Snímanie čiarového kódu

Interface

Operačný systém

Extra opcia

Výrobca

Dostupnosť

Výrobcovia Dátový terminál


Súvisiace články a blogové príspevky


Často kladené otázky


PDA vlastne je prenosný, multifunkčný mini počítač. Obsahuje všetky užitočné funkcie, ktoré sú ideálne pre obchodné, skladové, logistické úlohy. Mobilné prenosné počítače sú vytvorené na priemyselné používanie a súčasne sú používatelné ako telekomunikačné zariadenia, čítačka čiarových kódov, kamera, alebo navigácia, preto efektívne sú používatelné vo väčšine priemyselných odvetví, napríklad na ulahčenie práce a zvýšenie produktivity.

Sú také priemyselné odvetvia, v ktorých je významne dôležitá mobilita pracovných prostriedkov. Nakolko ovládanie administratívneho systému v mnohých prípadoch vyžaduje pohyb na takej úrovni, čo je stacionárny a práca bez bezdrótových zariadení je neuskutočniteľný. To velakrát sa stana v obchode a logistike, ale nie je zriedkavé ani v iných priemyselných odvetví. Pomocou dobrého dátového terminálu pracovníci komfortne môžu pohybovať v celom priestore obchodu, skladu, alebo prevádzky a kedykolvek, kdekolvek môžu používať svoju PDA na vkladanie údajov alebo na telekomunikačné účely. Prenosné počítače robia dobrú službu aj v oblasti logistiky. Zamyslime sa len na kuriéri, pre ktorých taký prístroj má cenu zlata, veď má k dispozícii všetky také funkcie, čo je perfektné pre prácu a administráciu spojenú s vykonávaním práce.

Mobilné terminály vedia zjednoduchšiť a zefektívniť obchodný živoť aj z troch hladísk:

  1. zjednoduchšia úlohu obchodnej komunikácie
  2. napomáhajú mobilitu pracovnej sily
  3. väčšinu dôležitých úloch môžeme vykonať s jedným prístojom.

Jeden kvalitný PDA sa môže používať súčasne ako ručný prenosný počítač, komunikačný prístroj, naďalej aj ako skener čiarových kódov. S týmto spôsobom môžeme ovládať skladové zásoby a vybaviť dôležité administratívne úlohy s jedným prístrojom. Pomocou multifunkčného mobilného počítača kedykolvek môžeme komunikovať s kolegami, aj v online forme, aj cez telefón. Takže cena jedného PDA súčasne môže nahradiť jeden smartfón, snímač čiarových kódov, navigačný systém a mnohé iné, ďalej tiež môže nahradiť vela inteligentných prístrojov s menším počtom vedomostí. Práve preto, ak ak myslíme v rozvoji podnikania a plánujeme na dlhodobo, tak sa oplatí porovnať možné výdavky.

Mobilné prenosné prístroje musia spĺňať rôzne podmienky počas práce v teréne a sklade, takisto počas zdravotníckych používaní, atď. PDA prístroje s priemyselným vytvorením boli vyvíjané presne podľa potrieb profesionálnych používatelov. Hardvérové a softvérové vytvorenie umožňuje, aby spolahlivo fungovali aj medzi extrémnych pracovných podmienkach. Priemyselné dátová terminály s robustným vytovrením sú odolnejšie proti poškodeniam, znečisteniu, naďalej voči extrémnym teplotám a poskytujú väčší prevádzkový čas a dlhšiu životnosť pre používatelov. Napokon aj nárok na servis je ovela nižší, ako menej odolnejším spotrebitelským prístrojom. Nehovoriac o tom, že vedia zabezpečiť ozajstnú bezpečnosť aj z hladiska bezpečnosti údajov a sú spárovatelné s pokročilejšími firemnými službami.

To, že aký dátový terminál si vyberieme závisy od toho, že na akú úlohu a medzi akými podmienkami ho potrebujeme používať. Obchodné a logistické úlohy vyžadujú iné vytvorenie a funkcionalitu, ako používanie v chemickom priemysle a zase iné vyžduje farmaceutický priemysel. Jedno najdôležitejšie hladisko počas výberu prenosného počítača je nie je iné, ako kvalita. Je dôležité aby zakúpený prístroj by bol spolahlivý aj na dlhodobé používanie. To sa týka aj vonkajšie vytvorenie prístoja, aj hardvérové a softvérové. Prístroje Zebra ponúkajú perfektné riešenie skoro v každom priemyselnom odvetví, ak ciel je investícia do spolahlivého zariadenia na dlhodobé používanie.

Jeden PDA, okrem toho, že je výborne vhodný na uspokojenie úhol v súvislosti s administratívou a zberom dát, naďalej je multifunkčný prístroj, navyše môže byť perfektý partner aj v každodenných úloh. Pomocou terminálu lahko môžeme synkronizovať online kalendáry, takto vždy môžeme mať k dispozícii aktuálne informácie o dôležitých udalostí. Napokon, ak potrebujeme taký povrch, kde je potrebné zadať poznámku, tak PDA je ideálny aj na takéto každodenné úlohy, veď vďaka operačného systému Android vieme spustiť mnoho užitočných aplikácii.

Záujem a dopyt