Zmena maloobchodných POS systémov

Podla prieskumov v Spojených štátoch priebehu uplynulého roka oproti priemeru spotrebitelia nechali v pokladniciach v obchodov o 5% nižšiu sumu, ako v roku 2017. Podla výskumných pracovníkov s odbornými znalosťami v danom odbore to je kvôli dvoma novému trendu. Jeden je online nakupovanie, čo dobýva čoraz širokom kruhe a druhý je základná zmena spotrebitelských zvykov a preferencií.

Tie podnikatelia, ktorí sa neviedia prispôsobiť k týmto novým trendom, žial môžu sa ľahko stať obeťou a konkurencia, ktorá pracuje s novými modernejšími technológiami lahko ich môžu vyraziť z trhu. Čo môže byť riešenie na tento čoraz pálčivejší problém?

Klúč sa skrýva v modernizácií

Meniace sa časy, ako vždy aj teraz vyžadujú nové, inovatívne riešenia v tom prípade, ak niekto chce zostať na nohách v hospodárskej súťaže. V záumme toho, aby aj Vaše podnikanie bolo schopné dobehnúť k čoar väčším očakávaním spotrebiteľov, tak predovšetkým zvýšenie efektívnosti práce a jej zjednodušenie znamená nevyhnutnú úlohu.

V prípade maloobchodných jednotiek tento proces predovšetkých sa začína s zrýchlením a modernizovaním systémov POS, pokladníc a skenerov.


Nakolko pracovný proces je kým rýchlejší a účinnejší a čím je efektívnejšia obsluha zákazníkov, tak spotrebitelia budú tým spokojnejší s našimi službami. Ale ktoré sú tie trendy, ktoré v súčasnom stave znamenajú isté a dlhodobé riešenie v modernizácií nášho systému POS?

Dôsledok modernizácie je zvyšujúca spokojnosť zákazníkov

Rok 2018 bol naozaj silný z hladiska rozvíjania technológie POS. Na trhu sa stali dostupnými čoraz náročnejšie prístroje, ktoré umožňujú stále rýchlejšiu a účinnejšiu prácu rovnako aj pre malo aj velkoobchodníkov. Snímače čiarových kódov výrobené s novou technológiou sú schopné načítať čiarové kódy aj z väčšieho rozsahu a lepšie vedia spracovať aj prípadné poškodené etikety, ako ich predchodcovia. Napríklad takzvané bioptické skenery majú čoraz väčšiu popularitu v takých väčších tranzakčných prostredí, ako potraviny a iné maloobchodné jednotky.

Najmodernejšie prístroje dnes už majú vstavanú kameru, ktoré sú schopné efektívnejšie spracovať nie len hore uvedené poškodené alebo problémové čiarové kódy, ale umožnia aj dekódovanie čiarových a QR kódov aj z obrazovky smartfónov alebo displejov. Takto predovšetkým ulahčia podnikatelom plánovanie takých akcií ktoré na základe nich a aj snímanie takých kupónov či kódov pri pokladní.

Takže nie je div, že stále viacerí zvolia tie modernejšie a novšie možnosti. Premena ale je aj až tak jednoduchá a na prvý pohlad môže byť aj nákladná, avšak doteraz spravené prieskumy ukazujú, že používanie moderných, špičkových skenerov môžu zvyšovať produktivitu pokladníkov, čo nepochybne prináša väčšiu spokojnosť zákazníkov a zvýšenie profitu.

Vo vyvíjaní a vytvorení špičkových prístrojov sa považujú za popredné spoločnosti Aj Zebra, Honeywell, ďalej aj Datalogic. Ich zariadenia sú nie iba spolahlivé a efektívne, ale sú nepretržite rozvíjatelné a asú schopné na to, aby sa prispôsobili k najnovším softvérom a operačným systémom.

Keď aj Vy tak rozhodnete, že chcete dobehnúť konkurenciu na trhu a moderzizovať momentálne používaný POS systém, tak v našom internetovom obchode nájdete tie prístroje od všetkých troch výrobcov, ktoré prispievajú k tomu, aby ste dostali nový, spolahlivý a efektívny obchodný pracovný proces.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt