Niekoľko zaujímavostí, čo možno ani Vy ste nevedeli o snímačoch čiarových kódov

Niekoľko zaujímavostí, čo možno ani Vy ste nevedeli o snímačoch čiarových kódov

V posledných pár desaťročí čiarové kódy sa stali dôležitou súčasťou nášho života. Ich každodenné používanie je už také prirodzené, že možno ani by sme nevedeli predstaviť, aké by bol život bez nich. Čierne rovnobežné čiary potlačené na produkty sú takmer takou dôležitou súčasťou obchodného reťazu, ako samotné produkty na regáloch obchodov.

Aj čiarové kódy, aj skenery používané na ich dekódovanie vyzerajú ako jednoduché, obyčajné veci. Avšak technológia v realite fujguje ovela komplexnejšie, ako by sme si na prvý pohlad mysleli.

Mnohostranné možnosti používania

Úloha snímačov čiarových kódov v základe je rýchle a efektívne dekódovanie ukladaných informácií v 1D a 2D čiarových kódoch. Ale možno, že nie každy to vie, že tie prístroje ludovolne sa dajú naprogramovať, ich používanie lahko môžeme prispôsobiť pre účinné vykonanie našich pracovných procesov.

V závislosti od prístroja môžeme aplikovať rôzne nastavenia na našich skeneroch, čo obvykle môžeme programovať podľa nášho uváženia s prístupom k firmvéru. Túto opcia umožňuje používatelom, aby snímače čiarov9ych kódov vedeli používať s najúčinnejšími nastaveniami v súlade s vlastnými požiadavkami.

Ďalej v prípade modernejších skenerov velakrát ani nepotrebujeme prístup k firmware. Vďaka systémového rozhrania Android väčšinu nastavenia môžeme vykonať velmi jednoducho aj prostredníctvom integrovaných programoch, alebo s aplikáciou priateslky prívetivými aplikáciami.

Osvedčené veci aj naďalej fungujú

Napriek tomu, že v posledných rokoch bezdrótová technológia začína byť čoraz populárnejšia kvôli jednoduchosti a mobility, 96% po celom svete predávaných snímačov čiarových kódov je ešte stále klasické, drótové pripojenie. No a že prečo? To ani nie je otázka, veď to môžeme ďakovať spolahlivosti a priaznivej ceny, čo ponúkajú tieto prístroje.

Avšak digitálne prevzatie moci už je za dverami a s velkou pravdepodobnosťou, že na seba nenechá dlho čakať. Také včasné, moderné riešenia, ako napríklad prístroje Android vyrobené prostredníctvom Zebra sú schopné spolahlivo nahradiť prácu aj viarecých takých prístrojov, ktoré v oblasti skladovania a obchodu sú každodenné a nevyhnutné. Vrátane sem aj rôzne kominikačné prístroje a samozrejme aj skenery čiarových kódov.

Jednoduché, skvelé a čeršnička na torte: aj lacné!

Od každodenného používanie technológie čiarových kódov vela ludí preto sa bojí, lebo tak si myslia, že sú nie len drahé , ale by znamenalo aj komplikované riešenie na ich problémy. Avšak tanto predpoklad je zásadne nesprávny, veď aplikácia čiarových kódov v základe je lacná, ďalej ich používanie sa dá povedať, že je jednoduché ako facka.

V posledných desaťročí vďaka nepretržiteho vývoju technológie, prevádzkovanie systémov pre evidenciu čiarových kódov nieže je jeden z najefektívnejších, ale na trhu je jedno najlacnejšie riešenie. Jeden všeobecný, drótový snímač čiarových kódov už vieme zaobstarať aj za cca. 50 € a také drahšie a modernejšie prístroje, ako prenosné dátové terminály sú schopné nahradiť aj prácu viacerých prístrojov.

Prečo funguje ešte stále čiarový kód?

Celkovo sa dá povedať, že najväčšia výhoda technológie čiarových kódov je to, že je spôsobilý plniť požiadavky a očakávania modernej doby až po dlhých desaťročí efektívneho používania. Nepretržitý vývoj prístrojov vhodné na dekódovanie umožňuje nám, aby sme vedeli dekódovať množstvo čiernych línií na produktoch čoraz rýchlejšie a účinnejšie.

Čiarové kódy sú k našim službám už viac ako päťdesiat rokov a ich používanie pomôže zefektívniť prácu a zvýšiť produktivitu nie len obchodníkov, skladníkov alevo logistických spoločností, ale aj účinný pomocník aj v nemocniciach a v lekárňach.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt