Ukladanie a spracovanie údajov v zdravotníctve - ako môžu pomôcť prácu dátové terminály a snímače čiarových kódov

Ukladanie  a spracovanie údajov v zdravotníctve - ako môžu pomôcť prácu dátové terminály a snímače čiarových kódov

Zdravotníctvo je jeden nakritickejšie z tých odvetí, v ktorom môžu byť potrebné nejaké mobilné prístroje s cielom ukladania alebo spracovania údajov. Stačí aj jedna drobná chyba, aby sme ohrozili ludské životy a práve preto sú potrebné vážne riešenia z každého hladiska.

Prístroje Zebra sú prítomné v celom svete vo viacerých nemocniciach a zdravotnýckych inštitúciach, aby poskytli účinné riešenie pre pracovníkov, či ide o evidenciu nástrojov alebo o vhodného spracovania údajov pacienta.

V ktorých oblastiach sa dajú využiť mobilné prístroje Zebra?

Moderné vývoje od Zebry ponúkajú efektívne riešenie pre vybavenie administratívnych úloh v mnohých segmentoch zdravotníctva. Ulahčujú nie len život lekárov a ošetrovatelov, ale aj pacientov.

Tlačiarne etikiet a snímače čiarových kódov vyvíjané presne pre zdravotnícke používanie umožňujú lahké vykonanie inventúry a sledovanie prístrojov a takisto sú účinné aj vtedy, ak potrebujeme evidovať, ukladať, vyhladať alebo spracovať údaje pacientov alebo zamestnancov.

S mobilnými prístrojmi v záujme efektívnej evidencie v nemocniciach

Prístroje používané v zdravotníctva, ktoré vo velkom ovplyvňujú uzdravenie pacientov, alebo predstavujú vysokú materiálnu hodnotu vyžadujú prísnu evidenciu a sledovanie. Pre to, aby sme vedeli všetko vhodne monitorovať zdravotnícke inštitúcie potrebujú vybudovať profesionálny systém aj z hardvérového aj z softvérového hladiska.

Tlačiarne etikiet a skenovaciu technológiu môžeme používať nie len v každodennom živote, ako napríklad vybavenie logistických a obchodných úloh. Také prístroje, ktoré boli vytvorené pre zdravotnícke používanie, ako napríklad mobilný počítač Zebra TC51-HC, alebo stolná tlačiareň etikiet ZD500R umožňujú zdravotníckym zamestnancom, aby dôležité prístroje zadali do evidencie a stále vedeli monitorovať, napokon to všetko velmi efektívnym a jednoduchým spôsobom.

Rýchla administrácia môže zachrániť životy

Vďaka mobilných zariadení a snímačov čiarových kódov - ktoré boli zavedené pre uspokojenie administratívnych úloh - aj lekáry aj ošetrovatelia môžu vykonať svoju prácu účinnejšie a rýchlejšie, veď prináša modernizáciu administratívy a zjednoduchšenie kartotékov. Je to zrejmé, veď v zdravotníctve je kým menej zo zbytočného papierovania, tak pracovníci tým efektívnejšie vedia sústrediť na svoju prácu a zostáva im tým viac času, aby sa vedeli postarať o pacientov.

Používanie moderných inteligentných prístrojov v administratíve z určitého pohľadu je schopné priniesť zlepšenie zdravotnej starostlivosti a to z dlhodobého hladiska môže byť schopný na to, aby zachraňoval životy ľudí.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt