Takto pomáhajú logistické úlohy prenosné mobilné počítače

Takto pomáhajú logistické úlohy prenosné mobilné počítače

Jeden najdôležitejší prvok obchodného reťazca znamenajú spoločnosti vykonávajúce logistické úlohy. Či už ide o prepravu dielov potrebných na výrobu, alebo o doručení objednaných balíkov, je nevyhnuté, aby svoju úlohu vykonali plynule a bezproblémovo. To vyžaduje vážnu koordináciu a pozornosť.

Práve preto pre hladký priebeh práce už je nevyhnuté používanie spolahlivých, rýchlych a hlavne moderných prístrojov. Za najlepšie riešenie preto môžeme považovať za jednoznačné, ak väčšinu dobrých vlastností vieme zjednotiť v jednom, lahko ovládatelnom prenosom prístroji.

V nasledovnom článku Vám chceme ukázať, že v akých situáciach a v ktorých bodoch práce bude najviac užitočné používanie jedného mnohostranného, prenosného prístroja.

V distribučných skladoch

Najdôležitejší, prvý bod prepravných logistických úloh stanovuje sklad. Prepravcovia tu dostanú tie balíky, ktoré musia dodať na miesto určenia. Či ide o náhradných dielov pre automobilový závod, alebo o balíky jedného internetového obchodu, je takisto dôležité, aby všetky položky sme vhodne vedeli evidovať a každý jeden prevzatý balík bol zaznamenaný do administratívneho systému.

Používanie mobilných zariadení v tomto bode zvyšuje rýchlosť aj bezpečnosť práce. Väčšina pranosných mobilných terminálov je vybavený nie iba s komunikačnými funkciami, ale aj so skenerom čiarových kódov a takým spôsobom prístroje vedia pomôcť v riadení presnej evidencie a v dodržiavaní vhodnej administratívnej procedúry.

Počas dodania

Jedna najväčšia výhoda moderného pracovného prístroja je, že pomocou neho môžeme znížiť množstvo zbytočného papierovania. Vďaka čomu nieže musíme uskladniť ovela menej dokumentov, ale môžeme urobiť náš podnik ekologickejším. Používaním prenosných dátových terminálov a robustných tabletov pre prácu na mieste viac už nepotrebujeme vytlačené potvrdenia o prevzatí tovaru, veď na dotykovej obrazovke tých zariadení lahko a rýchlo sa ich dá podpísať vo forme digitálneho dokumentu.

Okrem toho znamená ďalšiu velkú výhodu, že pri prenosných zariadení a administratívnych a komunikačných úloh nám vedia pomôcť aj pri navigácií. Tieto mobilné počítače majú k dispozícií operačný systém Android a výborne fungujú v aute aj ako GPS, vďaka čomu vždy sa môžeme pohybovať s aktuálnou mapou a nikdy sa toho nemusíme báť, že sa stratíme počas prepravy.

Distribučné body

Pracovníci v logistických centrách velakrát posielajú balíky nie konečným majitelom, ale do takých distribučných bodov odkiaľ neskôr budú preposlané pre tretiu osobu. Nakolko tie distribučné centrá pošlú ďalej tieto balíky, je dôležité, že ako prepravca balíky vždy sme zaznamenali  a dokumentovali správne, veď, ak niečo neskôr sa zmieša, tak to nebude naša zodpovednosť.

Prenosné dátové terminály umožňujú to, aby dokumentácia bola vybavitelná rýchlo a plynulo, ďalej ich pomocou až ihneď môžeme zaznamenať odovzdané balíčky, aj do online databázy.

Nakolko ovládanie prístrojov je mimoriadne jednoduché, tak pokojne môžeme zveriť prepravu a doručenie balíkov aj na dočasného zamestnanca, novú kolegu alebo na výpomocný pracovník.

Aký mobilný prístroj by som si mal vybrať?

To, že aký mobilný prístroj si vyberieme hlavne závisí od spôsobu vykonanej práce a od našich cielov. Kým do jedného fixného skladu na spracovanie evidencie s čiarovými kódmi nám stačí jeden jednoduchší prístroj, tým na vykonanie logistických úloh sa oplatí si vybrať jeden multifunkčný prenosný počítač, ktorý efektívne vie vybaviť aj komunikačné úlohy.

V našom internetovom obchode nájdete obidve kategórie a môžete si vyberať pre nás najvhodnejší prístroj medzi špičkových zariadení od takých etablovaných výrobcov, ako napríklad Honeywell, Datalogic alebo zaslúžene svetoznáma Zebra.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt