Nová technológia priniesla míľové kroky v živote popredného výrobcu športovej obuvi

Nová technológia priniesla míľové kroky v živote popredného výrobcu športovej obuvi

Japonský ASICS má vedúce postavenie na trhu športových značiek už od roku 1949. Spoločnosť špecializujúca sa na výrobu bežeckej obuvi v poslednom odbodí zvýšila produktivitu v európských dcérskych spoločností. Navyše grandiózne, veď pracovný proces spravili o ekologicky ovela priaznivejšieho.

No a že ako? Tajomstvo otvára v ničom inom, ako v modernizácií prístroj, ktoré plnia skladové úlohy.

Nové prístroje, nové nádeje

V eupópských obchodoch spoločnosti ASICS vtedy vznikla myšlienka úplného obnovenia v oblasti administratívy, keď spoločnosť vymenil zastaraný softvér, čo používala na riadenie skladových zásob a začala používať rovolučný program SimluScan. Avšak nový systém v záujme efektívneho fungovania vyžiadol aj nové hardvéry, takto spoločnosť vyradila prístroje, ktoré do vtedy používali počas vykonania administratívnej práce a tak sa rozhodla, že od teraz bude používať nojnovšiu technológiu od Zebry.

Na uspokojenie skladových úloh ASICS si vybral také zariadenia, ako dotykový prenosný počítač TC8000, tlačiareň etikiet GK420D a rôzne druhy snímačov čiarových kódov, ako napríklad LI2208, respektíve modely LS1203.

Produktívne a ekologické riešenie

Mobilný prenosný počítač TC8000 je vhodný na vykonanie všetkých úloh v rámci skladu, je robustný prístroj, pomocou čoho zamestnanci účinne môžu monitorovať stále zmeny skladových zásob, môžu sledovať odchádzajúci a prichádzajúci tovar a ak je potrebné, napokon vedia aj navzájom komunikovať cez prístroje. S tým jednou ranou sa podarilo integrovať mnohých úloh s jedným prenosným prístrojom, čo prácu nie len urýchlil, ale aj zefektívnil.

Také rôzné typy skenerov, ako spomínaný LI2208 a LS1203 spoločnosť používa na špecifické úlohy a ovládanie rôzných neobvyklých situácií, napríklad pri snímaní kódov s vysokozdvižným vozíkom alebo pri čítaní vzdialeného miesta.

Zavedenie nových hardvérov v spoločnosti rýchlo prinieslo vážne oživenie produktivity a na dnes ich výroba dosiahol 10%-né zvýšenie. Napokon, nový systém používaný na vybacenie administratívnych úloh prinieslo usporenie papierovania, takto práca v poslednej dobe v európskych skladoch a obchodoch spoločnosti ASICS sa stal nie len plynulejšou, ale aj ovela ekonomickejšou.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt