Tri vecí, ktoré sú potrebné pre vytvorenie dokonalej etikety

Tri vecí, ktoré sú potrebné pre vytvorenie dokonalej etikety

Označenie našich produktov s etiketami na prvý pohlad sa môže zdať ako jednoduchá úloha. Len vytvoríme nejaký návrh na počítači, spustíme tlač a etiketa s čiarovým kódom, cenou alebo akoukolvek grafikou je ihneď hotová, tak ako sme to predstavili. Však?

Avšak pravda je to, že vytvorenie kvalitnej etikety vyžaduje si však viac času a energie. Pred tým, ako by sme začali s prácou, existujú tri vecí, ktoré sú velmi dôležité, môžeme povedať, že sú nevyhnutné: dobrý spotrebný materiál, prémiové prístroje a samozrejme vhodný návrh grafiky.

V nasledovnom článku Vám podrobne vysvetlíme tie zákaldné požiadavky, ktoré sú nevyhnutné k tomu, aby ste vedeli vyrobiť estetické, nadčasové a kvalitné etikety!

Dokonalý materiál a prístroje

Či sa bavíme o etiket, alebo kotúčových štítkov, alebo o akomkolvek samolepiacom riešení, pre vytvorenie bezchybného konečného výsledku dokonalý spotrebný materiál je nevyhnutný. Už párkrát sme sa zaoberali s témou, avšak nemožno ani dostatočne zdôrazniť, že prámiová etikety, kvalitná termotransférová páska a dobrá tlačiareň je nevyhnutná!

To, že aké etikety si vyberieme, samozrejme závisí od našich cieliv a od charakteru vykonanej práce. Práca v jednom bežnom obchode si vyžaduje iný spotrebný materiál, ako napríkad etiketovanie v extrémnom prostredí.

Ale v našom internetovom obchode si môžete nájsť všetky materiály, pre všetky špeciálne úlohy, len tých najspolahlivejších výrobcov!

Dostatočné množstvo informácií

Jedna klasická produktová etiketa musí obsahovať vela informácií. Hlavne vtedy, ak sa bavíme o potravinárskom alebo kozmetickom produkte. Meno produktu a výrobcu, logo, meno distribátora, krajina pôvodu, netto hmotnosť, čiarový kód a ešte by sme mohli vymenovať, ktoré sú tieto očakávania bez ktorých produkty by sa nemohli dostať na pulty obchodov.

Je dôležité, aby počas návrhu sme uviedli všetky dôležité informácie, veď ak niektoré údaje nebudú zobrazené, tak to môže mať dokonca za následok prísné pokuty. A to na 100% vieme, že by to nechcel ani jeden majitel obchodu.

Počas vytvorenia etikety si musíme dávať pozor aj na to, aby konečný výsledok by bol viditelný a čitatelný aj napriek tomu, ak informácie musia zmestiť na malé miesto. Práve preto, ak nie sme is istí v práci, tak vyhotovenie a navrhnutie etikety radšej máme nechať na profesionálov.

Ideálny softvér

Vytvorenie jednoduchej produktovej etikety nie je zložitá úloha, ak vlastné etikety vytlačíte napríklad z programu Word. Avšak existujú také riešenia, na ktoré už sa oplatí používať profesionálnejší program pre návrh etikiet.

Závisí to do Vašich požiadaviek, či používate grafický softvér, návrhár čiarových kódov, alebo nejaké iné riešenie, dôležité je, aby v2zdy ste dali pozor na to, aby zvolená opcia by bola vhodná a aby vedela uspokojiť potrebnú úlohu.

Ak Váš čas alebo zdroje si nedovolia, aby vlastné etikety by ste vytvorili Vy sami, tak nás kontaktujte s dôverou! My Vám poskytneme nie iba tlačiarne, spotrebné materiály, alebo iné príslušenstvá, ale taktiež realizujeme vyhotovenie akejkolvek špeciálnej etikety, respektíve kotúčových materiálov.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt