3 otázky, ktoré pomôžu v tom, aby ste vedeli vybrať najdokonalejší snímač čiarových kódov

3 otázky, ktoré pomôžu v tom, aby ste vedeli vybrať najdokonalejší snímač čiarových kódov

Na prvý pohlad môže sa to zdať jednoduché, avšak napriek tomu je veľmi náročná úloha. Nájsť ten najdokonalejší snímač je velká výzva aj na základe vedomostí o našich cieľoch, veď ako vo väčšine prístrojov, trh je nasýtený aj v prípade skenerov a naše rozhodnutie môže ovplyvniť viac parametrov.

V tomto článku chceme pomôcť pomocou tromi jednoduchými otázkami, aby aj Vy ste mohli nájsť ten pre Vás najvhodnejší prístroj! Nakolko v tom prípade, ak sebaisto viete odpovedať na všetky otázky, tak budete vedieť aj to, že aký skener budete potrebovať pre plynulú prácu.

Na aký účel kupujete skener?

Nie je to jedno, že na aký účel kupujete naše budúce zariadenie. Môžeme potrebovať skener s iným výkonom a inou účinnosťou pri skladovej administratíve, logistických operácií a zase iný počas každodenných úloh napríklad v jednom malom obchode.

Kým vo väčších obchodoch, ktoré majú aj sklad najlepšie riešenie môžu znamenať prenosné, bezdrótové snímače čiarových kódov, tým v menších potravinách môže byť dokonalý výber aj jeden stolný skener. A ak potrebujeme také riešenie, čo vie obslúžiť aj viaceré, rôzne úlohy počas každodenných úloh, tak najlepšie riešenie bude jeden multifunkčný prenosný dátový terminál.

Aké typy čiarových kódov budete čítať s prístrojom?

Mnoho ľudí počuje slovo čiarový kód a myslia si, že to znamená iba klasické čierno biele čiary a medzery, takže 1-dimenzionálny kód. Avšak v dnešnom živote si už musíme mysliť aj na možnosti, ktoré ponúkajú 2D čiarové kódy.

Z obchodného hladiska QR-kódy môžeme používať na mnohé účely, veď oproti 1-dimenzionálnych kódov sú schopné ukladať omnoho viac informácií. Vďaka čomu sú výnimočne ideálne na kódovanie obrázok, odkazov, alebo aj celých zákazníckych profilov. Práve preto dnes už ich aplikuje strašne vela obchodov na realizáciu vernostných programov a kupónových akcií.

Ak chceme využívať tie moderné možnosti, ktoré ponúkajú 2D kódy, tak v každom prípade si máme vybrať taký skener, čo rovnako vie dekódovať pri 1D čiarových kódov aj 2D kódy.

Na tento účel môžu byť výslovne vhodné čítačky 2D čiarových kódov, naďalej aj hore uvedené multifunkčné prenosné dátový terminály.

Kto bude používať snímač čiarových kódov?

Keď sme vedúci alebo majitel jednej spoločnosti, tak obvykle nie my použyívame jedno pracovné zariadenie, ale kupujeme ich pre našich zamestnancov a oni ich budú používať. Predtým, ako kúpime jeden skener je dôležité, aby si uvedomovali, 2ze aké technológia je potrebná k tomu, že svoju prácu aj naďalej vedeli plynule vykonať a nové prístroje ich neobmedzovali, ale práve naopak: zvýšili produktivitu.

Dávajme si pozor na to, že pre skladové a logistické úlohy najviac sú účelové prenosné riešenia, kým pre vykonanie pokladničných úloh hlavne sa odporúčajú rýchle a jednoducho ovládatelné prístroje.

V našom internetovom obchode aj Vy nájdete najvhodnejší snímač čiarových kódov podla Vašich požiadaviek a môžete si vyberať medzi takými špičkovými zariadeniamo od najspolahlivwjších výrobcov, ako Zebra, Honeywell alebo Datalogic.

Ďalej v tom prípade, ak hladáme spolahlivé riešnie na priemyselné používanie, tak v našom webshope taktiež nájdete široký sortiment aj z robustných, trvácných prístrojov na náročnejšie úlohy.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt