Ako vybrať najvhodnejšie etikety pre moje aplikácie?

To, že aké etikety si vyberieme pre uspokojenie každodenných úloh, závisí aj od toho, že v akej oblasti pracujeme. Iné riešenia vyžaduje jeden malý obchod, zase iné jeden sklad, alebo škola, či verejná inštitúcia. Jedno však majú spoločné, to, že dobrú prácu sa dá vykonať len s kvalitnými spotrebnými materiálmi.

Zhromaždili sme pár dôležité informácie o oblastí používanie etikiet a o tom, že aké hladiská treba vziať do úvahy, ak plánujeme zaviesť etiketovanie do pracovných procesov.

Kolko typov etikiet existuje?

Etiketa je taký samolepiaci štítok, na čo ľubovôle môžeme tlačiť čokolvek. Môže to byť čiarový kód, popis produktu, logo, alebo akýkolvek text, alebo obraz. Samolepiace etikety pri štandardnej bielej farbe sú dostupn aj v iných farbách, v rôzných rozmeroch a formách.

Okrem toho sa môžeme stretnúť s etiketami z papierového materiálu, alebo z masívnejšieho vodeodolného materiálu, ďalej s materiálmi určené pre mrazené produkty, napokon aj s odstránitelnými verziami. Velká výhoda posledného je, že sa dá odtrániť bez stopy, nakolko majú odnímatelné lepidlo. Tieto materiály môžeme používať hlavne na regáloch v obchodoch a na označenie drahších produktov.

Ďalej ak by sme potrebovali etikety na označenie lesklých povrchov, alebo transparentné materiály, tak ani to nie je problém. Na trhu si môžeme nájsť aj také etikety, ktoré bezpečne môžeme používať aj na kovových alebo sklenených povrchoch.

Na čo môžeme používať samolepiace etikety?

Samolepiace etikety najčastejšie používame na označenie produktov, cenovanie, alebo na sledovanie výroby, skladových zásob. Ale spôsobov označenia hranice určuje len naša predstavivosť.

Potlačitelné etikety budú užitočné pre každú spoločnosť, veď okrem označenia produktov ich môžeme používať na uspokojenie mnohých každodenných aplikácii. Môžeme adresovať napríklad aj obálky. Pomocou jednou jednoduchou databázou môžeme vytlačiť štírtok pre každého adresáta, potom nalepiť rovno na obálky. Ale môžeme používať aj na sledovanie, spracovanie dokumentov, označenie faktúr, respektívne etikety môžu dobre slúžiť aj počas inventúry.

Potlačitelné, samolepiace etikety dobre môžu využívať nie len spoločnosti, ale aj neziskové inštitúcie a organizácie. V skolách, kanceláriách, verejných inštitúciach vo vykonaní každodenných úloch takisto môžu byť praktické samolepiace etikety a jedna spolahlivá tlačiareň, ako napríklad aj v sklade, alebo menšom/väčšom obchode.

Ako môžeme urobiť vlastnú etiketu?

Samolepiace etikety sú používatelné na väčšine tlačirní a kopírok. Napriek silnej lepivosti, tak boli vytvorené, aby nezasekli v tlačovej hlave, takto aj Vy sami si môžete vyrobiť vlastné etikety pre každodenné používanie.


To, že akú tlačiareň používame na naše účely, to závisí hlavne od vykonanej práce, avšak  v záujme najlepšej kvality je odporúčané si vybrať jednu kvalitnú tlačiareň etikiet, čo bola vytvorená presne pre tieto úlohy.

Také, prémiové prístroje, ako tlačiarne Zebra v každej situácie garantujú výrobu dokonalej etikety, ktoré vieme používať aj pre obchodné, skladové, napokon aj na priemyselné účely.

V našom internetovom obchode nájdete také prémiové prístroje, ktoré sa líšia v rozmeroch a tlačových parametroch. Vo všetkých je však rovnaké, že sa vyrábajú z najkvalitnejšieho materiálu.

Sú vhodné aj na tlač vlastných skladových a obchodných etikiet a ak neviete, že ako začať s prácou, tak my Vám radi pomôžeme!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt