Jednoduchšie ukladanie a spracovanie údajov v starostlivosti o pacienta

Jednoduchšie ukladanie a spracovanie údajov v starostlivosti o pacienta

Správnosť informácií v zdravotníctve je dôležitejšia než kdekolvek inde, veď aj jedna drobné chyba si môže vyžiadať ľudské životy. V záujme presného, rýchleho a účinného spracovania údajov je nevyhnutné používať modernú, ale jednoduchú technológiu. Práve preto v posledných rokoch počítačová administratíva na základe čiarových kódoch prerástol do základnej požiadavky v zdravotníctve.

Moderné riešenia a presnosť v záujme dosiahnutia súladu

Francúzska klinika Hexagone Neuilly Group skoršie používala papierový administratívny systém a na spracovanie a riedenia údajov o pacientoch používala rôzne softvéry. To výsledňoval vela takých problémov, ako napríklad duplikované zadanie údajov a iné väčšie-menjšie chyby, ktoré vyplývajú z nepozornosti, napokon tento spôsob evidencie už ani nie je kompatililný s novými predpismi, ktorí zaveiedli vo Francúzsku a ktoré sa týkajú zdravotníctva. Kliniky práve preto potrebovali v oblasti administratívnych úloh také modernejšie riešenie, čo berie prácu z ramien ošetrovatelov a umožňuje precíznejšie a účinnejšie zaznamenávanie údajov, ako predchádzajúce procesy. Hexagone Neuilly Group preto vybral tlačiarne etikiet a skenery čiarových kódov od Zebry.

Prenosný počítač typu TC51-HC bol vytvorený presne pre zdravitnícke používanie, presne preto ho považujú na trhu medzi mobilnými prístrojmi za jeden najspolahlivejší a najtrvácnejší mobilný terminál. Okrem toho jeho najväčšia výhoda je, že výborne sa dá používať s vlastne vyvinutými softvérmi, takto francúzska klinika bezchybne ich vedel používať s nimi preforovaným systémom Android, na čom používali aplikáciu scanDM.

Presnejšia práca, zlepšovaná produktivita

Podla prieskumov predchádzajúceho obdobia automatizácia a zjednodušenie systémov výsledňoval zníženie administratívnych chýb, naďalej výrazne ulahčil ja prácu zamestnancov kliniky. Okrem toho Hexagone Neuilly Group vďaka nových zariadení úplne je v súlade v štáte zavedenými prísnymi štandardmi spracovania údajov a používania prístrojov, čo nový zákon vyžaduje pre fungovanie v oblasti zdravotníctva.

Tento spôsob napokon tak so osvedčil, že Hexagone Neuilly Group okrem kliniky zaviedol povinné používanie skenerov a čiarových kódov aj v laboratóriách a v evidencií prístrojov s mimoriadne flexibilným spôsobom.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt