Takto môžeme budovať od základov evidenciu na základe čiarových kódov

Takto môžeme budovať od základov evidenciu na základe čiarových kódov

Precízna administrácia pre väčšine spoločností znamená základnú potrebu. Sledovanie aktuálneho stavu skladových zásob je možné aj manuálnym, aj digitálnym spôsobom, avšak dobrá prácu vyžaduje dokonalú presnosť.

Práve preto najefektívnejšie riešenie je vybudovanie evidenčného systému na základe čiarových kódov. To prispieva na zvýšenie účinnosti s minimalizáciou chýb a urýchlením pracovných procesov.

V tomto článku Vám ukážeme, že aké prístroje a riešenia môžeme potrebovať pre vybudovanie dokonalého administratívneho systému.

Ako vôbec začať?

Existuje jedna mylná predstava ohladom systémov čiarových kódov, čo sa odporúča na začiatku rozptýliť. To nie je nič iné, že ich vybudovanie je nie len drahé, ale aj zložité. Avšak pravda je to, že jednoduchšie a nákladovo efektívnejšie riešenie je ťažke si nájsť, ako evidencia na základe čiarových kódoch.

Berme ako základ jeden menší sklad, kde inventúra sa prebieha pomocou administrácie s čiarovými kódmi. Práca je rýchla aj presná a k tomu nepotrebujeme nič iné, ako jeden počítač, tlačiareň etikiet, jeden alebo viac skenerov čiarových kódov, naďalej jeden softvér, čo je schopný efektívne spracovať údaje zbierané prostredníctvom snímačov.

Môžeme si vyberať medzi rôznymi takými skenermi a to, že pre  nás ktorý bude ten najvhodnejší, hlavne závisí od toho, že v akom pracovnom prostredí ho chceme používať. Každý jeden program má svoje výhody i nevýhody, práve preto je dôležité, aby sme našli vhodnú na charakter nášho obchodu, čo následne bezproblémov vieme koordinovať s našimi prístrojmi.

Ako máme vybrať skener čiarových kódov?

Výber snímača čiarového kódu sa môže vzdať, ako lahká úloha, avšak závisí od viacerých faktorov. S tým, že aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi čiarových kódov už sme sa predtým zaoberali.

Tolko ale môžeme ešte raz pripomenúť, že môžeme potrebovať iný druh snímača na dekódovanie "klasických" 1D čiarrových kódov a zase iný pre čítanie modernejších, dvojdimenzionálnych kódov, ako napríklad populárny QR CODE.

Pri načítaných kódov je takisto velmi dôležitý aj pracovné prostredie, kde bude pou2zívaný daný prístroj.

Vo väčšom sklade sa odporúča používať skener s velkým rozsahom a v jednom obchode, kde pracovníci pri rýchlom a efektívnom dekódovaní čiarových kódov majú aj iné úlohym tam sa odporúča zaobstarať jeden multifunkučný mobilný dátový terminál.

Určite budeme potrebovať aj tlačiareň etikiet?

Hoci bez jednej tlačiarne etikiet môže existovať jeden podnikatel, ale s trochou nadsázky by sme tiež mohli povedať, že zbytočne. V prípade najviac obchodov a skladov tlač etikiet je každodenná úloha, práve preto je ovela jednoduchšie to vybaviť v rámci prevádzky, ako si vybrať komplikovanejšie, externé riešenie.

Takisto, ako aj v prípade skenerov, aj medzi tlačiarnaim etikiet si mô2ze vybrať na základe toho, že ako často a v akom pracovnom prostredy budeme používať našu tlačiareň. Pre menšych obchodov, skladov a kencelárií môže byť výrobný výber jedna jednoduchšia, stolná tlačiareň, kým v prípade väčšieho využívania už sa oplatí zaobstarať jednu priemyselnú alternatívu.

V našom webshope nájdete všetky také potrebné doplnky, ktoré môžu byť užitočné k tomu, aby ste vedeli vybudovať Váš vlastný, spolahlivý evidenčný systém, čo funguje na základe čiarových kódov!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt