Zle označený produkt zničí zisk - čo musíme robiť, aby sme tomu zabránili?

Zle označený produkt zničí zisk - čo musíme robiť, aby sme tomu zabránili?

Magazín Packaging World nedávno spravil jeden prieskum v spolupráci s Datalogic, čoho hlavná téma bola etiketovanie výrobkov. Výsledky naznačili, že viac ako 80% zúčastnených spoločností už už utrpel vážnejšiu stratu príjmov kvôli zlých produktových etikiet, ale zle označených produktov.

Tieto údaje dokonale potvrdia, že aký je dôležitý dokonalý materiál etikiet a používanie vhodnej tlačiarne, ak potrebujeme označiť naše vlastné výrobky.

Dokonalé etiketovanie znamená obrovskú výzvu

Prieskum Packaging Word ukazuje, že vhodné označenie produktov znamená velký problém nie iba pre malých spoločností, ale aj pre velkých. Ukázalo sa, že najmenej u 30% spoločnosti zapojené do výskumu produkty majú chybnú etiketu, čo znamená, že v horšom prípade tie idú do odpadu a v lepšom prípade je potrebné ich znovu označiť.

Tak či tak, to je taký problém, čo môže spôsobiť vážnu stratu príjmov a silno môže zatlačiť produktivitu danej spoločnosti. Nakolko stojí čas a peniaze nie iba preznačovanie produktov, ale spotrebúva veľa energie aj kontrola každého výrobku.

Ale čo môžeme robiť, aby sme sa vedeli vyhnúť týmto problémom?

Používajme iba kvalitný materiál

Prvá ale aj najdôležitejšia vec je, aby vždy sme pracovali s kvalitnými spotrebnými materiálmi od spolahlivých výrobcov. Lacné, neznáme etikety velakrát sa javia ako ekonomické riešenie, avšak v mnohých prípadoch s nimi sa nedá vykonať prácu so správnou kvalitou, ďalej v horších prípadoch môže poškodiť aj tlačiareň etikiet.

Vyberme si tú najlepšiu tlačiareň

Okrem materiálov aj to je dôležité, že s akým prístrojom vyhotovíme naše produktové etikety. Každá pracovná oblasť si vyžaduje iné etiketovacie riešenie, preto budeme potrebovať inú tlačiareň, aby sme dostali dokonalý výsledok.
Pre úlohy v kancelárií alebo sklade môže stačiť aj jeden stolný prístroj, avšak priemyselné riešenie si vyžadujú priemyselnú tlačiareň.
V našom webshope nájdete vhodný prístroj pre každý pracovný proces, či hladáte stolnú, alebo masívnejšiu, priemyselnú alternatívu.

Ak neexistuje iný spôsob, urobte to s profesionálmi!

Pre tých spoločností, ktorí nemajú k dispozícií dostatočnú kapacitu pre prevádzkovanie vlastnej tlačiarne etikiet, externe vyrobiť produktové štítky môže byť ideélne riešenie. Avšak ani to nie je jednoduchá úloha, veď si musíme nájsť tú spoločnosť, ktorá nám vyrobí etikety s dokonalou kvalitou a v bezchybnom formáte, tak aby prispôsobili obchodnému profilu a pracovným tokom.

Od nás dostanete iba tie najkvalitnejšie etikety

Ak chceme dosiahnuť profesionálny konečný výsledok v oblasti etiketovania, čo je v súlade nie iba s Vašimi požiadavkami, ale zodpovedá aj právnymi predpismi a kritérií, tak sa odporúča vybrať si takú tlačiareňskú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu produktových etikiet.

V našom webshope zákazníci si môžu nájsť okrem prémiových etikiet s dokonalou kvalitou, aj naše služby, čo Vám garantuje návrh a výrobu Vašich etikiet na mieru. Kontaktujte nás, sme k dispozícií!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt