Na čo je možné použiť QR kódy v automobilovom priemysle?

Na čo je možné použiť QR kódy v automobilovom priemysle?

Dnes už čoraz častejšie sa môžeme stretnúť s dvojdimenzionálnymi čiarovými kódmi v oblasti automobilového priemysle. QR kódy sú stále populárnejšie nie len počas výroby a zostavení dielov, ale aj počas každodenného používania. Nie náhodou, veď so správnym prístrojom sú rýchlo a lahko spracovagtelné. Dokonca oproti klasickým 1D čiarovým kódom vedia ukladať ovela viac informácií.

V nasledovnom článku Vám ukážeme pár takých vecí, na ktorých automobilový priemysel v posledných rokoch prednostne používa dvojdimenzionákne kódy!

Evidencia skladových zásob

Môžno málo ludí vie, že QR kódy v roku 1994 Denso Wave vyvíjal výslovne s účelom, aby úloha evidencie skladových zásob by bola ovela efektívnejšia a jednoduchšia. Na túto úlohu predtým používali iba jednodimenzionálne kódy, avšak QR kódy sú schopné ukladať ovela viac informácií.

Naďalej QR kódy sú rýchlo a efektívne čitatelné z akéhokolvek uhla, sú odolné proti poškodeniam a oproti bežným 1D kódom sú uskutočniteľné v menšej velkosti. Vďaka týmto výhodám dnes väčšina automobilovej spoločnosti už používa QR kódy na evidenciu zásob, namiesto jednoduchších, jednodimenzionálnych čiarových kódov.

Jednoduchšia identifikácia

Krádež auta je naďalej taký tresný čin, čo vo väčšine štátov je jeden z vodcov policajných štatistík. Alarmy, číslo podvozku a iné riešenie žial sú nedostatočné, nakolko zlodeji rok čo rok prichádzajú s novými metódami v záujme toho, aby svoju prácu vedeli vykonať bezproblémovo. Takže zaznamenávanie údajov vozidiel a ich bezpečná evidencia znamená čoraz väčšinu výzvu.

V roku 2019 ministerstvo cestnej dopravy v Indii zavideol používanie QR kódov v záujme rýchlejšie, jednoduchšie a lahšie sledovanie administratívy. Podla systému každý jeden diel vozidiel dostane jeden QR kód, čo volným okom je neviditelný, iba s UV svetlom.

Po načítaní QR kód zobrazuje číslo motora a podvozovky daného vozidla, čo pomôže cestnej dopravy a majitela vozidla, aby vozidlo vedeli presne sledovať.

Bezpečnostné dôvody v prípade nehody

V prípade jednej nehody najdôležitejšie hladisko je bezpečnosť cestujúcich. Ak situácia je vážnejˇđia, tak sa môže stať, že záchranári musia ludia vytiahnúť z trosiek, k čomu musí byť karoséria vozidla vyrezaná, demontovaná. Avšak dizajn každého auto môže byť iný.

V záujme, aby také prípady neznamenali problém, Mercedes Benz vypracoval jednu špeciálnu metódu. Pomocou QR kódmi, ktoré sa nachádzajú na karosérie vozidla v prípade nehody pomôžu prácu záchranným jednotkám.

Tieto kódy sú lahko a rýchlo dekódovatelné a obsahujú informácie o konštrukcii auta. Vďaka tomu záchranáci si vedia nájsť ovela rýchlejšie to najbezpečnejšie miesto na vstup a prístup k cestujúcemu.

Overenie o poistení vozidla

V prípade kúpy auta jedna najdôležitejšia vec je poistenie, čo v prípade jednej nehody alebo krádeže pomôže pokryť všetky vaše náklady. V záujme overenia poistnej zmluvy čoraz viac spoločností sa začal používať QR kódy.

Pomocou QR kódmi online databázy sú dostupné ovela rýchlejšie a jednoduchšie, takže táto metóda overenia pomôže v tom, aby o pravosti poistenia sme vedeli uistiť za pár sekúnd.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt