Čo musí vedieť jeden dátový terminál v záujme efektívnej práce?

Používanie mobilných prístrojov v malobchode a skladovaním sa počíta čoraz rozšírenejším. Prenosné počítače nám pomôžu v tom, aby pracovníci efektívnejšie by vedeli vykonať svoje pracovné prístroje a efektívnejšie vedeli pomôcť zákazníkov, kupujúcich.

Napriek tomu mnohí nie sú spokojní s vlastnými proacovnými prístrojmi, čo nie je vždy neopodstatnené.

Lacné alebo nespolahlivé mobilné prístroje velakrát spomalia prácu, ako by podporili rast produktivity. Častokrát prestanú fungovať, častejšie ich musíme servozovať a z hľadiska ich vedomostí sú menej spolahlivé a trvácne, ako prístroje spolahlivých výrobcov.

Teraz Vám ukážeme, ktoré sú tie minimálne po2ziadavky, ktoré musia spĺňať prenosné prístroje v záujme efektívnej a bezproblémovej práce.

Multifunkcionalita

Hlavný ciel jedného dobrého mobilného prístroja je, aby zjednodušil jednotlivé pracovné procesy, tak účinne vie vykonať viaceré úlohy, na ktoré predtým sme používali viac prístrojov. Môže byť súčasne skener čiarových kódov, tlačiareň etikiet, navigácia alebo aj telekomunikačný prístroj.

To prispieva k tomu, aby svoju prácu by sme vedeli vykonať efektívnejšie a plynulejšie a aj k tomu, že prostredníctvom terminálov by sme vedeli zvýšiť produktivitu. Hlavne preto, nakolko pomocou jedinej technológie vieme vykonať tie úlohy, na ktoré predtým sm epoužívali viaceré, menej vyvinuté a efektívne prístroje.

A nazabudnime ani o tom, že ich náklady na prevádzkovanie sú drasticky menšie, veď viac už nemusíme prevádzkovať viaceré, rôzne prístroje.

Aktualizovatelnosť

Jednou zo základných funkcií jedného naozej dobrého dátového terminálu je, že jeho operačný systém a softvérové riešenia v každom prípade sú lahko aktualizovatelné a rozširitelné. Väčšina prenosných počítačov dnes už má k dispozícií operačný systém Android, čo má najväčšiu výhodu, že je mimoriadne flexibilný a kompatibilný.

V tom prípade, ak na mobilnom prístroji máme zastaraný operačný systém, tak práca bude ovela pomalšia, rastie počet prípadných chýb a produktivita významne klesne.

Ďalej nevhodný operačný systém v nedostatku bezpečnostných aktualizácií môže ohroziť aj celý pracovný systém, ďalej aj naše súkromné a vzácne údaje.

Lahké ovládanie

Vela maloobchodníkov má obavy ohladom zavedenia nových, moderných technológií. Väčšina sa bojí, že používanie mobilných prístrojov vyžaduje príliš vela skúseností a že pracovníci budú potrebovať komplikovaný zaškolenie, aby sa efektívne vedeli prispôsobiť k novým riešením.

Avšak mobilné prístroje spolahlivých výrobcov majú mimoriadne jednoduché ovládanie. Ak niekto u2z mal v roku smartfón, tak ten za pár sekúnd naučí ako používať jeden mobilný terminál a svoju prácu môže vykonať ovela rýchlejšie a bezchybne.

Masívne vytvorenie

Mobilné terminály častokrát používajú medzi takými podmienkami, kde je dôležité, aby boli odolné proti zraniniam, pádom a voči nečistotám.

V jednom sklade, závode alebo medzi inými priemyselnými podmienkami vôbec nie je jedno, že s akým kvalitným prístrojom vykonáme jednu úlohu, preto sa odporúča nepoužívať lacné, spotrebitelské mobilné prístoroje na takúto prácu a radšej si vybrať masívne zariadenie, čo dobre zvláda extrémne namáhanie a špeciálne podmienky.

Prečo si nevybrať najlacnejšie?

Na trhu je vela takých mobilných prístrojov, ktoré na prvý pohlad môžu byť vhodné a znamená lacnú alternatívu pre vykonanie práce. Avšak väčšina tých zariadení nie sú vytvorení na každodenné obchodné používanie, ani zo softvérového ani z hladiska vytvorenia.   

Všeobecne sa dá povedať, že lacné ručné mobilné terminály majú menej masívne vytvorenie a sú slabšie aj z hladiska výkonu a oveľa častejšie potrebujú servis, ako prístroje os spolahlivých výrobcov, ako napríklad Zebra, Datalogic alebo Honeywell, ktoré si môžete nájsť aj v našom webshope!Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt