Mobilné prístroje v logistike, alebo všetko, čo je potrebné k tomu, aby Váš balík dorazil do cieľa

Mobilné prístroje v logistike, alebo všetko, čo je potrebné k tomu, aby Váš balík dorazil do cieľa

Jedna online objednávka môže mať dobrodružnú cestu kým zo skladu dorazí k objednávetelovi. Tento proces začína s vytvorením objednávky, jej registráciou a vtedy končí, ak kuriér klope na dvere. Ale možno, že by sme si ani nemysleli, že očakávaný balík cez akých procesoch a koľko rúk prejde, kým ho dostaneme.

K tomu, aby všetko išlo bez problémov potrebujeme správne organizovanú prácu a v neposlednom rade spolahlivé pracovné prístroje. Teraz Vám ukážeme aj to, že ktoré sú tie nevyhnutné veci, ktoré sú dôležité k tomu, aby jeden produkt bezproblémov dostal do Vášho domova.

Čiarové kódy

Ako aj väčšina skladov, štandardne aj distribučné centrá onlne doručovania používajú technológiu čiarových kódov na riadenie evidencie skladových zásob. Nakolko spôsob s čiarovými kódomi je rýchly, presný a v neposlednom rade ponúka lacné riešenie pre vybavenie procesov.

V záujme toho, aby všetko išlo hladko, nič iné nepotrebujeme len jednu tlačiareň etikiet, čo je v súlade s našimi potrebami, naďalej zaobstaranie spotrebných materiálov, čo budeme potrebovať na vybavenie každodennej práce. Kým v jednom menšom sklade môže byť ideálna na vykoanie práce aj kedne menšia stolná tlačiareň, tým vo väčšom zariadení už sa oplatí zaobstarať jeden vysokovýkonný, priemyselný prístroj.

Ďalej s tým, že ako vieme vytvoriť dokonalé čiarové kódy už nedávno sme sa zaoberali. Článok nájdete na našej stránke v sekcií Klientský servis, Blog.

Skenery

Samozrejme ani najdokonalejšie čiarové kódy nemajú význam, ak nemáme vhodný prístroj na ich dekódovanie a spracovanie. Práve preto, pre bezproblémovú prácu potrebujeme spolahlivé snímače čiarových kódov a administratyvny systém, čo ich dokáže spracovať.

Pri výbere dokonalého snímača čiarových kódov je dôležitý, aby výkon a dosah prístroja bol v súlade s našimi požiadavkami. Kým v menšom sklade bude ideálny jeden jednoduchší, všeobecný skener, tým vo väčšom zariadení, kde je obrovské množstvo tovaru, sa odporúča vybrať si priemyselný snímač čiarových kódov na velký rozsah.

V našom internetovom obchode pri najjednoduchších a najpohodlnejších riešení nájdete aj najšpičkovejšie priemyselné skenery, od takých celosvetovo známych výrobcov, ako napríklad Zebra, Honeywell alebo Datalogic.

Mobilné terminály

Prenosné dátové terminály sú schopné vybaviť súčesne viaceré úlohy, od skladovej administrácie až do prepravy, všetko! Napríklad jeden priemyselný tablet alebo mobilný počítač, ako Zebra TC20 je výborne ideálny na to, aby dekódoval čiarové kódy na balíkoch, na sledovanie kuriérov a na nepretržitú komunikáciu, dokonca aj na vybavenie ostatných úloh pri preprave.

Používanie mobilných prístrojov sa môže uchrániť kuriéri pred zbytočným papierovaním, nehovoriac o tom, že počas práce potrebujú ovela menej prístrojov, čo z jednej strane zjednoduší prácu, z druhej aj mimoriadne nákladovo efektívny.

Vďaka zavedení moderných prístrojov môžu byť spokojnejší nie len zákazníci, ale aj kuriéri, veď svoju prácu vedia vykonať nie iba jednoduchšie, ale aj rýchlejšie a účinnejšie. Nehovoriac o tom, že sa nemôžeme sťažovať ani my, veď pri nasporených súm na ďalších prístrojoch a pri zavedení nových zariadení dokonale môžeme maximalizovať produktivitu a zisk!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt