Takto pomáha zlepšiť podnikanie jeden moderný snímač čiarových kódov

Takto pomáha zlepšiť podnikanie jeden moderný snímač čiarových kódov

Maloobchody časkokát sú skeptické, ak sa bavíme o inovácií. Ešte aj v takom prípade, ak ide o obnovu alebo modernizáciu už existujúceho systému.

Nakolko vela ludí sa bojí od toho, že nové prístroje sú drahé a preto radšej sa rozhodnú pri krátkodobom sporení. Preto sami seba týrajú s takými riešeniami, ktoré sú už dávno zastarané a takto znemožnia vhodné vykonanie vlastnej práce a takto znižujú aj produktivitu.

Hoci modernizácia z dlhodobého hľadiska velakrát sa mnohonásobne vypláca, vďaka čomu efektívne sa dá zvýšiť zákaznícku spokojnosť, takto zvyšuje aj lojalita zákazníkov a zamestnancov. Nie je to inak ani v prípade snímača čiarových kódov, čo dnes sa počíta za nevyhnutným nástrojov v každom obchode a sklade.

V tomto článku Vám ukážeme to, ako viete zvýšiť efektivitu práce, ak investujete do jedného moderného snímača čiarového kódu a nahrádzate zastaraného prístroja.

Efektívnejšia práca

Čím lepšími prístrojmi pracujete, práca bude postupovať tým rýchlejšie a účinnejšie. Či ido o skladovú administráciu, alebo o platbe v pokladni. Jeden dobrý mobilný skener čiarových kódov zjednoduší vykonanie každodenných úloh s čím prispieva  k efektívnemu zvyšovaniu produktivity.

Rýchlejšie a presnejšie môžu pohybovať administratívne práce v sklade, veď ak používame jeden moderný, bezdrótový skener, tak pracovníci nie sú viazané k miestu. Ďalej v obchode rýchlejšie môže pohybovť rad, veď pomocou najnovších prístrojov rýchlo môžeme spracovať súčasne viaceré čiarové kódy.

Dokonca pranosné skenery zabezpečujú väčšiu mobilitu aj pokladníkom, naďalej spracovanie čiarových kódov velkých balení sa stáva jednoduchšou úlohou.

Bezpečnejšia administrácia

Jeden stabilný a moderný prístroj garantuje, aby ani jedna chyba sa nevyskytla počas administratívnej práce! Nakolko dve hlavné problémy zastaraných snímačov je, 2ze niektoré novšie typy čiarových kódov vidia načítať iba velmi ťažko, alebo vôbec nie. Čo žial značne zvýši počet prípadných chýb, ktoré sa môžu vyskytnúť počas práce.

Nehovoriac o tom, že používanie moderných skenerov je ovela rýchlejšie a jednoduchšie, ako starých modelov, takto sa nemusíme báť ani z toho, že zamestnanci budú mať ťažkosti s ovládaním a aby kvôli časovo náročným školeniam by znížila produktivita.

Kupónové akcie a vernostné programy

Pomocou moderných snímačov čiarových kódov práca bude nie len plynulejšia a presnejšia, ale so schopnosťami prístrojov lahko môžeme zvýšiť zákaznícku spokojnosť pomocou extra funkciami. Napríklad pomocou takých skenerov, ktorý vedia načítať aj 1D aj 2D kódy môžeme ovládať aj účinné kupónové akcie a vernostné programy.

Tieto môžeme vypracovať aj používaním jednoduchých čiarových kódov, avšak QR kódy skrývajú mnohé také možnosti, na ktoré bežné 1D čiarové kódy už nie sú schopné. Pomocou 2-dimenzionálných kódov môžeme ukladať ovela viac informácií a lahko môžeme spracovať aj kompletné zákaznícke profily.

To nám dáva možnosť na vysokú personalizáciu našich kampaňov, na vplyv čoho súčasne vieme zvýšiť aj zákaznícku spokojnosť, aj lojalitu!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt