Viac techniky, viac problémov? - Alebo práca s modernými prístrojmi je naozaj komplikovanejšia?

Viac techniky, viac problémov? - Alebo práca s modernými prístrojmi je naozaj komplikovanejšia?

Neustály vývoj technológie silno ovplyvňuje náš život. Nie je výnimkou ani svet obchodu a logistiky.

Podla najnovších prieskumov väčšina majitelov skladu si myslí alebo očakáva, že rozvíjanie technológie IT v nasledovnom roku bude predstavovať čoraz väčšie výzvy. Avšak toto tvrdenie nemusí byť pravdou. Dokonca používanie vhodných prísttojov pomôže v tom, aby práca bola plynulejšia a jednoduchšia ako kedykolvek predtým, či ide o prevádzkovanie jedného skladu alebo obchodu.

Naozaj potrebujeme nové prístroje?

Spracovanie každodenných objednávok takmer je nemožné bez používania administratívneho systému. To najlepšie môžu vedieť tí, ktorí vykonajú prácu v sklade. Používanie systému čiarových kódov už všade sa počíta za zákaldnú vec, avšak je čoraz dôležitejšia aj mobilita prístrojov, naďalej to, aby používané prístroje boli schopní vykonať súčasne viac úloh.

Najväčšia výhoda mobilných terminálov a iných moderných prístrojov je, že vedia urýchliť pracovný proces a súčasne minimalizovať aj riziko chýb.

Takže jedným slovom by sme mohli povedať, modernizácia je neodvratná. Hlavne v tom prípade, ak chceme vykonať spolahlivú, rýchlu a presnú prácu
prispôsobené sa potrebám trhu.

Preto sa oplatí investovať do modernizácie

Mnohí majú obavy z toho, že používanie moderných prístrojov je zložité a môže vyžadovať príliš dlhé obdobie učenia zamastnencov. Avšak to nie je pravda, veď pracovné prístroje, ktoré majú k dispozíicí operačný so systém Android sú mimoriadne jednoduché, ich ovládanie sa dá zvládnuť za pár sekúnd.

Druhá obava skladníkov je trvanlivosť zariadení. Mnohí si myslia, že jeden mobilný počítač je krehký a lahký, avšak sa oplatí vedieť, že sa bavíme o takých pracovných prístrojov, ktorí tak boli vytvorený, aby zvládli aj tie najextrémenjšie podmienky. Práve preto výborne odolajú proti silným nárazom, pádu, vide, prachu, ďalej aj voči extrémnym vplyvom počasia.

Ďalej čo je najlepšie, aj ovela ekonomickejšia aj ich prevádzkovanie, ako starším zariadeniam. Jednoducho môžeme nájsť nie iba lacnešsie náhradné diely, ale aj aktualizácia modernejších operačných systémov je ovela bezproblémovejšie ako predtým. Napokon výrobcovia v mnohých prípadoch poskytujú dlhoročnú záruku na zakúpených prístrojov, čo zahŕňa aj priebežnú údržbu.

Koľko stojí inovácia?

Väčšina samozrejme sa bají od vysokej ceny. Kolko môže stáť výmena jedného celého parku prístrojov a koľko rokov sa takáto investícia môže vrátiť? Naša odpoveď na túto otázku je, že je lacnejšia ako na prvý pohľad by me si mysleli a vďaka zrýchlením pracovného tempa, naďalej minimalizovanej možnosti chýb sa môže vrátiť za pár mesiacov.

Že prečo si nemusíme myslieť na prehnane vysoké ceny je to jednoznačné: vela používaných prístrojov vie nahradiť aj jeden dátový terminál, preto nie je potrebné, aby zvlášť sme vymenili staré skenery čiarových kódov, systém GPS, respektíve zastarané komunikačné pracovné prístroje.

Cena moderných mobilných prístrojov samozrejme je vyššia, avšak z hľadiska ich mnohostranných znalostí, naďalej potenciálov, ich investícia môže byť ovela výnosnejšia, ako by sme si spočiatku mysleli!Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt