3+1 príčina, že aj tebe sa oplatí používať čiarové kódy

3+1 príčina, že aj tebe sa oplatí používať čiarové kódy

Často nad tým premýšľate, že pre vhodné fungovanie Vášho podnikania by sa oplatilo zaobstarať vlastnú tlačiareň etikiet a snímač čiarových kódov, ale neviete, či naozaj sa oplatila táto investícia? Už ďalej nerozmýšľajte! Používanie čiarových kódov môže ulahčiť nielen Váš život, ale aj život Vašich zamestnancov a môže pomôcť mnohým spôsobom vo zvýšení produktivity. No a že ako? Teraz Vám ukážeme prostredníctvom niekoľkých jednoduchých príkladov!

Minimalizuje počet chýb

Ručné zaznamenávanie údajov v sebe skrýva strašne vela možností pre chyby. Počas administratívnej práce aj jeden preklep môže znamenať obrovskú chybu. Na odstránenie takýchto problémov používanie čiarových kódov a skenerov môže znamenať výborné riešenie, veď kódované údaje spolahlivo ukladajú informácie o danom produkte alebo skladovej zásoby, ďalej ich čítanie je velmi rýchly a jednoduchý proces.

Znížia odbornú prípravu zamestnancov

Nakolko osvojenie fungovania snímačov čiarových kódov nie je viac, ako pár minút, tak aj odbornú prípavu zamestnancov sa dá významne skrátiť. Vďaka používania technológie čiarových kódov napokon ani skladníci a predavači nemusia si pamätať na tolko informácií, alebo zaznamenať ich manuálne, veď s kódovanými informáciami produktov sa môžu dozvedieť mnohé dôležité údaje.

Nákladovo efektívne

Tvorba a tlač čiarových kódov je rovnako lacná, môžeme povedať, že sa dá vyrobiť aj z centov. Používanie najviac softvérov pre návrh etikiet aj velmi jednoduché a lahko sa dá naučit, ďalej ak máme k dispozícií vlastnú tlačiareň etikiet, tak denne môžeme vyrobiť až viac tisíc čiarových kódov v záujme označenia skladovaj zásoby alebo tovarov v obchode.

Mnohostranné

Hoci mnohí si tak myslia, že hlavná oblasť používania čiarových kódov je iba obchod, realita je to, že túto technilógiu sa dá aplikovať v ovela širšom kruhu. Pri označenia skladových zásob, čiarové kódy efektívne môžeme používať aj napríklad v zdravotníctve, zábavnom priemysle a v iných každodenných činností.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt