Tipy pre výber termotransférovej pásky do tlačirne etikiet

Tipy pre výber termotransférovej pásky do tlačirne etikiet

 Pre potlač kotúčovej etikety vý ber vhodnej termotransférovej pásky je velmi dôležitý. Výber/používanie nevhodnej farbiacej pásky výsledňuje zlú potlač na etiketách, farba sa môže vyblednúť alebo zotrieť.

Existuje tri typy pásky: vosková (wax), voskovo-živocová (wax-resin) a živicová (resin). Prosíme Vám, aby ste pred nákupom overili, čo máte k dispozícií tlačoreň s prenosom tepla (Thermal transfer), anpríklad odporúčame tlačiareň Honeywell PC42T. Je spolahlivá, kompaktná a v kategórií cenovo dostupná tlačiareň.

Stanovujte aj vhodný rozmer pásky, vyberte si jednu TTR pásku, čo je rovnaká alebo menšia ako maximálne šírka potlače tlačiarne, čo pokrýva plný povrch tlačovej šírky etikiety.

Nižšie nájdete jeden jednoduchý graf, podla čoho si môžete vybrať najvhodnejší typ pásky pre používanú aplikáciu.


Fyzická a chemická odolnosť
Kompatibilita etikiet
Tipické aplikácie
Vosková (Wax) TTR páska
Štandard Pre štandardné, papierové kotúčové etikety
Prepravné etikety v bežnom prostredí
Voskovo-živicová (Wax-Resin) TTR páska
Dobrá Pre štandardné, papierové a plastové etikety Kód miesta, záhradnícke a nemocenské etikety
Živicová (Resin) TTR páska
Výborná Pre polypropylénové, polyetylénové a polyesterové plastové etikety Chemické, označenie káblov, etikety v exteriéri, do extrémného prostredia


Väčšina termotransférových pások je čierna, ale sú k dispozícií aj farebné farbiace pásky pre tlač a kategorizovanie farebných etikiet. Ak chcete poslať dopyt na termotransférovú pásku, tak nás neváhajte kontaktovat!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt