Spotrebný materiál

Vnútorný priemer kotúča

Šírka

210 mm

Výška

210 mm

Vonkajší priemer kotúča

200 mm

Výrobca

Dostupnosť

Výrobcovia Etiketa


Súvisiace články a blogové príspevky


Často kladené otázky


Etikety sú základným príslušenstvom každého priemyselného odvetvia, ktoré používame na označenie pracovných prostriedkov, výrobkov, obálok, na ovládanie dokumentov a na mnohé iné každodenné účely. Etikety sú jednoducho potlačitelné aj s jednou atramentovou alebo laserovou tlačiarňou, takto z hladiska práce sú ideálne na zobrazovanie dôležitých informácii. Aj pre čiarové kódy, alebo vo forme iných riešení.

V závislosti od toho, že z akého materiálu si vyberieme etikety, môžeme ich používať na viacerom pocrchu. Pre štandardné kancelárske, obchodné a skladové práce obvykle sú dostatočné aj termo alebo papierové etikety. Sú ale také priemyselné odvetvia a oblasti použitia, ktoré vyžadujú iné, masívnejšie riešenia, ako napríklad používanie plastových etikiet. Také oblasti, ako napríklad chemický a stavebný priemysel, v ktorých musia odolať voči podmienkami prostredia, nečistotám a iným extrémnym podmienkam, tam etikety musia byť z extra odolného materiálu.

Dobrý výsledok je dôležitý nie len počas skladového a priemyselného použitia, ale aj počas zdravotníckeho a obchodného hladiska, nakolko konečný výskledok musí byť dobre čitatelný a trvácny. Práve preto pri výbere etikiet máme tri možnosti, aby sme našli tú najvhodnejšiu pre naše požiadavky: termo etikety sú najmenej trvácne, pri izbovej teplote sa môžu používať cca. 1-1,5 rokov. Naproti tomu papierové etikety sú trvácnejšie, niektoré typy sa môžu používať aj v chladiarni, avšak nie sú vodeodolné a sú aj horľavé. Najmasívnejšie riešenie ponúkajú plastové etikety, ktoré sú odolné proti chemikáliam, vode, preto obvykle ich používajú v exteriéri, alebo počas extrémnych, priemyselných podmienkach.

Ak chceme kúpiť samolepiacu etiketu, tak si môžeme vybrať z rôzných rozmerov. Ten správny rozmer v prvom rade si musíme vybrať podla toho, že naša tlačiareň etikiet akú rozmery vie ovládať. Rozmer etikiet ustanovuje množstvo informácii a charakter použitia.

Jednotlivé typy tlačiarní vedia prijať kotúče od 100-110 milimetrov až do 280 milimetrovej velkosti. Pred ustanovení výroby túto informáciu je potrebné overiť, veď ak etiketa sa nezmestí do tlačiarne, tak štítok nebude používatelný, potlačiatelný. Druhý dôležitý parameter je dutinka, čo takisto ako prvé, taktiež ustanovuje tlačiareň. Najbežnejšie vnútorné priemere dutikny sú 12,5 mm, 25 mm, 40 a 76 mm, ale existujú tlačiarne, ktoré okrem tých používajú aj iné rozmery. V tom prípade, ak chcete dať vyrobiť individuálny rozmer, tak u nás máte možnosť aj na to!

Áno, niektoré etikety vďaka špeciálneho lepidla pre nízke teploty sú používatelné v chladiarni. Ak v našom internetovom obchode nenájdete dostatočné informácie o danej etikete, tak neváhajte nás kontaktovať. Naši kolegovia Vám radi odpovedajú na každú otázku!

Tvorba návrhov etikiet v závislosti od požiadaviek sa dá vyriešiť s akýmkolvek softvérom, aj s jedným textovým editorom. Avšak v záujme perfektného výsledku sa oplatí používať softvér na návrh etikiet vytvorený presne pre tieto účely. Pri zakúpení tlačiarne etikiet v našom webshope zabezpečíme pre každý produkt bezplatný alebo platný softvér pre návrh etikiet. Bezplatné programy obvykle ponúkajú menšiu funkčnosť, ako platné verzie. Také funkcie môžu byť napríklad operácie s databázom, kódovanie RFID tag-ov, alebo používanie špeciálných, farmaceutických čiarových kódov. Pre viac informácie stačí len kliknúť na nasledovný odkaz, kde nájdete bezplatné a platné softvéry na návrh etiket od jednotlivých výrobcov.

Pre vytvorenie perfektnej etikety budeme potrebovať tri základné veci: kvalitné spotrebné materiály (etiketa, termotransférová páska), spolahlivá tlačiareň, ďalej taký softvér, s čím vieme vytvoriť grafiku požadovaných etikiet. Je relevantné pri všetkých, aby sme vybrali tú najlepšiu kvalitu na trhu. Nakolko zbytočne používame spolahlivú tlačiareň, ak pracujeme s materiálmi so slabou kvalitou, veď to lahko môže zničiť konečný výsledok. Napokon v horšom prípade môže spôsobiť trvalé poškodenie aj v prístroji, alebo znížiť jeho očakávanú dĺžku životnosti.

Ak chceme predávať na trhu nejaký výrobok na ktorom dôležité informácie budú uvedené pomocou samolepiacich etikiet, tak musíme zohľadniť s právnými predpismi daného štátu. Právny predpis je napríklad zvýraznovanie čistej a plniacej hmotnosti s väčšími písmenami a uvádzanie alergénov. Pre ostatné informácie je praktické používať minimálne 4-5 bodovú velkosť písma a v prípade čiarových kódov minimálne 1 centimetrovú výšku, aby uložené údaje boli lahko a rýchlo dekódovatelné prostredníctvom snímača. Zobrazenie dôležitých informácii je ale potrebné nie len v obchode, ale aj v chemickom priemysle a farmaceutike, kde rôzne upozornenia musia byť dobre viditelné a zrozumitelné na používaných etiketách.

Samozrejme áno! V našom internetovom obchode sú dostupné aj také materiály etikiet, ktoré sa lepia 100%-nou bezpečnosťou napriek tomu lahko a bez stopy sa dá odstrániť z danej plochy. Lepidlo odnímateľných etikiet nenecháva stopu na povrchu produktu, vďaka čomu je vhodné aj na označenie ozdobných výrobkov, nábytkov a iných jemných povrchov.

Samozrejme! Ak neméte čas alebo možnosť na to, aby ste vytvorili a potlačili etikety Vy sami, tak my to vyriešíme za Vás! Pomôžeme Vám vybrať tú najvhodnejšiu etiketu pre Vaše potreby a v prípade individuálnych požiadaviek pomôžeme aj v tvorbe a výrobe. Zaväzujeme sa pripraviť etikety z akéhokolvek materiálu a rozmeru, aj podla jedinečných požiadavkách!

Záujem a dopyt