Dokonalá tlačiareň: čo je dôležitješie, rýchlosť alebo kvalita?

Ak plánujeme kúpiť novú tlačiareň etikiet, naše požiadavky môžu byť odlišné v závislosti od použitia pracovnej náplňe. V daných oblastiach je dôležité, aby potlačená etiketa bola kvalitná a trvácna, avšak inde môže byť významnejšia rýchlosť prístroja a množstvo denne potlačených štítkov.


V nasledovnom článku Vám ukážeme, ktoré sú tie oblasti, kde kvalita je naozaj dôležitá a v akých prístrojoch sa oplatí zamyslieť, ak nechceme, aby rýchlosť negatívne ovplyvnila dokonalú kvalitu.

Existuje také, keď len rýchlosť je dôležitá?

Existujú také pracovné nálpne, kde etikety potrebujú len na dočasné označenie, takže sú vytvorené iba na pár dňové alebo týždnové použitie. Preto v jednotlivých skladoch alebo obchodoch dozrievajú aj prístroje, ktoré produkujú menej kvalitú potlač, namiesto kvalitných tlačiarní etikiet.

Avšak to vo väčšine prípadov znamená iba dočasné riešenie a nemusia sa nevyhnutne oplatiť.

Existujú také sklady, kde z lacných tlačiarní ročne sa opotrebúvajú aj viac kusov, veď čím je lacnejší jeden prístroj, tým je drahšia jeho údržba a môže prejaviť tým viac skrytých nákladov počas pravádzkovania.

V tom prípade, ak ciel je výroba čím väčšiho množstva etikiet za krátky čas, tak najviac sa odporúčajú používať tlačiarne etikiet z priemyselnej kategórie. Tieto prístroje vytvorili presne na vysoké namáhanie a oproti stolných variantov majú ovela väčšíprevádzkový čas a výkon.

Ak aj kvalita je dôležitá

Existujú aj také pracovné náplne, kde rýchlosť tlačiarne nie je a2z tak dôležitá otázka, ale hlavné je kvalita hotových potlačov. Medzi také oblasti používania patrí napríklad zdravotníctvo a chemický priemysel, avšak trvácne, kvalitné potlače môžu byť mimoriadne dôležité aj v logistike a sklade.

V tých oblastí sa môže stať, že etikety musia spĺnať rôzne pravidlá a predpisy, preto sa nemôže presadzovať ani rýchlosť tlače, ani počet hotových etikiet na úkor kvality.

Napríklad v zdravotníctve existujú mimoridane prísne predpisy na etikety slúžiace na označenie rôzných nástrojov alebo liekov, preto má Zebra v portfólií aj prístroje, ktoré vytvorí presne pre nemocnice, farmaceutike a pre lekárne.

Samozrejme kvalita môže mať velký význam aj v každodennom živote, aj v menších obchodoch. Na takéto účely si môžeme vybrať medzi špičkových tlačiarní strednej kategórie, medzi ktorých väčšina je schopná uspokojiť nie iba kvalitatívne požiadavky, ale kvantitatívne.

Prečo si mám vybrať?

Akokoľvek neuveriteľné, ale dnes už si nemusíme nevyhnutne vybrať medzi rýchlosťou a kvalitou. Väčšina výrobcov ponúka také prístroje za priaznivé ceny, ktoré sú schopné produktovať bezchybné, kvalitné potlače aj pri vysokému namáhaniu.

Ak chceme vyrobiť velké množstvo etikety a súčasne aj kvalitné, tak nezávisle od pracovnej náplne, dokonalé riešenie v tom prípade znamenajú hlvane tlačiarne etikiet zo strednej kategórie alebo prístroje vytvorené na priemyselné používanie.

V našom internetovom obchode nájdete všetky možnosti od stolných kategórií s dokonalou kvalitou, až do priemyselných prístrojov, ktoré poskytujú naozaj tú najlepšiu kvalitu potlače a vysoký výkon v jednom!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt