Skladovanie a obchodovanie - aký druh etikiet si mám vybrať?

Skladovanie a obchodovanie - aký druh etikiet si mám vybrať?

V obchode a skladovaní je významne dôležité, aby etikety označujúce výrobky boli vždy velmi dobre čitatelné a identifikovatelné a aby odolali voči rôzným vplyvom prostredia. V záujme toho, aby sme dosiahli pre nás vhodný výsledok, musíme si vybrať tak˙y typ etikiet, čo je v súlade s našimi požiadavkami. Ale aké možnosti sú k dispozícií?

Na základe čoho si mám vybrať etiketu?

Výber najvhodnejšej etikety väčšinou záleží na troch aspektoch: na akom povrchu budeme používať hotové etikety, ako dlho je potrebé, aby zachovali na nich potlačené informácie, respektíve aký rozmer etikiet potrebujeme.

Najjednuchšia úloha je výber rozmeru, veď ak vezmete do úvahy produkt na označenie a parametre Vašej tlačiarne, tak v našom internetovom obchode lahko si môžete vybrať zo sortimentu etikiet, ktorá bude pre Vás tá najideálnejšia. Oblasť používania, naďalej životnosť už je ťažšia otázka a je odporúčané zvážiť niekoľko vecí pred tým, než sa rozhodneme.

Na akom povrchu budeme používať etikiety?

Podľa toho, že na aké produkty chceme nalepiť hotové etikety, môžeme si vybrať z etikiet s rôznými lepidlami. Vo väčšine prípadov dobre funguje aj štandardé lepidlo, ak aplikujeme na jednom na dostatočne očistenom povrchu a môže byť úplne ideálne aj označenie takých tovarov, ako chemický tovar, suchý tovar, alebo iznačenie krabíc a obálok.

Môžeme si vybrať aj výslovne silné lepidlo, dokonca aj etikety z plastového materiálu, ktoré odporúčame hlavne v takých prípadoch, ako aplikácia pri extrémnych klimatických podmienok, alebo používanie a chemickom priemysle.

Exustujú aj lahko odstránitelné lepidlá, tieto odporúčame hlavne na oceňovanie výrobkov, označenie nábytku, skleného tovaru alebo na etiketovanie darčekových predmetov.

Ako dlho musí vydržať etiketa?

Podľa toho, že na aký dlhý čas chceme vyrobiť etikety si môžeme vybrať medzi papierového, thermo a plastového materiálu. Na dlhšie časové obdobie rozhodne sa odporúča papierový a plastový materiál, veď papierové a plastové etikety sú ovela trvácnejšie aj oproti teplotnými výkyvmi a sú viac chránené pred nepriaznivým počasím a rôzným nečistotám. Ak etikety potrebujeme na krátkodobé označenie, tak thermo technológia môže byť vhodná, veď je lacnejšia ako tlač na základe papiera, avšak oveľa menej vie odolať voči čase, respektíve proti rôznych environmentálnych vplyvov.

V našom webovom obchode nájdete vhodný typ etikiet pre všetky jedinečné požiadavky, respektíve sú k dispozícií rôzne prístroje na výrobu etikiet!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt