Mám is vybrať originálnu alebo neoriginálnu tlačovú hlavu?

Mám is vybrať originálnu alebo neoriginálnu tlačovú hlavu?

Vďaka oživeniu elektronického obchodu čoraz častejšie sa stretneme s takými internetovými obchodmi, ktoré ponúkajú rýchle a lacné riešenie na naše problémy. Taký je aj trh neoriginálnych dielov, kde často sa môžeme stretnúť s podozrivo lacnými doplnkami pre našu tlačiareň.

Kvôli nízkej cene väčšina neoriginálnych doplnkov pre tlačiarne mnohým sa môže javiť ako dobré rozhodnutie. Avšak z dlhodobého hľadiska sa neoplatí s nimi experimentovať. Hlavne pri takých dôležitých dielov, ako tlačová hlava. Že prečo nie? Teraz Vám to vysvetlíme!

Nie náhodou je drahá

Mnohí sa sťažujú na to, že náhradné diely priemyselných tlačiarní sú drahé. V takých prípadoch mnohí si myslia, že pri továreňských riešení treba zaplatiť iba značku a lacnejšie, neznačkové alternatívy sú takisto kvalitné, ako špeciálne náhradné diely vybobené od výrobcu našej tlačiarne.

Avšak vo väčšine prípadov tento predpoklad jednoducho nie je správne.

Môže sa stať, že niektoré neoriginálne diely na prvý pohlad vyzerajú ako kompatibilné s našimi prístrojmi, avšak po objednávke zistíme, že sú takmer nepoužívatelné. Napríklad s neoriginálnymi, neznačkovými tlačovými hlavami počas používania sa môže vyskytnúť aj viac problémov.

Také, neoriginálne diely štandardne majú slabšiu tlačovú kvalitu, spotrebujú ovela viac termotransférových pások a sťažujú, ďalej aj predražujú údržbu našich prístrojov. Čo významne môže zhoršiž produktivitu našej spoločnosti, ďalej významne môže zvýšiť pri dĺžke pracovných procesov aj náklady.

Nehovoriac už o tom, že životnosť produktov od neznámych výrobcov obvykle je ovela kratšia, ako testovaných továreňských dielov. A práve preto zbytočne sú lacnejšie, veď častejšie ich musíme vymeniť, čo nakoniec môže výsledňovať ovela vyššie náklady, ako by sme si na začiatku vybrali kvalitné náhradné diely.

Samozrejme je pravda, že originálne náhradné diely nie sú lacné, avšak cena je v mnohých prípadoch znakom kvalitnej práce. Ak budeme pracovať v priemyselnom prostredí a aj my sami chceme vykonať kvalitnú prácu, tak v každom prípade sa oplatí zaplatiť.

Nie je všetko odpad, čo je neoriginálne

Samozrejme si môžeme nájsť medzi neoriginálmi dielymi aj také kusy, ktoré majú dobrú kvalitu. Avšak sa oplatí vybrať si velmi obozretne, že aký diel dáme do našej tlačiarne. Nakolko v tom prípade, ak si vyberieme nekvalitný náhradný diel lahko sa môže stať, že pri zhoršení tlačovej kvality spôsobujeme aj váždu škodu v prístroji.

Lepšie byť v bezpečí ako ľutovať

Ak hladáme naozaj spolahlivé riešenia, tak sa oplatí vybrať si testované originálne diely od výrobcu. Nakolko tieto diely v každom prípade garantujú dokonalú kvalitu a ešte čo je najdôležitejšie: ich použitie nezruší záruku na naše zariadenia!

Nakolko kvôli sporením môžeme spôsobiť vyššie náklady. Etikety sa budú rýchlejšie opotrebávať, častejšie musíme tlačiť a kvôli nekvalitným dielom rýchlejšie môžu zlyhať aj naše prístroje.

Takže, ak Vy chcete, aby Vaša tlačiareň fungovala čo najdlhšie a aby ponúkala tú najlepšiu kvalitu, tak vždy sa oplatí vybrať si kvalitu, čo zabezpečujú originálne náhradné diely.

V našom internetovom obchode pri najlepších spotrebných materiálov nájdete aj originálne tlačiarne etikiet, náhradné diely a doplnky!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt