Kedy sa oplatí investovať do technológie čiarových kódov?

Kedy sa oplatí investovať do technológie čiarových kódov?

Majitelia obchodov môžu vedieť, že z hladiska stabilného fungovania obchodu jedna z najdôležitejších úloh je prené riadenie inventáru. V záujme toho, aby naše zákazníci boli spokojní, musíme dávať pozor na vhodné skladové hospodárstvo.

Nakolko špeciálne riadené skladové zásoby sú úzko previazané so spokojnosťou zákazníkov.

Avšak čím je väčší výber, tým je ťažší držať krok so skladovými zásobami. Technológia čiarových kódov môže znamenať výborné riešenie na to, aby sme mohli nájsť dokonalú rovnováhu medzi ponukou a dopytom. Ale čo sú tie varovné signály, ktoré ukazujú na to, že naša spoločnosť potrebuje toto riešenie?

Chýbajúci tovar

Počas stálej zmeny skladovej zásoby sa môže stať, že niektoré produkty sa stratia a nájdeme ich týždne alebo dokonca mesiace po tom, ako by sme ich potrebovali. Avšak s označením políc, regálov a produktov s čiarovými kódmi môžeme odstrániť tento nepríjemný problém.

Označenie s čiarovými kódmi pomôže v tom, aby v našej digitálnej evidenciíí vždy sme videli presné údaje, že z akých produktov aké zásoby máme a presne kde sa nachádzajú v sklade tieto produkty.

Administrácia s čiarovými kódmi bude nám pomôcť aj v tom, aby sme efektívne sa zabránili nedostatku tovaru, čo sa môže vyskytnúť zo zaznamovacích chýb alebo z krádeže.

Nahromadené zásoby

Odtiaľ môžeme vedieť, že jedno podnikanie je naozaj úspešné, že nepretržite potrebuje väčšie a väčšie skladové zásoby. Avšak sa môže stať, že po nejakom čase sa nahromaždujú aj také produkty v sklade, ktoré sa predávajú horšie a pravdupovediac sú aj zbytočné.

Digitálne evidencia pomocou čiarových kódov pomôže v tom, aby vždy sme vedeli sledovať presne, že ktoré sú predávanejšie produkty a ktoré sú tie z ktorých už nemáme objednať viac kusov. S tým spôsobom účinne sa dá vyhnúť pred prípadním vypradaním populárnych produktov, ako aj to, že neboli skladom nadbytočné tovary.

Znižovanie produktivity

Ak náš sklad funguje na základe beždného administratívneho systému, tak počas zaznamenávania údajov je nevyhnutné zamestnávať pracovnú silu do plusu. Čo znamená nie iba viac nákladov, ale zvyšuje aj pravdepodobnosť chýb. O tom ani nehovoriac, že v prípade jedného väčšieho skladu môže byť strašne vela administratívnej práce, čo vo velkom zaťažuje aj zamestnancov.

Čo po nejakom čase vedie k spomaleniu pracovného toku a zníženiu produktivity.

Evidencia s čiarovými kódmi usporí zbytočnú prácu čo prinesie ručné zaznamenávanie, prispieva k rastu produktivity, naďalej ak akoby to ešte nestačilo, znižuje aj počet prípadných chýb.

Čo potrebujeme pre vytvorenie databázy s čiarovými kódmi?

Pre to, aby sme prešil z manuálnej administrácie na systém s čiarovými kódmi nepotrebujeme nič viac, ako iba jeden softvér pre riadenie zásob, respektíve na spohalhivé prístroje pre ovládanie prevádzky.

Pre vytvorenie čiarových kódov je nevyhnutná jeden tlačiareň etikiet. V našom internetovom obchode nájdete stolné tlačiarne pre nejšie podniky, respektíve aj priemyselné vezrie, ktoré sú vhodné pre väčšie sklady, obchody alebo závody.

Pre spracovanie čiarových kódov je nevyhnutné je jeden skener čiarových kódov, alebo prenosný dátový terminál. Z týchto si musíme vybrať v závislosti toho, že na aký rozsah chceme používať daný prístroj, respektíve aký sú velké skladové zásoby.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt