Technológia Zebra pomohol vytvoriť dobročinný svetový rekord

Technológia Zebra pomohol vytvoriť dobročinný svetový rekord

Americké kníhkupectvo Bernie's Book postavil 35 tonovú pyramídu z 144.000 knihy, s čím sa im podarilo vytvoriť nový svetový rekord. Ciel kníhkupectva bol, aby ukázali, že knihy akú významnú úlohu majú v charakterovom vývine detí a aby poukazivali problém na rodiny v núdzi. Vo vytvorení svetového rekordu pomáhali aj dobrovolníci od Zebry, naďalej používali aj najmodernejšie technológie na svete.

Postavili pre dobrú vec

Postavená pyramída prostredníctvom pracovníkov Bernie’s Books a dobrovolníkom Zebra je viac ako tri metre vysoká a jej postavenie trvalo tri dni. Bola postavená z tých 144.000 kníh, čo kníhkupectvo určil na charitatívne účely a chce dostať k deťom v núdzi. Nakolko podla nedávných prieskumoch u 61% rodinách v núdzi deti vôbec nemajú knihy na podporu osobného rozvoja.

Zebra podporila akciu nie iba s dobrovolnou prácou, ale aj s technickým zázemím, nakolko každá kniha v pyramíde bola označená s jednou etiketou, čo obsahovala čiarový kód a zaznamenali do jednej databázy. Prostredníctvom čoho, každá 144.000 knihy sa môže dostať k takým rodinám, ktoré Bernie’s chce podporiť s touto akciou.

Tento darček poteší každú vekovú skupinu

Triedenie kníh ani preto nabolo lahká úloha, nakolko dobrovolníci triedili každú knihu podla toho, aby boli lahko čiatelné a užitočné pre každú vekovú skupinu. Počas triedenia každá khina každej katergórie dostala jedinečný čiarový kód, na základe čoho lahko vedeli nájsť a kategorizovať každú jednu knihu.

Prácu dobrovolníkov a pracovníkov pomáhali skenery čiarových kódov  a tlačiarne etikiet Zebra, ktoré zabezpečujú spolahlivú, efektívnu a hlavne rýchlu prácu aj pri malo a velkoobchodných podmienkach, takto deti v núdzi v Seattle mohli prevziať špeciálne zostavené charitatívne darčekové balíky presne podla vekovú skupinu.

Spoločnosť Zebra, ktoré má vedúce postavenie vo výrobe snímačov čiarových kódov, tlačiarní etikiet a etikiet verí, že v budúcnosti pomocou ich prístrojov budú vedieť pomáhať v čím viac rovnako dôležitom prípade, ktoré spoločensky velmi dôležité.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt