Takto môžeme chrániť naše mobilné prístroje pred nadmerným opotrebovaním

Takto môžeme chrániť naše mobilné prístroje pred nadmerným opotrebovaním

Predpokladá sa, že do roku 2025 počet pripojených prístrojov do OiT (Internet vecí) celosvetovo bude 75 miliardy. Na tieto prístroje denne sa spoliehajú stotisíce pracovníkov, počas vykonanej práce na mieste alebo v sklade. K tomu, aby efektívne vedeli vykonať svoju úlohu, každý musí fungovať bezchybne, bez najmenších problémov.

Ak chceme, aby naše pracovné prístroje dlhodobo zvládli aj tie najväčšie výzvy vo svete práce, tak sa oplatí vedieť pár informácií. Napríklad nie je jedno, že aký prístroj si vyberieme a ani to, že ako sa staráme o jeho údržbu.

V nasledovnom článku práve preto Vám ukážeme, že ako môžeme chrániť naše mobilné prístroje pred príliš rýchlým opotrebením z každodenného používania.

Je dôležité predchádzať problémom

V jednom nedávno vykonanom prieskume o "stave mobility podnikov" 50% opýtaných odborníkov uviedli, že mesačne zaznamenajú rôzne poruchy na svojich mobilných zariadení, ktoré majú negatívny vplyv na vykonanie práce.

A čo je ešte horšie, že takmer 40 percent respondentov tvrdil, že problémy kvôli mobility nieže by vyriešili v posledných 12-18 mesiaci, ale rástli oveľa viac.

Vzhľadom na kontext medzi stavu mobilných prístrojov a výkonom proacovníkov je jednoznačné, že je potrebné si dávať ovela väčší pozor, aby sa zabránilo poruchám firemných prístrojov a na ich údržbu.

To ale vôbec nie je jednoduchá úloha. Nakolko väčšina spoločností si nemôže dovoliť, aby pravidelne vykonali kontrolu a údržbu mobilných prístrojov. Čo môže byť riešenie na tento problém?

Nakúpte zariadenia špičkovej kvality

Ak chceme, aby naše mobilné prístroje sa z dlhodobého hľadiska ukázali ako dobrá investícia, tak pri nákupe sa oplatí aby sme stiahli hlbšie do našich peňaženiek. Nakolko lacnejšie prístroje môžu byť lákavejšie, avšak sporenie vo väčšine prípadov má takú velkú cenu, čo budeme musieť zaplatiť len neskôršie, po mesiacich alebo rokoch.

Prémiové dátové terminály od spolahlivých výrobcov majú nie len masívnejšie vytvorenie, ako lacnejšie varianty. Je spolahlivejší aj ich hardvérový výkon a znamená jednoduchšiu úlohu aj aktualizácia softvérov, ďalej o tom ani nehovoriac, že aj servisné náklady sú ovela nižšie, ako prístroje od anonymného výrobcu.

Dajme pozor na správne podmienky

Je dôležité, aby pri priemyselných podmienkach sme používali iba také zariadenia, ktoré boli vytvorené presne pre priemyselné podmienky. Jednoduchšie, spotrebitelské mobilné prístroje nie sú schopné ponúknuť ten výkon, ako priymeselné prístroje, práve preto môžu znížiť efektívnosť, zabrániť produktivitu a v mnohých prípadoch môžu byť aj nebezpečné!

Oproti tomu prístroje, ktoré boli vytvorené na priemyselné používanie zvládnu aj extrémne podmienky aj pri vysokému zaťaženiu a môžeme si byť istí, že nemusíme často navštíviť ani servis, ako by sme si vybrali lacnejší prístroj, čo bol vytvorený na všeobecné používanie.

Ak máte nejaký problém, tak sa obráťte na najlepších odborníkov

V záujme toho, aby naše mobilné prístroje boli fakt dlhoživotné, je dôležité, aby v prípade ak sa vyskytne nejaká chyby som obrátili na najlepších odborníkov. Autorizované servisy obvykle sú drahšie, avšak je to isté, že v každom prípade odobrne vyriešia daný problém, ďalej vadné diely určite vymenia za originálne náhradné diely s prémiovou kvalitou.

Na tlačiarne, skereny čiarových kódov a mobilné prístroje Zebra môžeme si vybrať medzi balíkmi DNA, kde sa dá požiadať rôzne podpory a údržby, aby sme mohli vyhnúť problémom, alebo čím skôr by sme ich vedeli vyriešiť.

Takým spôsobom is môžeme byť istí, že naše prístroje budú robiť dobrú službu počas každodenných úloh a môžeme sa spoliehať na ich pomoc na mnoho rokov alebo dokonca desaťročí!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt