Význam mobility v zdravotníctve

Už sme sa zaoberali s tým, že používanie mobilných prístrojov a administrácie čiarových kódov v zdravotníctve vôbec nie je nová vec. Avšak v súčasnej situácií sa zdá, že je väčšia potreba na modenré riešenia, ako kedykolvek predtým.

Používanie inteligentnej technológie môže spresniť, urýchliť a spraviť bezpečnejším liečbu paciantov. Dokazuje to aj prieskum Zebry, podla ktorého používania mobilných prístrojov môže znížiť množstvo chýb počas liečby pacientov o 61 percent a administratívne chyby o 52 percent počas odberu vzoriek.

Takže moderná technológia môže pomôcť v mnohých prípadoch pri záchrane života pacientov. Práve preto inteligentné prístroje a efektívna administrácia má väčší význam v zdravotníctve, ako kedykolvek predtým.

Ako pomáhajú mobilné prístroje prácu lekárov a ošetrovatelov?

Už sme sa tým zaoberali, že v akej velkej miere sa dá používať skenery čiarových kódov, tlačiarne etikiet a mobilné terminály v oblasti zdravotníctva. Avšak vtedy sme ešte nečakali, že akú zvýšenú úlohu budú mať zdravotnícke inštitúcie počas pandémie koronavírusu.

Rýchla a účinná práca je ocenená ešte viac ako predtým a rýchla a efektívna starostlivosť o paciantov dostane čoraz dôležitejšiu úlohu.

V príspevku na blogu Zebra Dr. Zafar Chaudry zástupca riaditeľa detskej nemocnice v Seattli krátko a stručne uverejnil, že momentálne prečo je dôležitá integrácia modernej technológie v zdravotníctve.

Podľa jeho názoru vyskytnutá situácia vyžaduje vysokú mobilitu, čo s bežnými pracovnými prístrojmi znamená ťažkú úlohu aj pre lakárov, aj pre ošetrovatelov. Dokonca, vo väčšine prípadov je neuskutočniteľné.

Dôležitá je presnosť, naďalej priama a bezproblémová komunikácia medzi zdravotníckými zamestnancami, čo môžu dosiahnuť pomocou moderných inteligentných prístrojov.

Vysoko kvalitné, prenosné prístroje okrem toho pomôžu administratívnu prácu, skrátia pracovné procesy a prispievajú k tomu, aby zdravotné zamestnanci namiesto papierovania mohli tráviť čas s tým, čomu najviac rozumejú: s liečením.

Okrem toho používanie systému čiarových kódov je schopný znížiť množstvo prípadných chýb na minimun, vďaka čomu sa dá vyhnúť nesprávnej diagnózy, chybám, alebo je možné sa vyhnúť aj závažnejším zanebdaniu.

Digitalizácia je budúcnosť

Podla mnohých zdratovníckych odborníkov budúcnosť v zdravotníctve je digitálnych riešení, podobne ako aj v ostatných oblastiach života. Napríklad sú čoraz populárnejšie vzdialené mobilné aplikácie, ktoré pomôžu pacientov, ale je vyriešitelná aj zdravotná konzultácia alebo diaľkové monitorovanie núdznych.

Avšak k tomu, aby tie riešenia správne fungovali, potrebujeme spolahlivé a bezchybné prístroje. Také riešenia, ako napríklad prístroje Zebra, ktoré sú vytvorené výlučne pre zdravotnícke používanie, ktoré v každom prípade zabezpečujú rýchle a presné spracovanie údajov a takto ulahčia prácu lekárov, ošetrovatelov a farmaceutov.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt