Výhody bezdrótových a USB snímačov čiarových kódov

Výhody bezdrótových a USB snímačov čiarových kódov

Od uvedenia orvého produktu, ktorý bol vybavený s čiarovým kódom svet sa veľmi zmenil. Od vtedy táto technika, čo najprv začali používať na označenie nákladných vozňov na dnes už sa vela rozvíjala a tovrí časť každodenného života, bez čoho by sme ani nevedeli predstaviť náš život.

V poslednom desaťročí pri klasických drótových skenerov jeden za druhým sa objavovali stále modernejšie a praktickejšie prístroje.

Pomocou technológie USB mnohé skenery, respektíve bezdrótové modely prispeli k pripojeniu viacého prístroja, ďalej k mobilite, čo výsledňoval zabezpečenie pohodlnejšie a plynulejšie pracovné prostredie.

Ako čo sú hlavné rozdiely medzi dvoma riešeniami a ktoré sa oplatí vybrať si pre daný druh práce? V tomto článku hladáme odpovede na tieto otázky!

USB skener

V prípade starších typov snímačov čiarových kódov sa môže stať, že kvôli zastaraných USB zásuviek už nie sú kompatibilné s modernejšími prístrojmi, takto pri prípadných rozvíjaní už ich žial nevieme používať. V prípade väčšine bežných skenerov dokonca môže spôsobiť vážnejšie problémy aj poškodenia kábla, veď sa m^ˇze stať aj to, že jedna kontaktná chyba zničí celý prístroj a buď sa rozhodneme pri drahej oprave, alebo alebo sa rozlúčime.

Najväčšia výhoda USB snímača je, že sa dá pripojiť k väčšine moderných pokladníc a k prístrojom, ktoré majú k dispozícií USB vstup. Stači, ak máme k dispozícií potrebný softvér pre spracovanie čiarových kódov. Napokon naše nové skenery čiarových kódov vieme pripojiť aj s mobilnými prístrojmi!

Okrem toho jednoducho a rýchlo sa dá vymeniť kábel, takto v prípade jedného poškodenia nemusíme zahodiť celý prístroj, stačí zakópiž iba nový kábel. Dokonca, nemusíme sa báť ani kvôli nabitia batérie, veď vďaka technológie USB nepretržite dostane napätie aj tak, že je pripojený k pokladne, tabletu alebo akékokolvek inteligentého prístroju.

Bezdrótový skener

Najväčšia výhoda bezdrótového snímača sa skrýva v mobility. Bez zbytočných káblov môžeme pracovať efektívne takmer kdekolvek, jeho pou2zívanie znamená praktické riešenie aj vo velkých skladoch a obchodoch.

Väčšina bezdrótových skenerov sa pripája k systému pomocou signálu Wi-Fi, takto dovtedy sa dá používať, kým dosiahne signál danej siete. Samozrejme existujú aj iné riešenia, ktoré môžu byť ideálny hlavne pre tých, ktorý robia prácu na mieste a používajú skenery počas logistických úloh. Tieto prístroje fungujú hlavne s používaním technológie 4G, respektíve 5G LTE.

Oproti USB snímačov sa môžeme považovať trochu za nevýhodu, že nepretržité dodávanie elektrickej energie bezdrótových skenerov nie je vhodne vyriešené, takto sa dajú prevádzkovať výlučene iba s akumulátorom. Avšak pokiaľ ide o vysokú mobilitu, to vôbec sa nepovažuje za veľkú obeť.

Ktorý si mám vybrať?

Celkovo môžeme povedať, že to hlavne závisí od našich cielov. USB skenery robia vynikajúcu službu na takých miestach, kde nepotrebujeme vysokú mobilitu. Napríklad sú ideálne pre uspokojenie úloh v súvislosti s čítaním čiarových kódov v predajných plochách menších obchodov a skladov.

Oproti tomu bezdrótové skenery čiarových kódov zabezpečujú ovela väčšiu mobilitu, môžeme ich používať vo väčších obchodoch a skladoch bez toho, aby boli pripútaní k miestu. Dokonca tieto prístroje môžeme používať na efektívne vykonanie práce nie iba na danom mieste, ale aj počas úloh, ktoré vyžadujú cestovanie.

Avšak musíme vždy brať zreteľ na to, aby stav nabitia batérie by bol primeraný a aby sme ich používali iba v takom rozsahu, kde sú schopné vnímať signál Wi-Fi a kde bezchybne vedia pripojiť k internej sieti.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt