Technológia Zebra v modernizácií registračných pokladníc

Technológia Zebra v modernizácií registračných pokladníc

Miesto predaja (POS - Point of Sales) v jednom obchode znamená posledný krok v interakcií so zákazníkom. Je velmi dôležitý aby na tomto mieste všetko fungovalo správne a aby sme zanechali dobrý dojem v zakáazíkoch. Avšak snímanie čiarových kódov s bežnými prístrojmi môže znamenať ťažkú výzvu a môže spôsobiť prerušenie.

Problém s načítaním čiarových kódov

Vo väčšine prípadov registrácia predaného produktu v pokladni je jednoduchá úloha. Iba si musíme nájsť čiarový kód na produkte, umiestniť na vhodné miesto a nasnímať ho. Avšak pri poškodených, zle potlačených alebo vyblednutých čiarových kódov už môžeme mať nejaké problémy. V takýchto prípadoch snímač nemusí ho vnímať a čísla, ktoré sú zobrazené pod čiarových kódov musíme zadať manuálne do systému. To zanemená stratu cenného času a môže spôsobiť dlhé rady pri pokladni, čo nie je velmi pozítívne pre zákazníkov, hlavne počas špičiek. To môže otriasť dôveru zákazníkov v nás, čo napokon môže výsledňovať aj pokles predaja.

Modernými prístrojmi v záujme rýchlejšieho snímania čiarových kódov

Nemecká sieť supermarketov Feneberg Lebensmittel GmbH na vyriešenie problémov začal používať skener čiarových kódov Zebra MP6000. Skener MP6000 zabezpečuje šesťstranné pokrytie zóny a 100%-né spracovanie obrázkov, vďaka tomu oproti bežných laserových snímačov je používatelný je na čítanie viac produktov naraz, naďalej sa dá používať aj na meranie, súčasne s čítaním. Vďaka rýchlosti 2D imager pultového snímača významne zvýšil srtávený čas pri pulte a zrýchlil celý POS proces s čím čoraz zvyšuje spokojnosť zákazníkov a produktivita pracovníkov. Napokon s modernými skenermi čiarových kódov sa dá lahko a efektívne dekódovať aj poškodené alebo zlé čiarové kódy. Nemecká sieť supermarketov modernizovala aj pokladnice pri mäsového, pekáreňského pultu a kvetinárstve a vybavil ich s ručným skenerom Zebra DS4208. Podobne k snímačom MP6000 aj skenery fungujúce s technológiou 2D Imager personál ich prijal s mimoriadne pozitívnou ozvenou. Nakolko pri tom, že ich používanie je velmi jednoduché a praktické, prístroje sa ukázali velmi efektívným aj v zvýšení produktivity.

Skenery Zebra zabezpečujú maximalizáciu efektívnosti pracovných procesov so zrýchlením procesu Point of Sale a takto aj garantovanú spokojnosť zákazníkov. Okrem toho sa ich dá flexibilne používať, sú v súlade s požiadavkami budúcnosti a sú schopné na to, aby efektívne sa dali integrovať s ktorýmkolvek novým softvérom alebo hardvérom.  

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt