Päť najužitočnejších funkcií softvérov pre spracovanie čiarových kódov

Päť najužitočnejších funkcií softvérov pre spracovanie čiarových kódov

Čiarové kódy ovplyvňujú každú oblasť nášho života. Ich používanie sa počíta za dobre fungujúce riešenie od obchodu cez vzdelávania až do zdravotníctva. Ti nie je náhoda, veď čiarové kódy znamenajú nie iba spolahlivé a lahké riešenie, ale aj vynikajúcú možnosť na ukladanie informácií.

Avšak aj jeden velmi dobre fungujúci systém nebude fungovať správne bez jedného centrálneho "mozgu", čo vhodne riadi a zosúladení každý potrebný prvok. Taký je dobrý softvér pre spracovanie čiarových kódov, čo je schopný vykonať každú dôležitú úlohu, ktorú môže potrebovať každé podnikanie počas používania evidencie čiarových kódov.

V nasledovnom článku sme zhrnili päť bodov, čo musí vedieť jeden dobre fungujúci program pre spracovanie čiarových kódov a ktoré sú tie vlastnosti, kvôli ktorých sa oplatí používať daný program.

Minimalizované chyby

Manuálne zaznamenávanie údajov skrýva v sebe mnohé možnosti na chyby. Únava, nepozornosť, alebo aj jeden preklep môžu spôsobiť obrovský chaos v živote jedého obchodu alebo skladu, avšak tento zmätok lahko sa dá odstrániť s používaním čiarových kódov.

Úloha softvéru na spracovanie čiarových kódov je predovšetkým to, aby mal prehľad o skladových zásobách a pomocou neho sa dalo vybaviť administráciu nie iba rýchlejšie a plynulejšie, ale aj s minimalizovanou chybovosťou.

Účinné riešenie problémov

Existujú taký produkty, ktorí majú také čiarové kódy, že skenery ťažko ich vedia dekódovať. Tie môžu byť moc tmavé, alebo kódy potlačené na velmi leský povrch, napokon aj poškodené kódy. Čokolvek je koreň problému, snímacie problémy pri pokladnice môžu spôsobiť nepríjemné výpadky a zápchy, čo významne môže znížiť zákaznícku spokojnosť.

S používaním jedného softvéru na spracovanie čiarových kódov za pár sekúnd môžeme vyhladať na kód problémového výrobku v našej databáze a rad pri pokladnice ihneď môže pokračovať ďalej, ako keby sa nič nestalo.

Sledovateľné skladové zásoby, vo vnútri alebo mimo domu

Evidencia na základe čiarových kódov pomáha v tom, aby naše produkty, tovary by sme mohli sledovať v sklade, na regáloch v obchodoch alebo aj počas prepravy. Používanie softvérov pre spracovanie čiarových kódov nadmerne ulahčí vybavenie úloh, vykonanie inventúr a pomocou nich môžeme sledovať aj cestu balíkov, tovarov až v inej krajine ďaleko od nás.

Jednoduchá tvorba jedinečných etikiet

Jeden dobrý softvér na spracovanie čiarových kódov je ideálny nie iba na uspokojenie úloh v súvislosti s čiarovými kódov produktov uložených v databáze. Pomocou programu lahko  a rýchlo môžete navrhnúť aj vlastné etikety, ktoré môžeme aplikovať počas skladovej evidencie, predaje tovarov, alebo pri akýchkolvek iných úloh, ktoré vyžadujú uloženie, respektíve zobrazenie údajov.

Vo väčšine takých softvérov máme k dispozícií vopred vytovrené šablóny, ktoré významne môžu zjednodušiť tvorbu našich vlastných čiarových kódov, inventarizačných alebo identifikačných etikiet alebo kupónov.

Jednoduché pripojieni databázy

Ak naše údaje ukladáme na tabulkách, serveroch SQL alebo na takzvaných Qiuckbook, tak lahko ich môžeme pripojiť k softvéru na spracovanie čiarových kódov. Tento spôsob nám umožňuje, aby sme nemuseli znova manuálne zadať všetky informácie a naše čiarové kódy a inventarizačné etikety môžeme vytvoriť už pomocou existujúcich databázoch.

Zhrnutie

Nakoniec sa dá povedať, že jeden dobrý softvér na spracovanie čiarových kódov zlepšuje presnosť, zvýši produktivitu a umožňuje minimalizovať chyby kvôli manuálneho zaznamenávaniu počas pracovných procesov. S používaním môžeme spasiť sami seba od vela zbytočnej práce a ovládanie našich skladových zásob môže byť ovela bezproblémovejšia úloha, podobne ako aj vykonávanie pravidelnej inventúry.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt