokonca, niektoré prístroje tak vyrobia výrobcovi, aby boli kompatibilné len s daným softvérom a niketorými hardvérmi. V dôsledku toho tie skenery nie sú používatelné s akoukolvek pokladňou, alebo programom na riadenie zásob.

Nuž, väčšina skenerov je flexibilný a lahko sa dá pripojiť s každou procovnou stanicou, ktoré sa nachádzajú v našom obchode. Avšak je dôležité, aby pred zakúpeníym vždy sme overili kompatibilitu vybraného snímača ohľadne systému POS.

Má byť masívny a spolahlivý

V závislosti od charakteru nami vykonanej práce je dôležité, aby sme vybrali taký snímač čiarových kódov, čo dobre zvláda zaťaženie. Môže sa stať, že počas práce na mieste budeme potrebovať nárazuvzdorný kryt, ale môže sa stať aj to, že kvôli dlhých zmenách budeme potrebovať akumulátor s extra životnosťou.

V tom prípade, ak chceme, aby náš prístroj efektívne odolal aj voči extrémnych poveternostných podmienok a vhodne fungoval aj v prípade prípadných nárazov, naďalej aby jeho zdroj energie tiež vydržal dlho, tak namiesto bežnej čítačky sa oplatí vybrať si taký multifunkčný prístroj, čo vytvorili výslovne na prácu v teréne.

Takého, ako napríklad prenosný dátový terminál Zebra TC72.

Dajte pozor na rozsah

Je mimoriadne dôležité hľadisko, aby náš novozakópený skener čiarových kódov chceme používať na jednom mieste, alebo počas pohybu. Pre prácu v pokladne obvykle stačí jeden drótový skener s menším rozsahom, avšak počas práce v sklade bude ideálny jeden bezdrótový snímač.

Pre tých, ktorých je dôležitá mobilita, môžu sa vybrať aj medzi viacerými typmi bezdrótových snímačov čiarových kódov. Tieto prístroje môžu byť odlišné aj z hladiksa rozsahu, aj z hladiksa životnosti akumulátora.

Preto je dôležité, aby sme overili vybraný skener ešte pred kúpou a aby vždy sme si boli istí, či určite je v súlade s našimi účelmi a bude schopný uspokojiť naše požiadavky aj v sklade, aj v obchode!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt